نشانه هایی از شکاف عمیق و بی سابقه در داخل حکومت ایران

رادیو پیام اسرائیل - رسانه های اسرائیلی سخنان علی خامنه ای را دایر بر این که برجام نواقصی داشته و او به دولت در این زمینه هشدار داده بود، نشان گسترده تر شدن شکاف بین دو جناح متنازع در حکومت دانستند. برخی تحلیلگران نیز گفتند که خامنه ای، برای بی گناه جلوه دادن خود در مورد امضای برجام، می کوشد مسؤولیت وضعی را که به وجود آمده، به دوش دولت حسن روحانی بیاندازد.
 
روزنامه های اسرائیلی نوشتند: هر اندازه اوضاع اقتصادی در ایران، بیش از پیش به قهقراء می رود، جدال لفظی بین سران حکومت، پیرامون این موضوع که چه کسی مسؤول این نگون بختی می باشد، افزایش می یابد.
 
انتقادهای آشکار علی خامنه ای از عملکرد دولت روحانی در مورد برنامه های اتمی و بحران اقتصادی، و همچنین ایرادهای زیادی که نسبت به مواضع محمد جواد ظریف، در مقام وزیر خارجه حکومت مطرح ساخت، نزاع بین دو جناح موسوم به تندرو و میانه رو را وارد مرحله وخیم تری می کند.
 
خامنه ای در سخنان انتقاد آمیز خود از جمله ادعا کرد که وی در مورد عاقبت برجام به روحانی و ظریف هشدار داده بود. آگاهان امور ایران این دعای خامنه ای را بهانه ای برای رفع اتهام از وی می دانند و تاکید می کنند که در حکومت اسلامی ایران، هیچ گامی بدون موافقت قبلی خامنه ای در مقام رهبر حکومت برداشته نمی شود و مسلما توافق برجام نیز بسیار مهمتر از آن بود که در صورت ابراز مخالفت خامنه ای، به اجرا گذاشته شود. خامنه ای برای بی گناه جلوه دادن خود، از جمله گفت که شرایطی وی، در برجام اجرا نشد.
 
