قدیانی :منتظر حکم جلب می مانم ولی در دادگاه تحت فرمان«مستبد امروز ایران» خامنه ای شرکت نمی کنم

 ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی در ایران صدای آمریکا :ابوالفضل قدیانی فعال سیاسی در ایران که به انتقاد از علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی مشهور است، بار دیگر توسط نهادهای امنیتی احضار شده است.
 
وبسایت خبری کلمه روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت گزارش داد که ابوالفضل قدیانی فعال سیاسی و زندانی سابق که بار دیگر از سوی نهادهای امنیتی پرونده‌ای در شعبه دو بازپرسی اوین برای او باز شده اعلام کرده است، از آنجا که بازپرسی‌ها و دادگاه‌ها فرمایشی و غیر قانونی است در آنها شرکت نکرده و منتظر حکم جلب خواهد ماند.
 
آقای قدیانی در نامه سر گشاده‌ای که در این رابطه منتشر کرده نوشته است چند روز پیش احضاریه‌ای برای او در سامانه قوه‌ قضائیه برای حضور در شعبه ۲ بازپرسی شهید مقدس اوین ارسال شده که شماره پرونده نشان دهنده آن است که این پرونده در سال ۹۵ تشکیل و در سال ۹۸ به جریان افتاده و «روشن است که این بازپرسی فرمایشی مقدمه تشکیل دادگاه غیرقانونی انقلاب بوده که این دادگاه نیز تحت سیطره نیروهای امنیتی است و هر دو تحت فرمان کامل مستبد امروز ایران آقای خامنه‌ای است.»
 
در بخش دیگری از این نامه با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی اصلاح‌پذیر نیست آمده است: «علی خامنه‌ای به خوبی می‌داند که مشروعیت نظام استبدادی ولایت فقیه چنان فروریخته که در یک انتخابات آزاد به زحمت بتواند حتی ۱۰ درصد آرا عمومی را کسب کند. این تحلیل رفتن بدنه اجتماعی نظام را می‌توان در گسیل کردن نیروهای حشدالشعبی در «کمک به سیل‌زدگان» دید.»
 
آقای قدیانی ۷۴ ساله که از نزدیکان به میرحسین موسوی است اسفند ماه سال گذشته از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام «توهین به رهبری» به دو سال و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال زندان محکوم شد.
 
او در سال‌های اخیر بارها علیه خامنه‌ای موضع گیری کرد و گفته است او در حال سلطنت است. وی در یکی از نامه های علنی خود نوشت:‌ چرا استبداد در مصر و لیبی نامبارک و مذموم است و در ایران و سوریه ستودنی است؟
 
وی همچنین گفته بود: «آقای خامنه ای منفور، مطرود و مغضوب مردم ایران است.»
+100
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا

  ننگ برشما جلادان و خونخوران.بزودی ملت گور دست جمعی براتون تدارک می بینند.به امید فرهنگی نوین و انساندوست.حال به بهای گزاف فهمیدیم دین یعنی نابودی از هر نظر.درود برمبارزان راه ازادی و فرهنگ نوین که انسان ارزشمند است.
  1
  28
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  [::دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا::]. کدوم ملت رفیق. ملت یا تو صف سفر به کربلاست یا صف پیاز یا صف صیغه در مشهد.شما از کدوم ملت میگید؟ملتی که حشد الشعبی عراق میاد و تو خیابان جلو< ناموسشون را میگیره و تذکر حجاب میده و انها برو بر نگاه میکنند.این ملت...
  2
  14
  ‌سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳
  نظر شما چیست؟