روحانی: قدرت ملت ایران به حدی است که دشمنان مجبورند اعلام کنند که به دنبال جنگ نیستند

 رئیس‌جمهوری ایران روز سه‌شنبه اذعان کرد که تحریم‌ها مردم را تحت فشار قرار داده است. رادیو فردا :رئیس‌جمهوری اسلامی ایران می‌گوید که مقامات آمریکا از سخنان خود درباره حمله به ایران عقب‌نشینی کرده‌اند. وزیر خارجه ایران هم در واکنش به حضور ناو هواپیمابر آبراهام لینکن در منطقه گفته که ایالات متحده «دست به بازی خطرناکی زده است».
 
حسن روحانی روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت سخنان مقامات آمریکا مبنی بر اینکه به دنبال جنگ با ایران نیستند را نشان‌دهنده «قدرت ملت» ایران دانست.
 
به گفته وی، «قدرت ملت ایران به حدی است که دشمنان این ملت به محض تهدید ایران بزرگ پشیمان شده و مجبورند اعلام کنند که به دنبال جنگ با ایران نیستند».
 
رئیس‌جمهوری ایران در عین حال گفت که تحریم‌ها مردم را تحت فشار قرار داده اما «این فشارها نمی‌تواند مردم را در هم بشکند».
 
همزمان با سخنان آقای روحانی، سرپرست وزارت دفاع آمریکا نیز گفت واکنش‌های کشورش موجب توقف تهدیداتی شد که ایران متوجه منافع آمریکا کرده بود.
 
یک روز پیش از این سخنان، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، گفته بود که اگر ایران علیه منافع ایالات متحده دست به اقدامی بزند با واکنشی قدرتمند مواجه خواهد شد.
 
مقامات آمریکا همچنین تحرکات «خرابکاری» یکشنبه گذشته علیه چهار کشتی در بندر فجیره امارات را به ایران نسبت داده‌اند. امارات و عربستان نیز مستقیما ایران را متهم کرده‌اند.
 
ایالات متحده ناو هواپیمابر آبراهام لینکن و بمب‌افکن‌های بی-۵۲ خود را به منطقه اعزام کرده است تا آن طور که اعلام شده «با تهدیدهای احتمالی از جانب ایران» مقابله کنند، امری که به گمانه‌زنی‌ها درباره وقوع جنگ میان دو کشور شدت بخشیده است.
 
اگرچه رهبران دو کشور تاکید کرده‌اند که دنبال جنگ نیستند، اما با این حال واشینگتن می‌گوید که پیام روشنی به ایران داده است.
 
در همین حال مجید تخت روانچی، نماینده ایران در سازمان ملل، در نامه‌ای به آنتونیو گوترش دبیرکل این سازمان ضمن هشدار درباره احتمال وقوع بحران در خلیج فارس، نوشت که در صورت «تحمیل جنگ»، ایران «قاطعانه از ملت خویش دفاع و از منافع خود حفاظت خواهد کرد».
 
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، نیز در مصاحبه با سی‌ان‌ان با اشاره به حضور ناو هواپیمابر آبراهام لینکن در منطقه گفت که «ایالات متحده دست به بازی بسیار خطرناکی زده است».
 
وی تاکید کرد که «حضور این تجهیزات نظامی در منطقه‌ای کوچک، مستعد حادثه است».
+10
رأی دهید
-78

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  omidnaomid - بروکسل، بلژیک

  روباه خوش خنده بود!!!!! کدوم ملت، از رو هم نمی ری؟آخوند دزد۰
  1
  70
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴
  ۲۹
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  هزار بار گفتیم از قول ملت, تو و رهبر الدنگ حرف نزنید!
  1
  63
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۸
  ۳۲
  kamaan - تهران، ایران

  ای بچه پرررروو
  1
  55
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۴
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  ملانصرالدین هم همینجوری میگفت که اشتباهاً شاخه درخت رو از پشت سرش اره کرد و تلپی افتاد پایین.
  2
  49
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۴
  ۲۸
  خوب، بد، زشت - نیبورگ، دانمارک

  سرکار استوار کارکشته نظام عسلامی همین حرام لقمه روحانی میباشد. از حجاب اجباری گرفته تا پاکسازی در اداره جات و ارتش، قطع کردن حقوق بازنشستگان و... همه از دستاوردهای این جرثومه هست، حالا انتظار داره ملت ازش دفاع کنن.
  1
  48
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
  ۳۸
  Alphabet - پترس، یونان

