منابع آمریکایی : حمله به نفتکش‌ها در بندر فجیره امارات با تشویق ایران صورت گرفته است

یورونیوز :خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع آگاه می‌گوید، آمریکا بر این باور است که ایران در عملیات حمله به نفتکش‌ها در فجیره نقش داشته است. این دو منبع که نخواستند نامشان فاش شود به رویترز گفته‌اند، واشنگتن بر این باور است که ایران نیروهای متحدش را به انجام چنین عملیاتی تشویق و ترغیب کرده است.
 
این در حالیست که ایران این اتهامات را رد کرده و جواد ظریف، روز سه‌شنبه در این خصوص گفت: «تهران پیش‌بینی چنین اقدامات خرابکارانه مشکوکی را کرده بود.» اقداماتی که به زغم آقای ظریف با هدف تشدید تنش‌ها در منطقه صورت می‌گیرد.
 
این گزارش همچنین ادامه می‌دهد، کارشناسان آمریکا بر این باورند این عملیات یا از سوی گروه‌های حوثی یمنی و یا از سوی گروه‌های شبه نظامی شیعه در عراق که تحت کنترل ایران هستند صورت پذیرفته است. در عین حال آمریکا شواهدی در دست ندارد که ایران مستقیما در این عملیات دست داشته است.
 
روز یکشنبه ۱۲ مه، چهار فروند نفتکش در آبهای ساحلی امارات عربی متحده مورد هدف قرار گرفتند. عربستان اعلام کرد از این چهار نفتکش دو نفتکش متعلق به این کشور بوده است.
+20
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  ماهی از سر بگندد نه ز دم! غده سرطانی باید نابود شود! فعلا کارگردان ما مشغول برپایی جشن موزیک در اسرائیل است که فکر کنم بعد از جشن و پایکوبی، دست بکار شود!
  3
  6
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۰
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران
  پس چی ! ۱۰۰٪ کار ایران هست😂
  10
  0
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
  نظر شما چیست؟