جنجال نصب دکل سیار مخابراتی نزدیک روستای مرجان که ویلای وزیر ارتباطات آنجاست

به گزارش خبرگزاری مهر، در هفته‌های اخیر خبری در فضای مجازی منتشر شد که حاکی از حضور یک دکل مخابراتی سیار در نزدیکی یکی از روستاهای شهرستان طالقان بود. موضوعی که در ابتدای ماجرا یک امر عادی و در راستای پوشش دهی هر چه بهتر آنتن موبایل و اینترنت به چشم می‌آمد اما ماجرا زمانی جالب شد که پای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز به این موضوع باز شد.
کاربران شبکه‌های اجتماعی مطالبی را پیرامون این دکل سیار مطرح کردند که نشان می‌داد آنتن مخابراتی نصب شده در نزدیکی روستای مرجان و محل ویلای وزیر ارتباطات که به نام همسر وزیر جوان است، قرار گرفته؛ از همین رو با فراگیر شدن مسئله و دست به دست شدن خبر ویلای وزیر ارتباطات از یک سو و حضور یک ماشین سیار آنتن دهی موبایل در جوار روستای مرجان از سوی دیگر، این شائبه مطرح شد که نصب یک دکل مخابراتی در نزدیکی روستای مرجان چه ارتباطی با ویلای آقای وزیر در این روستا دارد؟
 
همین شائبه موجب شد تا کاربران شبکه‌های اجتماعی از وزیر جوان خواستار روشنگری پیرامون موضوع شده و هشتگ دکل رانتی را در فضای وب مطرح کنند.
 
در همین خصوص اما آذری جهرمی تنها در پاسخ به یکی از کاربران فضای مجازی پیرامون ماجرای ویلای طالقان نوشته بود: «شما بگید، آیا برای یک خانه دکل بی تی اس نصب می‌کنند؟ آیا برای اینترنت یک خانه شیوه‌هایی مثل لینک ماهواره وجود ندارد؟ حتماً چنین خبری درست نیست. در یکسال و نیم اخیر، شصت و هفت درصد روستاهای بالای بیست خانوار کشور بنابر قانون برنامه ششم توسعه به اینترنت متصل شده اند.»
 
همین تکذیب دوپلهوی وزیر ارتباطات کافی بود تا یکی دو روز بعد کلیپی در فضای مجازی منتشر شود که در آن ویلای وزیر ارتباطات که به نام همسر وی است با توضیحات و اذعان اهالی روستا منتشر شود. فیلمی که در آن اهالی روستای مرجان از توابع طالقان وجود این ویلا را تصدیق کرده و در آن مطرح می‌کنند که «دکل نصب شده در ابتدای روستای مرجان ۶ ماه پیش و با پیگیری شخص وزیر ارتباطات به صورت سیار نصب شده است.»
 
در کلیپ منتشر شده منصوره اولیا، رئیس شورای روستای مرجان به صراحت ویلای وزیر در روستای مرجان که به نام همسر وی نیز هست و خانواده همسر آذری جهرمی در آن زندگی می‌کنند را تأیید کرده و در رابطه با دکل مخابراتی نصب شده می‌گوید: ویلا متعلق به وزیر اما به نام همسر ایشان است. الان هم خانواده همسر آقای وزیر در ویلا ساکن هستند. قبلاً اصلاً آنتن دهی نداشتیم و سال گذشته یک روز دیدیم که آنتن‌های ما پر شده است. پایه‌ای زده شد و ماشینی است که روی آن دکل قرار دارد.
 
یکی دیگر از اهالی منطقه که محل کارش نیز در نزدیکی دکل سیار قرار داشت در این باره می‌گوید: قبلاً وضعیت ارتباطی خوب نبود. اما الان یکسال است از وقتی که آقای جهرمی این دکل را اینجا نصب کرده اینترنت و همراه اول ما خیلی خوب شده. این آنتن را هم آقای جهرمی فقط به خاطر روستای مرجان خودشان زده، چون قبلاً اصلاً این روستا آنتن دهی نداشت.
 