آگاهان امور ایران می گویند که مسوولیت خروج ایالات متحده از برجام، و بحران اقتصادی کنونی در ایران، که رژیم را به آستانه ورشکستگی کشانده، به عهده شخص علی خامنه ای و همچنین فرمانده های سپاه پاسداران است که با ادامه برنامه های موشکی و دخالت نظامی در کشورهای دیگر و همچنین ادامه اعطای پول و اسلحه به سازمان های ترور، نشان دادند که برجام برای جلوگیری از ادامه فتنه گری های آنان کافی نیست و باید به توافق جدیدی با رژیم ایران رسید که به همه این خطرات پایان دهد.
+121
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  گور پدر هر دو جناح.
  4
  188
  جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  روحانی خوابش را ببیند که آقای خامنه ای اجازه مذاکره مجدد بدهد، روحانی و ظریف باید محاکمه بشوند
  131
  11
  جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. اونها محاکمه، شما هم اعدام ایشالا!
  7
  129
  جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  اصلا این اختلافات عمیق نیست. هر دو جناح معتقد به حسین و امام زمان برای حفظ این حکومت و ادامه ی مفتخوری هستند و اگر بحث هائی در می گیرد بعلت روش های مختلف برای حفظ سر مار هست. خمینی که گفت که اگر امام زمان هم در مقابل این حکومت ایستاد او را بکشید. تمام همت این ها ادامه ی چپاول و بنیادگرا و اصولگرا در ته خط بهمدیگر میرسند
  4
  58
  جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. اعدام کار خوبی نیست.مثل نادرشاه افشار. زمانی‌ که.اصفهان را از اشرف افغان پس گرفت. این آخوندا دوباره از سوراخ خود بیرون آمدند. نادر پرسید. شما که هستید. ؟ گفتند ما روحانی شیهه. زمانی که جنگ شود.ما دعا می‌‌خوانیم. شما پیروز می‌‌شوید. به کمک امام زمان.نادر گفت موفتخور‌های کلاش. شما در اصفهان ۲۰ هزار بودید. اشرف افغان با ۱۱۰۰۰ آمد. اگر با دست خالی‌ می‌‌جنگید. اصفهان به این روز نمی‌‌افتاد.به دستور نادر .به بیابان می‌‌برند. یوغ به گردن. زمین شخم می‌‌زدند.
  5
  59
  جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. عزیز جان این ها ملیجک سیدعلی هستند و بدون اذن آغا یک لیوان آب هم نخورده اند. کوچکترین مطالب برجام هم پای منقل توسط عظما و ولایتی پاراف میشد
  4
  55
  جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. کلا توی جمهوری اسـ... ظاهرا عین کشتی گردن فول هست! هیچکس گردن نمیگیره. خجالت هم نمیکشین هیچکدومتون از بس .... پررو شدین. حسین اقا! اولین قانون رهبری اینه که همه چی تقصیر توست. دوما اینقدر ببو هستین که نمیدونین اگر مذاکره نمیکردین همون زمان اوباما کله پا شده بودین، پس بدون خود کسی که پروستات ..... هستین نقش اول رو توی این تئاتر داشته
  3
  19
  جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۷
  ۵۰
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  تحلیل های رادیو پیام اسرائیل از جنس کیهان نیوز هست چقد این افراطی ها به هم شباهت دارن با اینکه یکی یهودی هست و اون یکی اسلامیست! رادیو پیام اسرائیل در خود اسرائیل هیچ اعتبار و ارزشی نداره و تامیز اسرائیل هم مثله فارس نیوز هست
  20
  13
  جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۴
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. قربانت شوم، من هم با اعدام مخالفم، فقط حرف دلم را زدم. از طرفی وقتی به حال امروز کشورمان نگاه میکنم فکر میکنم اگر نادر شاه همه آن بیست هزار زالو را بجای بیگاری کشیدن از دم تیغ میگذراند شاید امروز اینهمه شیخ مفتخور در ایران نمیپلکید.
  2
  22
  جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. این که شما بدتر از انقلاب ۵۷ خواهید کرد، شکی نیست! چون نیامده دستور قتل و اعدام صادر می کنید!(روی خمینی را واقعا سفید کردید)
  23
  4
  جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۳
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. واقعا خیلی بچه گانه فکر می کنید، متاسفم همه چیز را با یک چشم می بینید، البته مشکل بیشتر مردم همین هست که درک درستی از لایه های قدرت در کشورمون ندارند.
  26
  2
  جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۷
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  آخوندها کشته و مرده شکاف هستند، دست خودشان نیست بلکه .‌‌...سبب میشود که شکاف را بو بکشد!
  4
  19
  جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  معمولا بعد حدود مثلا 50 سال که اسرار فاش میشه ، دنیا می فهمه که رهبر بود که خواست روحانی جانشین احمدی نژاد بشه که ، اونم بره توافق کنه تا از بن بست و مخمصه تحریم ها خلاص شن ، و از مجلس هم رهبر خواست که حتما برجامو قبول کنند ، و الی آخر.
  2
  17
  جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. دقیقاً همانطور عمل خواهیم کرد که نوشتی. به همین خاطر چند روز پیش نوشتم که با تکنولوژی امروز پیدا کردن خائنین به ملت و کشور کار بسیار ساده ای خواهد بود. بنابر این هرچه زودتر از رذالت دست بکشید و به مردم بپیوندید و از پیشگاه ملت ستمدیده عفو بطلبید.
  3
  19
  جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  من اگر بجای این زال ممد از اصفهان بودم از اینهمه منفی خودم را در تیمارستان بستری میکردم بابا ولش کنید این بسیجی را گناه داره
  2
  21
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۸
  ۴۶
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  [::mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان::]. [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. زال یه طلبه کوچولوه که تو یه مرکز تبلیغات حوزه نشسته و از اینکه با هزار امید به یک زندگی راحت و مفتخوری و لوکس٫ چند سال عمرشو گذاشته و حالا میبینه مردم عاصین از اون زالوها!. اینجا سعی میکنه به تمام دنیا ثابت کنه ماست سیاهه!. ککش هم نمیگزه از ۲۵۰ تا منفی و دو تا مثبت که یکیش خودشه و اون یکیم فاطی!. فقط اخوندک صداش کن!
  2
  14
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۰
  ۱۰۳
  pars40 - فرایبورگ، سوییس
  زرشک
  2
  2
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Attila14 - استکهلم، سوئد::]. بنده خدا از ده راه افتاده بیاد پیش نماز بشه، الان میبینه گرده ده جرأت وایستادن جلوی صف نمازگزاران رو نداره. میبینه اولین سجده حکما خیلی طولانی خواهد شد! 😂
  2
  4
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  بقول پدرم عجل مرغ که میرسه نوک میزنه به باسن صاحبش
  2
  1
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
  ۴۶
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. :). من پیشنهاد میکنم منبعد هر وقت منفیاش از ۲۰-۲۵ گذشت همه با هم. زال باید برقصه آخوندک باید برقصه..!. قول یه تک دونه سیمپاتی مثبت بدیم و اگه با عبا عمامش برقصه دو تا!. اونوقت میتونه مثل قوچعلی صمد بره دهاتش بگه در شهر به ما پیشنهاداتی شد
  2
  4
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
  نظر شما چیست؟