دستگیری ۲۰ مرد در کرکوک عراق به جرم پوشیدن شلوارک در رمضان

یورونیوز :همزمان با رسیدن ماه رمضان نیروهای امنیتی شهر کرکوک عراق دست‌کم ۲۰ مرد را به جرم پوشیدن شلوارهای کوتاه موسوم به «برمودا» دستگیر کردند.
 
علی کمال عبدالرزاق، رئیس پلیس ناحیه کرکوک روز ۲۸ آوریل این فرمان اجرایی را صادر کرده است.
 
آقای عبدالرزاق گفته است که این دستور در پی شکایت شماری از مردم محلی ابلاغ شده است. این عده در اعتراض گفته بودند جوانانی که این شلوارها را می‌پوشند باعث «آزار» شده‌اند و «تصویری زشت و به‌دور از سنت‌های محلی» در مراکز عمومی به نمایش گذاشته‌اند.
 
از بازداشت‌شدگان تعهد گرفته شده است که مجددا اقدام به پوشیدن چنین شلوارهایی نکنند. تصمیم تازه اداره پلیس کرکوک با واکنش‌های گسترده در شبکه‌‌های اجتماعی مواجه شد. شماری این قانون را مناسب دانسته‌اند در حالی که شماری دیگر آن را نقض آزادی‌های فردی قلمداد کرده‌اند.
 
این برای نخستین‌ بار است که قانونی از این دست، در شهر کرکوک عراق اعمال می‌شود.
 
نیروهای پیشمرگه کرد در پی بحران داعش از تابستان سال ۲۰۱۴ میلادی عملا کنترل شهر نفت‌خیز کرکوک را در اختیار داشتند اما کنترل آنان بر این منطقه نفت‌خیز در شمال عراق، عملا از اکتبر ۲۰۱۷ و با ورود نیروهای دولت مرکزی به همراه شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران موسوم به نیروهای حشدالشعبی پایان یافت.
 
قانون جدید همچنین محدودیت‌های جدیدی بر حرکت موتورسواران در سطح شهر وضع کرده است. بنابر مقررات جدید، در ماه رمضان موتورسواران (به جز پیک‌ها) از ساعت ۷ شب تا ۵ صبح مجاز به تردد نخواهند بود.
+7
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  کودک!؟ خیر این دین به هیچ کس نرسید غیر از آورندگان این دین و جیره گیرانش! عجب ماه ناپاک و شکنجه گری است این ماه رمضان
  11
  24
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۳
  ۴۰
  Aria samimi - رم، ایتالیا
  [::scandal - برلین، آلمان::]. : )))ماذا فازا حاجی ؟؟از دست تو سرمو میکوبم به این دیوار آخه کجا تو کل این خبر کلمه کودک نوشته شده که نوشتی کودک؟؟میخوام یه پتیشن بدم هرکی از دست تو ناراضیه امضا کنه از اینجا بندازیمت بیرون : ))
  4
  15
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۸
  ۷۳
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان

  مگر نمیدانید که اسلام از پایین تنه بخطر می افتد
  3
  25
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۴
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::Aria samimi - رم، ایتالیا::]. واقعا که حق دارید! حالا ترا خدا منو ببخش! چشمم خیلی ضعیف شده و سر پیری دیگه خیلی مشکل دارم! از چشمانم آب میاد، از دماغم چیزی دیگه! ای لعنت به این پیری! ای جوانی کجایی!؟ زیاد عیاشی کردم و سیکار کشیدم و خوراکهای عین فوری میشود نتیجه اش این! مرا به جوانی و بزرگی ببخش!
  1
  7
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۷
  ۵۰
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  لعنت به این دین
  0
  2
  جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
  نظر شما چیست؟