رویترز : ایران نفت خود را از طریق کشتی به کشتی و با نام عراق به چین صادر می کند

دویچه وله :خبرگزاری رویترز می‌گوید ردیابی اطلاعات کشتی‌ها نشان داده ایران از طریق کشتی به کشتی  نفت خود را به چین صادر می‌کند. در این عملیات وانمود شده محموله‌ها از عراق می‌آیند. اظهارات مسئولان چینی در این باره اما متناقض است.
 
علی‌رغم تحریم‌های نفتی اعمال شده علیه ایران توسط ایالات متحده، یک نفت‌کش ایرانی  در بندری در ژوشان چین پهلو گرفت و بار نفت خود را تخلیه کرد. به گزارش خبرگزاری رویترز این خبر بر اساس ردیابی اطلاعات کشتی‌ها منتشر شده است.
 
دریادار چینی که با نام اختصاری ز معرفی شده است  تخلیه و تحویل ۱۳۰ هزارتن نفت خام از کشتی ایرانی را برای رویترز تایید کرده است.
 
خبرگزاری رویترز ۲۰ مارس امسال گزارشی منتشر کرده بود که از طریق انتقال کشتی به کشتی  و از طریق درگیرکردن چهار کشتی مقادیری نفت از ایران  به چین منتقل شده است.
 
دریادار چینی نیز در آن عملیات حضور داشته و اظهار کرده انتقال محموله از طریق ارائه مدارکی جعلی صورت گرفته است تا نشان دهد محموله از عراق می‌آید.
 
یکی از نمایندگان پایانه چینی اما این موضوع را که محموله از ایران ارسال شده رد می‌کند و می‌گوید ازآنجایی که این پایانه حداقل چهار سال است از ایران محموله‌ای دریافت نکرده است، امکان ندارد بار این کشتی از ایران آمده باشد.
 
آمریکا نوامبر سال گذشته (۲۰۱۸) هم‌زمان با آغاز دور دوم تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی، برای هشت خریدار اصلی نفت و گاز ایران (چین، هند، کره جنوبی، ژاپن، ترکیه، تایوان، ایتالیا و یونان) معافیتی شش ماهه، به شرط کاهش واردات قائل شد. مهلت این معافیت ابتدای ماه جاری (مه) خاتمه یافت و واشنگتن برای "فشار حداکثری" بر جمهوری اسلامی و به صفر رساندن صادرات نفت ایران، از تمدید این معافیت‌ها خودداری کرد.
 
میانگین صادرات نفت و میعانات گازی جمهوری اسلامی در ماه‌های پیش از خروج آمریکا از برجام به حدود دو و نیم میلیون بشکه در روز می‌رسید. این میزان در نیمه اول ماه آوریل گذشته به روزی یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه کاهش یافت.
+28
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  کمونیست جماعت خائن هست چون در تئوری کارل مارکس همه چیز اقتصاد هست و اکثر چپول ها بعلت حسادت ذاتی جز به پول و گرفتن از دیگری و دادن به ان ها و مفتخوری به چیز دیگری فکر نمیکنند
  5
  21
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  باید امام جمعه بندر چینی را اعدام کنند!
  2
  19
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  یک عمر است چپ وابسته خیانتکار است. هرچه کمونیست ایرانى است الان زندگى در امریکا را انتخاب کرده اند
  1
  11
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲
  ۴۹
  rood120 - منچستر، انگلستان
  از بالا به روسیه می دهند ، از آنطرف به چینی ها و آن سو اروپایی ها مفت خور . برای همین ترامپی ناراحت که چرا به همه می دهید و به ما نه پس تحریم می کنیم . حالا آخوندها ی دو قرآنی وقتی ببینند اوضاع خرابه به ترامپی می گویند بابا یک دست کارش درسته در مورد قنبل قهرمانه تو هم بیا اره کن ، بیچاره آقا طوسی دق می کنه و می گوید ترامپی لعنت به تو اگر تک خوری کنی سهم ما یادت نره . البته آقا طوسی معلم مجتبی بوده و یک کم مزه کرده قبلا 😄
  0
  7
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۷
  نظر شما چیست؟