حسین هدایتی به ۲۰ سال حبس و بازگرداندن نیم تریلیارد تومان به بانک سرمایه محکوم شد

حسین هدایتی، از سرمایه‌گذاران فوتبال در ایران و از بزرگ‌ترین متهمان «اخلال اقتصادی»، به ۲۰ سال حبس و بازگرداندن نیم تریلیارد تومان به بانک سرمایه محکوم شد.
 
خبرگزاری رسمی ایرنا روز سه‌شنبه به نقل از سخنگوی قوه قضاییه خبر داد که آقای هدایتی «به جرم اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور به ۲۰ سال حبس، محرومیت دائم از مشاغل دولتی، رد مال به مبلغ ۴٨٨میلیارد تومان به بانک سرمایه و ٧۴ ضربه شلاق در انظار عمومی محکوم شد». حسین هدایتی که به «عابربانک [تیم] پرسپولیس» معروف است در کیفرخواست پرونده متهم شده بود که «به ازای اصل و تأخیر در بازپرداخت» وام‌هایی که از بانک‌ها از جمله «بانک سرمایه دریافت» کرده، ۱۵۰۰ میلیارد تومان به آنها بدهکار است.
 
وی همچنین متهم بود که از طریق شرکت‌های صوری بخشی از این وام‌ها را دریافت کرده و برخی از وثیقه‌هایی که برای دریافت وام سپرده گذاشته است، با پرداخت رشوه ۱۳ برابر کمتر از میزان اعلام شده ارزش دارد.
 
سهامدار اصلی بانک سرمایه، صندوق ذخیره فرهنگیان است که ۴۷ درصد سهام آن را در اختیار دارد و پرونده فعلی نیز پس از کشف فساد در این صندوق به جریان افتاد.
 
طبق گزارش مهر، پرونده بانک سرمایه «۴۰۰ متهم دارد و بر اساس مستندات پرونده بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان از سرمایه فرهنگیان کشور به یغما رفته است».
+60
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  فقط یک رضا میرپنج میتواند به این فلاکت پایان دهد، هر چند ممکن است او هم شکست بخورد! آیا تا به امروز نه تنها در ایران، بلکه در کشورهای نقاط دنیا شاهد چنین باندبازی مافیایی بودید!؟ حتی کشورهای فقیر آفریقایی و بنگلادشی اینگونه دزدی بزرگ نمی کنند!
  14
  52
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
  ۴۳
  samisan - توکیو، ژاپن

  اونوقت به رضا شاه و پسرش محمدرضا شاه یک عده چاپلوس بد وبیراه میگن دو تا شاه وطن پرست یک هزارم این پول های اختلاس شده را نداشتن
  5
  39
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
  ۵۲
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  خوب زنجانی بدهی هاشو داد حالا نوبت شوهر مهناز افشاره و این پوفیو. پول تو بانکهای خارجه اینا همش خیمه شب بازیه. مرغی که پرید دیگه پریده
  1
  28
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
  ۴۷
  ordak - بن، آلمان
  البته ۲۰ سالش را اجازه داره مثل مرتضوی بگذرانه یعنی مسافرت خارج کشور و سر زدن به خانواده و املاک و وووو نباید ممانعت بشه!حکومت عدل علی به این میگن.
  1
  9
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
  ۳۹
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::scandal - برلین، آلمان::]. اون خدابیامرز اگه نجات دهنده بود، جسد خودشو نجات می داد و مومیاییش تو شهر ری توسط یک عمله کشف شه و سلفی هم انداخته شه.
  6
  9
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۳
  نظر شما چیست؟