توجه رسانه آمریکایی به مانور چهارسال پیش سپاه برای غرق ماکت ناوهواپیمابر

 بخشی از مانور حمله به ماکت ناو هواپیمابر صدای آمریکا :اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در مانوری، یک ماکت کوچک از ناوهواپیمابر آمریکا را غرق کرد، خبر جدیدی نیست و پنج سال پیش به آن پرداخته شد. اما اکنون برخی رسانه‌های آمریکا، همزمان با تنش بین تهران و واشنگتن، آن مانور را زیر ذره بین قرار داده اند.
 
وبسایت نشنال اینترست پنجشنبه شب در گزارشی نوشت، ایران چهار سال پیش و در عملیاتی یک ماکت ناوهواپیمابر را مورد حمله قرار داده و از بین‌ بردند. این ماکت بر اساس ناو هواپیمابر یو‌اس‌اس نیمیتز ساخته شده بود.
 
این گزارش با بررسی آن عملیات می‌گوید تاکتیک‌های حمله دریایی و قایق‌های سریع سپاه پاسداران در این حمله به ماکت ناوهواپیمابر دریایی قابل بررسی است.
 
نشنال اینترست می‌گوید آن زمان و در نزدیکی تنگه هرمز ایران این رزمایش را انجام داد و این در حالی بود که آنها مشغول مذاکره با واشنگتن در مورد توافق اتمی بودند و قصد داشتند پیام بدهند، اگر مذاکره به جایی نرسد، چنین عواقبی ممکن است روی دهد. آن زمان بالاخره توافق شد اما اکنون دولت ترامپ از برجام خارج شده و می گوید فشار را تا توافق جامع و بهتر ادامه می دهد.
+63
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  خبرنگار از فرمانده ی نیروی دریایی آمریکا پرسید نظر شما راجع به اینکه ایران ماکت ناو آمریکایی را در بیست دقیقه غرق کرد چیست ؟ فرمانده آمریکایی با خونسردی گفت بله درسته اونا فقط میتونن ماکت ناو رو غرق کنن .
  18
  92
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  انگاری به یکی جسد بدی بگی اینو چاقو کشی کن! واقعا چرا ما انقدر خاک بر سریم کههمچین کودنهای و عوضیهایی حکومت مملکت رو به دست گرفتن. واقعا آبرویی برای ایران نمونده.
  8
  65
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
  ۴۲
  رک و راست - لندن، انگلستان

  یکبار با بیسوادی و ساده لوئیتون انقلاب کردین، حالا هم بعد از چهار سال با همون فاکتورها به امید تغییر رژیم پشت جواب خونسردانه یه ژنرال آمریکائى پناه میگیرید!! جهت اطلاعتون اون ماکت غرق نشد چون فقط تست دقت موشک بود . به نظر من تغییر رژیم فقط و فقط تغییر فرهنگ میطلبد.
  11
  44
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
  ۳۰
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا

  جمهوری اسلامی و سپاه پاسدارانش نوکر و مخلص انگلیس و روسیه هستن. همه کاری میکنن که از بلایی که انگلیس سر شاه و رضا شاه اورد در امان بمونن. سیاه بازی دیگه بسه جمهوری اسلامی. وقت رفتنه
  6
  38
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱
  ۴۷
  hovakhshatare - تهران، ایران

  توی اون مانور 90 درصد قایق‌های سپاه توسط ماکت ناو نابود شد و چندین سپاهی هم به اسارت ماکت ناو در اومدند.
  4
  35
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
  نظر شما چیست؟