  به خودت کردیت نده آخوند روباه صفت! بزرگترین دشمن ملت ایران شما آخوندهای حیله گر هستید که همچون بختک افتادید روی این کشور غنی. ملت ایران خیلی مایلند از شر شما آخوندها رهاشوند. بزودی سیلی محکم شون را خواهی چشید و شخصا به قدرتشون پی خواهی برد.
  1
  47
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸
  ۲۹
  grizzly - برلین، آلمان

  قدرت ملت ایران دیگه چه صیغه ایه؟ مثلا ملت ایران چکار میتونه بکنه با این وضع اقتصادی خراب، آمریکا این همه ناو جنگی و بمب افکن فرستاده به منطقه بعد یک دفعه دیده که قدرت ملت ایران خیلی زیاده با تیرکمان و نیزه این بمب افکنها رو میزنند!! آقای روحانی باید یک دونه از اون بمب های موآب که یکبار تو افغانستان زدند تو کله داعش باید آمریکا بزن تو کله تو تا از خواب بیدار بشی اوسکول.
  2
  39
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۲
  ۴۸
  Botol - آلمان، آلمان

  کور خوندی ملای دروغ گو ، اولین کسانی که به ارتش امریکا می پیوندند ،مردم ستم دیده ایران هستن. پشتیبان شما بزودی مرگ است.
  1
  27
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۳
  ۴۹
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اینا تا کم میارن از ایران و فرهنگ ایران مایه میذارن. مرتیکه پوفیوز جوونا میخوان برن پاسارگاد کتکشون میزنین، ولی ظریف صحبت از تاریخ ایران میکنه و چنگیز و إسکندر و ...، ولی بیضه نمیکنه از عمر و اسلام بگه! فقط یه اخوند حرف درست زد و اونهم جوادی آملی بود که گفت ملت ما رو به دریا میریزن.
  0
  16
  ‌چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۶
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  حقه باز 40 سال هست که شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر امریکا میدادید و حالا که سنبه پر زور شد جا زدید!!! البته که ان ها میل جنگ و ادمکشی ندارند اما ادمکشی قسمت لاتجزای فاشیسم شیعه هست. این شما هستید که بعلت فقر دانش خزعبلات تشیع را طلا می بینید و می خواهید دنیا را به ویروس کثافت تشیع الوده کنید و چون این لاطائلات قرون وسطائی جائی خریدار ندارد بجای شمشیر محمدی کلاشینکف روسی دست گرفته تا میخ را به هر ترفندی هست فرو کنید
  0
  20
  ‌چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۳
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::omidnaomid - بروکسل، بلژیک::]. رفیق این منظورش از ملیتهای وارداتی مثل وحش الشعبی عراق و حزب الشیطان لبنان، هزاره های افغان و دال ماش خورههای سقت پرست اشغلستان و لنگیهای یمن است در غیر اینصورت هر جا که اسم ایران میاد اینها میگن اعراب بودند که ایرانیها را ادم کردند و یادشان دادند از درخت پایین بیان
  0
  15
  ‌چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۳
  ۵۱
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا

  پدر سوخته ها از بدو اختراع اسلام ُمردم بازیچه بودند.مخصوصا تو این چهل سال.به پایان سلام کنید.
  0
  23
  ‌چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۸
  ۵۱
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا

  با وضعی که درست کردید البته که مردم و ندارید.دشمن اصلی شما همین مردم بیخ گوشتونن.ننگ برشما جلادان و خونخوران.بزودی ملت.... براتون تدارک می بینند.به امید فرهنگی نوین و انساندوست.حال به بهای گزاف فهمیدیم دین یعنی نابودی از هر نظر.درود برمبارزان راه ازادی و فرهنگ نوین که انسان ارزشمند است.
  0
  23
  ‌چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۹
  ۶۵
  senator x - تهران، ایران
  ببین یارو هندوانه ات یه طرفش گندیداست و یه طرف دیگش کال هست .قدرت ملت تو صف گوشت و مرغ و نون و شیر و و و به هدر رفته.برو دنبال قدرت فلسطینهای جونت و یمنیها و حسن نظرولله و سایر مفتخورها.فکر کنم باندازه کافی گوش ملت بیش از این مخملی نمیشه
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
  نظر شما چیست؟