ادعای استرالیایی‌ها: درمان آرتروز و پارکینسون با نور مادون قرمز

یورونیوز :گروهی از مبتلایان به بیماری پارکینسون ساکن جزیره تاسمانی در جنوب شرق استرالیا ادعا کرده‌اند که هنگامی که کلاه‌هایی مجهز به نور مادون قرمز را بر سر می‌گذارند، علائم بیماری پارکینسون در بدن آنها از جمله لرزش‌ دست‌ها و پاها کاهش می‌یابد.
 
استفاده از کلاه‌های مجهز به نور مادون قرمز، اولین بار توسط دکتر کاترین هامیلتون پیشنهاد شد. این پزشک بازنشسته پس از آنکه در سال ۲۰۱۶ میلادی از نور قرمز برای درمان آرتروز زانوی خود استفاده کرد، استفاده از چنین کلاهی را به دیگران پیشنهاد داد.
 
هنوز برای چنین درمانی هیچ توجیه علمی پیدا نشده؛ با این وجود دکتر هامیلتون بر این باور است که نورهای قرمز و مادون قرمز می‌توانند سلول‌های قدیمی را بازسازی کرده و به ایجاد سلول‌های جدید کمک کنند.
 
او می‌گوید: «این نورها قادر به نفوذ به درون سلول‌ها هستند و پس از آن پالس کوچکی از انرژی نور را به درون میتوکندری سلول می‌فرستند. آنها با این کار عملکرد سلول را بهبود می‌بخشند و به این ترتیب بخشی از فعالیتهای درون سلولی از سر گرفته می‌شود.»
 
مبتلایان به پارکینسون در تاسمانی که مدت سه سال است از این روش استفاده می‌کنند، می‌گویند که میزان لرزش‌های بدنشان کمتر شده است تا جایی که برخی از آنها توانسته‌اند بار دیگر نواختن پیانو را آغاز کنند.
 
به گفته آنها بر سر گذاشتن چنین کلاه‌هایی دست‌کم دو بار در روز و هر بار به مدت ۲۰ دقیقه، باعث بهبود عملکرد مغزشان شده است.
 
در حال حاضر تیمی از پزشکان محقق در شهر سیدنی استرالیا در حال آزمایش بالینیِ چنین کلاه‌هایی هستند تا بتوانند دقیقا میزان اثربخشی آنها را تعیین کنند. انتظار می‌رود اولین نتایج این آزمایش‌ها تا آخر سال جاری میلادی اعلام شود.
+6
رأی دهید
-1
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