برنامه پیشنهادی یک مربی بدن سازی: چقدر و چگونه پیاده روی کنید تا چربی شکم آب شود

صدای آمریکا :پیاده‌ روی یکی از ورزش‌های ساده، کم هزینه، و مؤثر برای کم کردن وزن است. ولی اگر می خواهید از آن نتیجه خوب ببینید باید هر روز راه بروید و به آن یک رژیم غذایی سالم بیافزایید. این کار به سوختن چربی شکم نیز کمک می کند. چون وقتی از کل وزن بدن‌تان کم می کنید طبیعتاً تأثیرش را در ناحیه شکم نیز می بینید.
 
به گزارش یاهو نیوز، استیون دنیل، مربی بدن‌ سازی و مدیر بخش بدن سازی و تناسب اندام در کالج بیکن در شهر لیزبرگ ایالت فلوریدا، می‌گوید: «با خوردن غذای مناسب می توانید از چربی ناحیه شکم بکاهید، و وقتی به آن ورزش را هم اضافه کنید از بازگشتن چربی به این ناحیه جلوگیری خواهید کرد.»
 
آقای استیون روزی یک ساعت راه رفتن را پیشنهاد می‌کند، که اگر خواستید می توانید آن را به دو جلسه ۳۰ دقیقه ای تقسیم کنید. دیدن نتیجه از این ورزش، به عوامل مختلف، از جمله وزن و شدت و تندی راه رفتن، بستگی دارد.
 
برای مثال یک زن با وزن ۶۵ کیلوگرم، بسته به شدت ورزش به اندازه های زیر کالری می سوزاند:
 
در سطح مبتدی: پیاده روی با سرعت ۳ تا ۴ کیلومتر در ساعت (پیاده روی آهسته، با سرعتی که بتوانید هنوز حرف بزنید) برای ۶۰ دقیقه در روز حدود ۲۰۰ کالری می سوزاند.
 
در سطح متوسط: پیاده روی با سرعت حدود ۵ تا ۶ کیلومتر در ساعت (نیمه تند و چابکانه) برای ۶۰ دقیقه در روز حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ کالری می سوزاند.
 
در سطح پیشرفته: پیاده روی با سرعت حدود ۷.۵ کیلومتر در ساعت (خیلی تند و سریع) برای ۶۰ دقیقه در روز حدود ۳۵۰ کالری می سوزاند.
 
به گفته استیون، برای کسی که در سطح پیشرفته راه می رود، حدوداً دو هفته طول می کشد تا شروع به از دست دادن وزن کند. البته کاهش مصرف کالری با خوردن غذای سالم و متعادل در اندازه های کوچک می تواند به این پروسه سرعت بخشد.
+19
رأی دهید
-0
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