حسن روحانی: تسلیم نمی‌شویم حتی اگر سرزمین ما بمباران شود

 حسن روحانی می‌گوید که «صدای ذلت و تسلیم از سرزمین و از ایران ما بلند نخواهد شد». رادیو فردا :حسن روحانی می‌گوید که ایران تسلیم نخواهد شد و دست از به گفته او «استقلال و عزت کشور» بر نخواهد داشت حتی اگر بمباران شود.
 
رئیس‌جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه دوم خرداد در جمع گروهی که «ایثارگران» جنگ هشت ساله ایران و عراق معرفی شدند، از تحریم‌های آمریکا به عنوان «جنگ اقتصادی و حمله به رفاه مردم» یاد کرد و گفت که «این حمله از یک جهت پیچیده‌تر از حمله قبل است».
 
وی خواستار آن شد که مردم ایران در برابر تحریم‌ها «ایستادگی و مقاومت» کنند تا به گفته او، «دشمنان بفهمند یاس و ناامیدی در دل ما راه ندارد».
 
آقای روحانی افزوده است: «اگر سرزمین ما بمباران شود و باز هم شهید، جانباز و اسیر دهیم، دست از هدف استقلال و عزت کشور برنخواهیم داشت».
 
اظهارات این مقام بلندپایه جمهوری اسلامی در کشاکش جنگ لفظی بین ایران و آمریکا بیان می‌شود که در هفته‌های اخیر بالا گرفته است.
 
جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا که همواره در قبال ایران سیاست تندروانه‌ای داشته است روز ۱۵ اردیبهشت از اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و ناوگروه آن و بمب افکن‌های بی‌۵۲ به منطقه خلیج فارس خبر داد و آن را واکنشی به «رویدادهای نگران‌کننده و تهدیدهای ایران» دانست.
 
سه روز بعد ایران در سالگرد خروج ایالات متحده از برجام اعلام کرد که میزان تعهداتش را در چارچوب این توافق هسته‌ای کاهش می‌دهد. واشینگتن نیز با تحریم صنایع فلزی و معدنی ایران به آن واکنش نشان داد.
 
حمله به چند کشتی تجاری در نزدیکی بندر فجیره امارات متحده عربی و چند مرکز نفتی و فرودگاهی در عربستان سعودی، باعث تشدید تنش‌ها شد و انگشت اتهام به سوی ایران نشانه رفت که ادعا می‌شد در این حملات دست داشته است.
 
مقام‌های تهران این اتهام را رد کرده و آن را «مشکوک» خوانده‌اند.
 
چند روز بعد در ۲۵ اردیبهشت، سفارت آمریکا در بغداد دستور خروج فوری کارمندان غیرضروری از عراق را صادر کرد. آلمان و هلند نیز اعلام کردند که برنامه آموزش نیروهای عراقی را تعلیق خواهند کرد.
 
به رغم بالا گرفتن تنش‌ها، رهبران ایران و آمریکا اعلام کرده‌اند که خواهان جنگ با یکدیگر نیستند ولی به هر حمله‌ای از سوی طرف مقابل پاسخ محکم خواهند داد.
 
حسن روحانی در همین رابطه گفته که «صدای ذلت و تسلیم از سرزمین و از ایران ما بلند نخواهد شد» و افزوده است: «خیلی از نسل جوان و جامعه ما جنگ را ندیدند، همه آنهایی که سن ۳۰ تا ۳۵ سال دارند، جنگ را ندیدند اما در عین حال امروز نسل جوان ما یک مقاومت و ایثار دیگر را شاهد است و ایستادگی می‌کند».
 
مقام‌های جمهوری اسلامی برای مقابله با جهان خارج همواره از عبارت‌های «مقاومت و ایستادگی مردم ایران» صحبت می‌کنند ولی هیچ نشانه یا آماری در این زمینه ارائه نمی‌کنند.
 
آنها در عین حال هرگونه مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی را رد می‌کنند. این در حالی است که واشنیگتن گفته که خواستار توافق تازه ای با تهران است که علاوه بر برنامه هسته‌ای آن، فعالیت‌های موشکی و نقش ایران در منطقه را در بر بگیرد.
 
