دولت سعودی: هر اقدامی لازم باشد انجام می‌دهیم تا از جنگ جلوگیری کنیم

صدای آمریکا :هیئت وزیران عربستان سعودی در بیانیه‌ای اعلام کرد دست به انجام هر کاری که در توانش باشد خواهد زد تا مانع بروز جنگ در خاورمیانه شود.
 
به گزارش رویترز، کابینه سعودی در این بیانیه با اشاره به مخالفت خود با آغاز جنگ در منطقه، اضافه کرده است که این کشور همه تلاش خود را برای حفظ تعادل در بازار نفت و تلاش برای ثبات آن انجام خواهد داد.
 
وزرای عربستان سعودی در این بیانیه همچنین به انتقاد از رفتارهای جمهوری اسلامی و گروه‌های وابسته به آن در منطقه پرداختند. آن‌ها از ایران خواستند به رفتارهای بی‌پروای خود در منطقه، به خطر انداختن خاورمیانه و سوق دادن آن به سمت سناریوهایی نامطلوب خودداری کند.
 
این بیانیه هم‌زمان با آن صادر شده که تنش بین ایالات متحده و ایران در منطقه افزایش پیدا کرده است. مقام‌های ایالات متحده می‌گویند اطلاعاتی دارند که نشان می‌دهد خطر تهدیدهای ایران جدی‌تر از گذشته است.
 
در میانه اردیبهشت یک بار چهار کشتی در بندر فجیره امارات هدف خرابکاری قرار گرفتند و بعد به تاسیسات نفتی عربستان سعودی حمله شد. برخلاف خرابکاری در بندر فجیره که هویت عاملان آن در حد گمانه زنی ماند، گروه حوثی‌های یمن که از حمایت جمهوری اسلامی ایران برخوردارند، مسئولیت حمله به تاسیسات نفتی عربستان را بر عهده گرفتند.
 
شامگاه یکشنبه ۲۹ اردیبهشت به وقت محلی عراق اعلام کرد که یک فروند راکت پرتاب شده به سمت منطقه به شدت محافظت شده «سبز» در بغداد، به نزدیکی سفارت آمریکا اصابت کرد.
 
آمریکا می‌گوید که جهت آمادگی برای واکنش در صورت حمله احتمالی ایران یا عوامل نیابتی آن به منافع آمریکا و متحدانش، اقدام به افزایش نیروهای رزمی دریایی و هوایی آمریکا در خلیج فارس کرده است. ایالات متحده با اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و بمب افکن‌های ب۵۲ به خاورمیانه، آرایش نظامی‌اش در منطقه را در پاسخ به آنچه نشانه‌های نگران‌کننده از قصد و تدارک احتمالی ایران برای حمله به مواضع و نیروهای آمریکایی عنوان شده، تقویت کرده است.
 
علاوه بر این، وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، یک سامانه پدافند موشکی پاتریوت و یک ناوگان رزمی نیروی دریایی که پیشتر آب‌های خلیج فارس را ترک کرده بود، به منطقه بازگردانده است.
+9
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  فعلا همه ضد جنگ شده اند و این را به فال نیک بگیریم
  2
  15
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۳
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  باید ادعای صلح و دوستی کنید تا گناه را به گردن چلاقان بگذارید و مظلوم نمایی کنید تا بموقع دست بکار شده و یک سیلی محکم توی دهان بدبو روزه گرفته سران ایران بزنید! تو هم خدای بو گندوها
  3
  9
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۶
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران
  شما وهابی ها خوک صفت بچه کش فعلا شیر ده هستید عمو ترامپتون فعلا قصد نداره از دوشیدنتون دست بکشه.
  7
  10
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲
  ۴۰
  Zaall - اصفهان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. من اگر جای تو بودم یک مدت چیزی نمی گفتم تا آب ها از آسیاب بیافتد😂 خیلی فال نیکی بود😂
  13
  3
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
  ۴۰
  Zaall - اصفهان، ایران
  [::scandal - برلین، آلمان::]. تقصیری نداری فقط نیاز به درمان داری
  11
  1
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
  ۵۲
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  آتیش بیار معرکه شما کثافتها و اسراییل هستید .
  6
  11
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
  نظر شما چیست؟