پارلمان اتریش استفاده از حجاب در دبستان های این کشور را ممنوع کرد

یورونیوز :نمایندگان پارلمان اتریش روز چهارشنبه ۱۵ مه قانونی را به تصویب رساندند که به موجب آن استفاده از حجاب در دبستان‌های این کشور ممنوع خواهد شد.
 
این طرح توسط حزب راستگرای حاکم به پارلمان ارائه شده بود. اگرچه در متن قانون مصوب، نامی از اسلام نیامده است و تنها اعلام شده که این ممنوعیت شامل «لباس ایدئولوژیک یا مذهبی» است که با پوشاندن سر مرتبط باشد، اما نمایندگان متعلق به هر دو حزب عضو ائتلاف حاکم تصریح کرده‌اند که این قانون روسری اسلامی را هدف گرفته است.
 
دولت گفته است پوشش سر گروه‌های مذهبی سیک‌ها و یهودیان از این قانون استثنا شده‌اند، زیرا قانون به اشیایی اشاره دارد که «تمام سر یا بخش عمده‌ای از آن را می‌پوشانند.»
 
جامعه مسلمانان اتریش قانون جدید را «بی‌شرمانه» و «تاکتیکی تفرقه‌افکنانه» خوانده است، با این حال اعلام کرده که این قانون تنها شمار معدودی از دختران را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
 
نمایندگان مخالف این طرح در پارلمان می‌گویند که قصد دولت بیش از اینکه صلاح کودکان باشد، ارائه چهره‌ای مثبت از خود در سرخط خبرهاست.
 
دو حزب ائتلاف راستگرای حاکم، حزب آزادی اتریش و حزب خلق اتریش، در سال ۲۰۱۷ میلادی با وعده اجرایی کردن سیاست‌های ضدمهاجرتی به قدرت رسیدند.
+133
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۲
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  صد در صد موافقم.مخالف نژاد پرستی هستم ولی هر کس از هر نژادی اگه مهاجرت میکنه به منطقه دیگه باید طبق فرهنگ و عرف اونجا زندگی کنه.و این شامل پوشش و ظاهر در مکان عمومی میشه.اگه میخوا. به شیوه سنتی خودش بگرده و زندگی کنه نباید بره کشور دیگه. اگه کشورهایی مثل انگلیس و فرانسه و آلمان هم اینجور قانونی میگذاشتن،کشورهاشون اینجور به گند و فاضلاب کشیده نمیشد.مخصوصا انگلیس و فرانسه.
  6
  83
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  فاطی، بزودی مجبور خواهی شد که بدون حجاب بروی دیسکو!
  6
  71
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
  ۴۸
  آزاذه - تهران، ایران

  بسیار موافقم. قانون کشورشونه و حق دارند. هر کسی که له کشورهای پیشرفته مهاجرت میکنه باید بفهمه که باید مثل یک آدم پیشرفته فکر کنه و عمل کنه. حداقل مثر ایران تو خیابون نمیان جلوتو بگیرن خانم حجابت را درست کن بعد بازداشتت کنن. اعتراضشون برای چیه اصلا مهم نیست. بیشتر این دختران و زنان هم به زور خانوادشون حجاب گذاشتند.
  4
  51
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
  ۵۲
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  یک کار عاقلانه . خدمت بزرگی به مردم و کشورش کرد
  2
  40
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
  ۳۸
  توفیق - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  بسیار هم کار خوبی‌ کردن اما اگر دقت کنین لباس پوشیدن نه سیک‌ها و نه یهودیها غیر قانونی نشده. اگر دست من بود، هر چی‌ که نشونه مذهب، هر مذهبی‌، داره رو قدغن میکردم.
  3
  18
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸
  ۳۸
  stockholm - استکهلم، سوئد
  افرین بقیه شهر های اروپایی هم جاش هست همین کارا رو بکنند و از همه مهمتر این مسجدها که لانه فساد و تروریست پروری شد باید جمع بشه.
  3
  20
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳
  ۳۷
  Liberte - ارومیه، ایران

  یکی از همکلاسی هایم تو شهید بهشتی بعدها خانوادگی به بلژیک مهاجرت کرد.مذهبی و با حجاب بودش. بعدها اتفاقی تو فیسبوک با هم چند کلمه صحبت کردیم. می گفت اینجا به خاطر حجابش مورد تبعیضن. گفتم چرا برنمی گردن. گفت ، که عادت کرده و نمی تونن ایران زندگی کنند و تهران را که میاد احساس آرامش و سعادت نمی کنند. حالا ، مسلمانانی که در اروپا نمی تونند از حجابشون رو دست بکشند ، چرا بر نمی گردند؟ دو پهلو فکر کردن ، حرف زدن و دو پهلو زندگی کردن اصلا خوب نیست.
  0
  27
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷
  ۴۶
  hovakhshatare - تهران، ایران
  خوب کاری کرد.
  1
  10
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۵
  ۳۵
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  افرین !! دولتمردان اطریش به مراتب باهوش تر از المان هستن و لی لی به لالای این لچک به سرهای مخ کپک زده نمیذارن
  1
  11
  جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  آفرین زنده باد با اینها باید محکم برخورد کرد
  1
  9
  جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
  نظر شما چیست؟