اسکلت دو هزار ساله شاهزاده ایرانی کشف شد + تصاویر

یک کشاورز در جنوب روسیه هنگام حفر زمین یک قبر سلطنتی مربوط به 2000 سال پیش کشف کرده است.
 
در این قبر یک اسکلت به همراه گنجینه ای که با آنان دفن شده پیدا شده است.
 
این کشاورز در ابتدا یک گلدان برنزی قدیمی در محل پیدا کرد و آن را به موزه تاریخ آستراخان تحویل داد. پس از این رویداد پژوهشگران به محل رفته و با حفاری به یک اسکلت دفن شده رسیدند.
 
پژوهشگران با بررسی متوجه شدند که اسکلت متعلق به یک رهبر قبیله سرمتی است. سرمت‌ها قومی ایرانی‌زبان بودند و شاخه غربی از سکاها به‌شمار می‌آمدند که در قرن 4 و 5 پیش از میلاد زندگی می‌کردند.
ایران باستان
 
نکته قابل توجه این اسکلت کشف شده دندان های وی است که کاملا سالم هستند.
 
جواهرات کشف شده شامل طلا، نقره، سلاح جنگی و چند اشیاء گرانبها است.
 
به گفته هرودت، سرمتها از اقوام ایرانی سکایی بوده‌اند که از سکاهای جوان و آمازون‌ها شکل گرفته‌اند. این قوم متعلق به شعبه شمالیِ گروهِ ایرانی زبانِ ساکن در آسیا بوده‌اند که در قرن سوم قبل از میلاد جانشین سکاها در جنوب اوکراین شدند و تا حمله گوت‌ها و هون‌ها در این سرزمین باقی مانده و با مادها، پارسها، و پارتها از نظر نژادی، پیوستگی نزدیکی داشته‌اند.
 
در متون کهن اسلامی نیز از آنها به صورت سرم و سلم یاده شده و در اساطیر ایرانی از سلم به عنوان یکی از پسران فریدون یاد شده که بخش غربی سرزمین پدری اش را فرمانروایی می‌کرده است. بر اساس نظر غالب خاورشناسان، قوم سلم را همان طوایف sarmat می‌دانند.
+104
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  در سال ۲۰۰۸ هم جسدی پیدا شده در کشور عزیزمان ایران که پرسشهای مربوط بخورش را دارد که امیدوارم مسئولین محترم سایت این آدرس را حذف نکنند! هم در یوتیوب و در گوگل گزارشهای جالبی در این مورد نوشته شده! ولی چرا این گزارش مهم که با سرنوشت بشریت گره خورده، زیاد بازتاب رسانه ایی نگرفته، برایم یک پرسش است: GIANTS HYBRID BEINGS IN STASIS FOUND IN IRAN IN 2008NOT ?
  8
  28
  جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۳
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  [::scandal - برلین، آلمان::] عزیز من اخه کلاه خودتو قاضی کن یه کم سرچ کن دو تا مومیایی دیگه چهار تا مجسمه نگاه کن اصلا تا حالا جنازه یک ادمو دیدی ? ادمهایی مثل شما هستن که پرواز محمد با الاغ و رفت و امد ادمهای فضایی و ساختن احرام مصر بوسیله مریخیها باور دارن. و هر کشف و اختراع جدیدی رو هم به بازی مسخره میگیرین. اخه شما چه فرقی دارین با اون اخوندکی که با طراز بنایی داشت به ماه نگاه میکرد !؟
  24
  22
  جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک::]. گناهم نیست که یک زمانی خوش باور بودم! اصلا وظیفه من نیست که شما آنرا باور کنید و خود را با جن، اهرام مصر و فرازمینی و جنتی سرگرم کنید!
  4
  15
  جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  اگر نتونستند شناسایی که این شخص کی بوده به احتمال قوی جنتی میتونه شناسایش کنه و بگه کی و کجا اونو دیده.
  2
  9
  شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
  نظر شما چیست؟