پرنده کوچک کنار زمین فوتبال تخم گذاری کرد / مسئولان باشگاه ورزشگاه را خالی کردند

العربیه :مسئولان یک باشگاه فوتبال در ایالت نیوجرزی آمریکا، پس از آنکه متوجه شدند یک پرنده در کنار زمین تمرین این باشگاه تخم‌گذاری کرده، اقدام به انتقال تمرینات خود به ورزشگاه دیگری کردند تا مزاحمتی برای این پرنده ایجاد نکنند.
 
یک پرنده از نوع «سلیم دم‌گوه‌ای» که یک گونه از سلیم‌های طوق‌دار است و با نام « Killdeer» نیز شناخته می‌شود، دو هفته پیش روی یک قطعه چمن در نزدیکی دروازه جنوبی ورزشگاه فوتی پارک در شهر تینیک ایالت نیوجرزی آمریکا تخم‌گذاری کرد.
 
به گزارش مجله رکورد، کارکنان ورزشگاه پیرامون محل تخم‌گذاری سلیم را با نوارهای احتیاط زرد رنگ مشخص کردند تا کسی وارد منطقه نشده و مزاحمتی برای این پرنده و تخم‌هایش ایجاد نکند. این موضوع سبب شد تیم فوتبال این باشگاه برای ادامه تمریناتش، تا اطلاع ثانوی به ورزشگاه دیگری نقل مکان کند.
 
گفته می‌شود زمان لازم برای به دنیا آمدن جوجه‌های سلیم دم‌گوه‌ای بین یک تا دو ماه خواهد بود و مسئولان این ورزشگاه تا زمان سر برآوردن جوجه‌ها، این زمین ورزشی را تعطیل کرده‌اند.
 
تعطیلی یک ورزشگاه برای تخم‌گذاری سلیم‌ دم‌گوه‌ای در حالی انجام می‌شود که این پرنده در فهرست گونه‌های در خطر انقراض قرار ندارد و هیچ خطری وجود این پرنده را تهدید نمی‌کند، اما قانون حمایت از پرندگان مهاجر در آمریکا و کانادا این پرنده را تحت چتر حمایتی خود دارد.
+126
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  میدونید اگر ایران بود چیکار میکردن؟ اول تخمهاش رو مدیر زمین املت میکرد و میخورد خود پرنده رو هم برای اخوند امام جماعت استادیوم کباب میکردن کوفت کنه. این است تفاوت کشور شیطان بزرگ با مملکت امام زمان.
  5
  139
  یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  اینها بعضی وقتها از ته سوزن رد میشن بعضی وقتها از در تو نمیرن!!! این همه کارهای بیخود میکنند که موجب انقراض موجودات داره میشه بعد واسه خودنمایی یک زمین فوتبال رو خالی میکنند تا بگن به یک مشت گاگول که ببینید ما چقدر آدمهای مهربونی هستیم!!! اگر میشه سایت لطف کنه چند تا از فیلمهای کشتارگاه ها رو هم نشان بده تا یک کم آگاهی مردم بالا بره و همه چی رو تو ویترین باور نکنند.
  39
  27
  یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  مثل جمبوری اسلامی که خونه را روی سر صاحبخانه و زن و بچه اون خراب میکنه!
  4
  55
  یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  چقدر کار زیبائی واقعا آفرین داره
  5
  31
  یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
  نظر شما چیست؟