بخشی از برنامه تلویزیون شوروی در سال ۱۹۷۸ با نام ایران در آستانه انقلاب

در این ویدئو دیده می شود که دستگاه تبلیغاتی شوروی که خود کشتارگاهی برای دگراندیشان در داخل کشورش بود، منتقد حکومت شاه ایران شده بود و آناتولی آفسانیکوف، مفسر تلویزیون، ابیات فردوسی را در نکوهش شاه به روسی می خواند!
+47
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  stockholm - استکهلم، سوئد

  نقش مخرب روسیه در بهم ریختن همه چیز و حمایت بی دریغشان از جمهوری زور و زر همیشه پر رنگ بود . ادامه حیات این اخوندها کاملا بنفع روسها و امریکاست چون یک سیستم دمکراتیک بعد از این رژیم اجازه چپاول رو نمیده در نتیجه متاسفانه باقی بودن این رژیم جنایتکار و خائن بنفع روسیه و امریکاست
  6
  73
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
  ۴۵
  tabatabayi - آلمان، آلمان

  مطلبی که شما نوشته اید کاملا درست است، دستگاه تبلیغاتی شوروی که خود کشتارگاهی برای دگراندیشان در داخل کشورش بود، منتقد حکومت شاه ایران شده بود! چطور آنها شاه را مورد انتقاد قرار می دادند، وقتی که در شوروی کوچکترین انتقادی به کمونیسم، لنین و استالین و فساد گسترده اداری دستگاه حاکم با مرگ مواجه می شد؟ چرا مردم شوروی از حق داشتن هر نوع باور محروم بودند و حتی حق مالکیت بر هیچ دارایی خود را نداشتند؟ مفسر خبری می گوید ما خواستار تشنج زدایی و بهبود روابط بین المللی هستیم، پرسش اینجاست که چرا شما افغانستان را مورد حمله قرار دادید، کاخ ظاهرشاه را بمباران کردید، مردم روستاها و شهرها را به خاک و خون کشیدید که مقدمه رشد اسلامیست ها و طالبان شد؟
  6
  69
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  یاد نظامیانی که بدست تروریست های اسلامی-مارکسیستی شهید شدند گرامی باد. افسوس که نیروهای انتظامی مستقر در خیابانهای آنروزها دستور اکید برای عدم مقابله با تظاهر کننده ها را داشتند. شاید اگر فقط عده قلیلی از محرکین تظاهرات را دستگیر و محاکمه میکردند، امروز ایران سرافراز تری میداشتیم. اگرچه همه بهتر میدانیم که دست آخوند و شبکه مساجد در دست اجنبی بود و حتی مقابله با چیزی که عنقلاب مینامیدند فقط بدنامی بیشتر برای حکومت پهلوی ایجاد میکرد. لعنت بر جهل و تعصب کور.
  6
  43
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  طرفداران همین شوروی سابق. در سال ۵۸ پشتیبانی‌ بدون قید و شرط خود از اعدام‌های خلخالی اعلام کردند نق قول یک به یک. "ما پشتیبانی‌ بدون قید و شرط خود از دادگاه‌های انقلابی جهمبوری اسلامی اعلام می‌‌کنیم. که این حشره‌های امپریالست را اعدام کنند". یک گروه دیگر از آنها بعد از کشتن رجاهی. "ما پشتیبانی‌ خود را از حجت اسلام وال مسلمین حضرت خامنه آای باری ریاست جهمبوری اعلام می‌‌کنیم. به خاطر سوابق درخشان زد امپریالیستی و مردمی.". همه این‌ها می‌‌شود به هر حال توجیه کرد. نمی‌‌دانستیم. ولی‌ یک چیز را نمی‌‌شود فراموش کرد.صدام می‌‌خواست سر خمینی زیر آب کند. همین رفقا در پشت سر آخوندا در یک کلیسا در پاریس شروع به نماز خواندن. در تاریخ ایران معروف به نماز سرخ. که عکس این نماز در صفحه اول نیویورک تایمز. لوموند فرانسه چاپ شد. "ببینید که می‌‌گوید آخوند ارتجاهی است؟" حتا کمونیست‌ها هم بیشتر از آمریکا و فرانسه آزادی دارند. این فشار دلایل خروج شیخ رسوا از عراق به فرانسه شد.رفقا به یزدان قسم منفی‌ دادن کمک نمی‌‌کند،حقیقت حقیقت است
  4
  37
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
  ۳۸
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. یا کمونیست هایی که بی رحمانه توسط رژیم شاه و بعد از اون رژیم ملایان بطور دسته جمعی یا انفرادی بی رحمانه اعدام و یا بقتل رسیدند، هم گرامی باد.
  20
  7
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
  ۳۸
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. یا کمونیست هایی که بی رحمانه توسط رژیم شاه و بعد از اون رژیم ملایان بطور دسته جمعی یا انفرادی بی رحمانه اعدام و یا بقتل رسیدند، هم گرامی باد.
  23
  7
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. البته اگر از طایفه مغول هم سوال کنیم خواهند گفت یاد چنگیز گرامی، ولی ما به عنوان یک ایرانی چه چیزی برایمان ارزش دارد؟
  5
  18
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  همه مخالف شاه شده بودن ، مخالفت با شاه سال٥٧ یه جور پز روشنفکرى بود ، مخالفت با شاه معنى همبستگى داشت ، معنى آزادى داشت ، حالا همه دروغ میگن میگن ما نبودیم ، از امام حسین تا خود میدون آزادى مردم تو هم میلولیدن سوزن مینداختى پایین نمیرفت ، همه میگفتن مرگ بر شاه ، همه همه بیش از ٩٨٪؜ ، حالا برعکس شده همه زدن زیرش ، خوب حق دارید پشیمون باشید ، ولى نزنید زیرش ، گفتید مرگ بر شاه و چهار نسل رو خراب کردین
  0
  9
  جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  وقیح و پرو به معنی واقعی به اینا میگن !! اون سروده فردوسی کاملا در وصف و حال خودشون سروده شده بوده !!!
  0
  8
  جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
  نظر شما چیست؟