در این باره البته رصد فضای مجازی نشان داد که یکی دیگر از اهالی روستا نیز در یکی از کانال‌های خبری مرتبط با شهرستان طالقان نوشته است: «با سلام و خسته نباشید خدمت جناب وزیر آقای جهرمی. خواستم خدمت شما عرض کنم که شهرستان طالقان فقط روستای مرجان نیست. از بالا طالقان روستای گراب گته ده تا روستای پرگه پایین طالقان جزو حوزه‌ی شهرستان طالقان می‌باشد. اگه واقعاً می‌خواستید برای مردم کار می‌کردید در اولین فرصت چند تایی دکل برای تمامی مناطق طالقان نصب می‌کردید تا همه ۸۰ روستای طالقان ازاین نعمت بهرمند می‌شدند. کار شما خدمت به مردم طالقان نبود خدمت به یک عضوی از یک خانواده بود فکر می‌کردید اگر در یک روستا این کار رو کنید تمامی روستاهای دیگر از شما تشکر می‌کردند خیر شما برای استفاده شخصی اینکارو کردید.»
 
با انتشار این کلیپ واقعیت تکذیب دوپهلوی وزیر ارتباطات نیز عیان شد اما اینبار نیز آذری جهرمی نسبت به ماجرای به وجود آمده سکوت کرده و هنوز هیچ واکنشی نسبت به نصب این دکل در نزدیکی روستای مرجان نداشته است.
+57
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  این مردم ایران چقدر پر توقع هستند. خوب وزیر است. برا خانومش یک دکل اینترنت زده. تا خانوم . زمانی‌ که از نماز جهمه بر گشت. شبا خستگی‌ در کند. و فیلم عشقی‌ ترکی‌ نگاه کند. اگر قرار است. برای تمامی‌ روستا‌های طالقان دکل اینترنت زند. ؟ می‌‌دانید .چند بار باید زن بگیرد؟ توی هر روستا یک زن.مگر می‌‌شود.؟ دوستان طالقان چند تا روستا دارد؟
  2
  55
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  سوال اینجاست، وزیر ارتباطات مشروع یا نامشروع!
  2
  40
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
  ۷۴
  ناصر 12 - گوتنبرگ، سوئد
  یک وزیر خوب و مردمی را هم که داریم ، این ایرانیان انگلیسی میخواهند خرابش کنند! خبر ، خبره دیگه
  20
  5
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. این دکلها نوش جون طرفداران حکومت. مزدورانی مثل زالزالک که صبح به صبح ...میاد اینجا ورور میکنه.
  12
  13
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. دم تان گرم! ولی استاد شما دیگه چرا!؟ زیاد سکسی فکر نکنید! به درود عزیزان
  3
  10
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  عزیزان. وزیر ارتباطات آخوندی وظیفه ی اصلی اش جاسوسی و استراق سمع و حملات سایبری هست و چرا باید توقع دیگری از او داشته باشید؟
  1
  9
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
  ۴۷
  ordak - بن، آلمان
  فقط اخوندها میدونند چطور حکومت داری کنند،اون خدا بیامرز اگر فقط یک هزارم دزدیها و اختلاصات این گله اجنبی حاکم را داشت ،بنیادش از کوه دماوند محکمتر م،یشد.ملت ایران حقشه. هنوز هم احمقهایی وجود دارند تا صحبت دزدی میشه میگی شاه چقدر پول دزدید!!!فقط اخوندها میدونند چطور حکومت داری کنند،اون خدا بیامرز اگر فقط یک هزارم دزدیها و اختلاصات این گله اجنبی حاکم را داشت ،بنیادش از کوه دماوند محکمتر م،یشد.ملت ایران حقشه. هنوز هم احمقهایی وجود دارند تا صحبت دزدی میشه میگی شاه چقدر پول دزدید!!!
  2
  12
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۹
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::scandal - برلین، آلمان::]. والا به خدا از من گذشته. من یک پام لب گوره. البته گور امام راحل!
  1
  13
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. بله عزیز! منم همینطور. ای جوانی کجایی!؟ امیدوارم شاهد مرگ این رژیم باشم بویژه شاهد مرگ جنتی. به درود گرامی
  2
  7
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
  نظر شما چیست؟