ایران در یک‌سال گذشته و پس از خروج آمریکا از برجام با تحریم‌های کمرشکن روبرو بوده و با چند برابر شدن بهای ارز و سقوط ۷۰ درصدی ارزش ریال، قیمت انواع کالاهای اساسی به شدت بالا رفته است. همزمان هر روز گزارش‌های متعددی از برگزاری دادگاه‌های فساد اقتصادی چندین میلیارد تومانی در رسانه‌های کشور منتشر می‌شود که از رانت‌های دولتی بهره‌مند بودند.
+23
رأی دهید
-193

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  نه حسن جون . اولین تیری که بزنه مردم از خداشونه که تسلیم بشن و اصلا هم نه شهید میشن و نه جنگ میکنن . شما خودت و فک و فامیلت اگه میخوایین برین یا علی بگین و برین و کلاٌ همه رو راحت کنین و خودتونم خانوادگی برین بهشتی که به همه بشارت داده بودین
  3
  150
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  تسلیم نمیشویم ولی از درِ پشتی فرار خواهیم کرد!
  5
  135
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  بمباران که شروع بشه مردم هم دخل شماها را میارند. دیگه نیازی به مقاومت نیست.
  3
  140
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان

  ...جنگ اقتصادی و حمله به رفاه مردم...این از کودوم مردم و کدوم رفاه و رفاه کودوم مردم چرت میگه؟
  4
  121
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  روحانی، حیف نون
  13
  103
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۲
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  ای خاک عالم بر سرت! از جان دیگران مایه گذاشتن که کاری نداره! بی پدر، چند تا از فرزندان جنتی، خاتمی و مفتخوری در جنگ کشته شدند که اینگونه جفنگ میگی!؟
  5
  120
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۷
  ۵۰
  shirzan - برلین، آلمان

  درسته ایرانی می میرد ، ذلت نمی پذیرد - هرچند که کشورمون بمباران هم بشود بشرط آنکه شما ها هم انگل زاده هاتون را از فرنگ برگردونید و موقع بمباران آنها هم در همون سرزمین باشند و دوش به دوش همه مردم با دشمن بجنگند.
  5
  99
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  سرزمین شما بی پدر مادرا سر گور چهارده کلاهبرداره، نه ایران. من ٣-٤ سال پیش همین جا گفتم کار اسلام وقتی نفت عربستان تموم شه تمومه. حالا میگم کار شیعه به همین زودی ها تمومه.
  6
  46
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۸
  ۳۳
  kamaan - تهران، ایران

  چی شد؟ اسلام رو ایندفعه از صندوق عقبت در نیاوردی ازش مایه بگذاری؟؟؟ چی شد یاد سرزمین افتادی؟؟ یواش یواش پای کوروش و داریوش هم میکشی وسط جناب سنگه پا
  2
  57
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
  ۳۰
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند

  دیگه فقط مونده ترامپ و پمپئو بیان وسط خیابان که ملت ایران تکون بخورند. لا مصبا دیگه چی میخواید بیشتر از این کمک و چه تحقیری بالاتر از اینی که می‌بینید. بریزید خیابون چی واسه از دست دادن دارید آخر؟؟!!!!! یک ماه فقط یک ماه نه بیشتر خیابان اعتصاب کنید نه شعاری میخواد نه توهینی ولی همه خیابان باشید خصوصا تهران اونم اطراف اسطبل رهبری. همین نه بیشتر ببینید چطور انقلاب میشه. اگر هم نشد اونوقت ترامپه که تمومش میکنه.
  3
  45
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۲
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. وهمچنین علی چلاق
  3
  57
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۸
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  کور خوندی ملای بیشعور پوفیوز
  3
  53
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۶
  ۶۴
  amir-amir - تورنتو، کانادا

  واقعیت این است که مردم ترجیح مى دهند تو و رهبر چلاقت و باند تبهکار آخوندى سقط بشوند و نمى خواهند که جان خود را فداى این گروه شارلاتان و مزور بکنند. این باند جمهورى اسلامى بوده که این وضعیت اسفناک را براى توده مردم بوجود آورده همانطور که جنگ ٨ ساله را خمىنى گور به گور شده حقه باز به کشور تحمیل کرد.
  0
  37
  جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۸
  ۵۰
  motefaker - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. یه خورده هم از آغاتون .... مایه بذار اون سره ی حیف نوناس
  2
  28
  جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۷
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  [::kamaan - تهران، ایران::]. دقیقا! این سادگی و زودباوری ملت ماست که به جای انسانهای پر افتخار کشورش اجنبی های عوضی ملاهای پست و آدمکش را حاکم خودش میکنه و بیچارگی و زبونی خودش را به همراه میاره.
  3
  28
  جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۳
  ۵۰
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  مردک آخرین جنایت کاری که این حرف را زد صدام بود هیتلر نیز همین را می گفت عمر البشیر وبقیه رفقاش هم همین را میگفتند هر چند که شما وحکومت تان آخرین دیکتاتور نیستید ولی امیدوارم که هرچه زودتر فلنگ را ببندید
  0
  13
  جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  شما راست میگید این مردم هستند که باید سپر شماها باشن زمانه جنگ ایران وعراق کدوم از بچه هایه شما شهید شد می دانید چقدر گناه و بکشتن دادنه اون بچه هایه ۱۶ ٫ ۱۷ ساله گردن شماست؟
  0
  8
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۴
  ۵۰
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  قمار باز وقتی باخته اگر نگه به چیزم سکته میکنه
  0
  0
  دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
  نظر شما چیست؟