بازداشت ۸ ایرانی در فرودگاه استانبول به اتهام جاسازی ۳۵۰ کپسول هروئین در بدن شان

ایران اینترنشنال :نخستین بازداشت قاچاق مواد مخدر در فرودگاه جدید استانبول با دستگیری هشت ایرانی که حدود ۳۵۰ کپسول هرویین در بدن‌شان جاسازی شده بود، رقم خورد. به گزارش خبرگزاری الجزیره، این مظنونین از استان حکاری واقع در جنوب شرقی ترکیه به استانبول سفر کرده بودند.  
 
رسانه‌های ترکیه نیز از کشف دست‌کم پنج کیلوگرم کپسول هرویین در نخستین دستگیری قاچاق مواد مخدر در فرودگاه تازه تاسیس استانبول خبر داده‌اند. به گزارش خبرگزاری دولتی آناتولی، روز جمعه ۲۷ اردیبهشت ، نه مظنون ایرانی که از استان حکاری به استانبول پرواز کرده بودند، از سوی پلیس فرودگاه دستگیر شدند.   
 
بعد از بی‌نتیجه ماندن بازرسی بدنی اولیه در فرودگاه، مظنونین ایرانی برای انجام اسکن کامل به بیمارستانی در استانبول انتقال یافتند و در آن‌جا حدود ۳۵۰ کپسول هرویین جاسازی‌شده در بدن هشت مظنون ایرانی کشف و پیدا شد. بنابر گزارش پزشکی، کپسول‌های کشف‌شده از طریق تخلیه شکم و خروج مدفوع از بدن مظنونین بازیابی شدند.
 
به دنبال بسته شدن فرودگاه آتاتورک استانبول در تاریخ ششم آوریل (۱۷ فروردین)، «فرودگاه استانبول» به عنوان فرودگاه اصلی این کلان‌شهر آغاز به کار کرد. این فرودگاه ۳۱ اکتبر سال گذشته میلادی با حضور رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه افتتاح شد.
 
فرودگاه استانبول در مسیر تبدیل شدن به یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های بین‌المللی جهان قرار دارد. پیش‌بینی می‌شود تا پایان بهره‌برداری از کلیه فازهای این فرودگاه در سال ۲۰۲۸، فرودگاه استانبول پذیرای دست‌کم دویست میلیون مسافر از سراسر دنیا باشد.
 
همچنین در عملیاتی جداگانه در کجاعلی از استان‌های شمال غربی ترکیه، پلیس موفق به کشف و ضبط ۱۸۰ کیلوگرم هرویین شده است. در این عملیات پنج نفر دستگیر شده‌اند که ملیت دو نفرشان ایرانی اعلام شده است.
+47
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  در این مدتی که در آلمان هستم، اینگونه جاسازی های بدنی ویژه مردم فقیر آمریکای لاتین و یا سیاه پوستان پناهنده شده آلمانی بود و الان هم شاهد اینگونه جاسازی هستیم همانند زد و خورد داور فوتبال در ایران همانند این کشورهای آمریکای لاتین! آیا روزی شاهد آدم ربایی و قتل مردم در کشورمان هستیم همانند قتل و آدمکشی در برزیل و مکزیک!؟ اسلام عاشق جنگ و خونریزی می باشد و آنرا خوب پرورش میدهد از سنگدلی همسر مهناز افشار تا آن راننده پورشه که با سنگدلی از پرداخت دیه حرف میزند! پس ناجی ما فعلا ترامپ پهلوان و کارگردان او که بی بی نام دارد میباشد، نه جنبش سبز و روباه صفتان این سیستم!
  11
  30
  دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۶
  ۳۶
  Revolver_Ocelot - رشت، ایران
  آفرین ، عالی گفتی ، مرسی
  7
  11
  دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۸
  ۴۱
  danyou - تل آویو، اسرائیل
  و باز هم حماسه ای دیگر از ایرانیان !!! باز چهار تا مزدور پیدا بشه بگن ترکیه رو ما اباد کردیم . اگه ما نبودیم ترکیه هیچی نبود . با چی با مواد ؟ با آبرو ریزی ؟ سرمون رو بندازیم پایین که هر روز یه جای دنیا داره آبرومون میره . ادعا هم که هزار هزار که ما قوم آریایی هستیم و کوروش کبیر شاه ما بوده !!! شرم بر ما .
  1
  5
  دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۸
  نظر شما چیست؟