ماجرای دزدی که خود را زنده به گور کرد!

دو برادر سابقه دار که هنگام ارتکاب سرقت از خودروهای شهروندان، در محاصره نیروهای کلانتری سناباد مشهد قرار گرفته بودند در تاریکی شب حوادث عجیبی را برای فرار از چنگ قانون رقم زدند!

به گزارش خراسان، در پی افزایش برخی جرایم خرد و به ویژه سرقت لوازم داخلی و قطعات خودروهای شهروندان، مرحله دیگری از طرح ارتقای امنیت اجتماعی با دستور سرهنگ آقابیگی (فرمانده انتظامی مشهد) در دستور کار نیروهای انتظامی قرار گرفت.

در راستای اجرای این طرح، گروه ای از نیروهای گشت نامحسوس و تجسس کلانتری سناباد مشهد وارد عمل شدند و بررسی های تخصصی گسترده ای را در این باره آغاز کردند.
 
اوایل بامداد روز گذشته، گروهی از نیروهای گشت به راننده و سرنشین یک دستگاه پراید در محدوده میدان صاحب الزمان (عج) مشکوک شدند و آنان را زیرنظر گرفتند. نیروهای انتظامی که با استتار کامل در تعقیب پراید بودند ناگهان متوجه شدند که سرنشین آن پیاده شد و با ابزاری که در دست داشت به سوی یکی از خودروهای پارک شده شهروندان در حاشیه خیابان رفت. ماموران که دیگر یقین داشتند با یک باند سرقت حرفه ای روبه رو شده اند، در تاریکی شب چشم از دو سارق پراید سوار بر نداشتند تا این که آن ها به قصد سرقت از خودرو، در آن را باز کردند. در این هنگام بود که نیروهای گشت کلانتری وارد عمل شدند و دزدان را به محاصره درآوردند اما سرنشین پراید که مشغول سرقت بود ناگهان با یک قبضه خنجر به سمت ماموران حمله ور شد و با توهین و فحاشی فریاد زد که کسی دنبال من نیاید!!
در پی حملات مکرر سارق، ماموران نیز با استفاده از تکنیک های رزمی سعی داشتند او را خلع سلاح کنند اما سارق خشمگین برای فرار از چنگ قانون، همچنان بی محابا و در تاریکی شب به سوی ماموران خنجر می کشید تا راه فرار را باز کند. در همین حال نیروهای انتظامی به ناچار و با استفاده از قانون به کارگیری سلاح و با دادن اخطارهای قانونی، مجبور به شلیک شدند و پای سارق 30 ساله را که مجتبی نام دارد هدف گرفتند.
گزارش خراسان حاکی است با مجروح شدن این سارق جوان، بلافاصله با تماس پلیس، نیروهای اورژانس درمحل حادثه حضور یافتند و او را به بیمارستان ثامن الائمه (ع) ناجا انتقال دادند اما در میان این درگیری ها، سارق دیگر با رها کردن خودروی پراید به داخل منزل متروکه ای در همان اطراف گریخته بود بنابراین نیروهای انتظامی برای دستگیری همدست وی به عملیات شبانه خود ادامه دادند و با ردزنی های اطلاعاتی، به آثاری از اختفای سارق در منزل مخروبه  دست یافتند. اما جست وجوهای آن ها در تاریکی شب نتیجه ای نداشت تا این که چراغ قوه های پلیس روشن شد و ماموران در زیر نور چراغ قوه ها عملیات ردیابی را گسترش دادند.
در این شرایط بود که ناگهان خاک های نرم و به هم ریخته در بخشی از این منزل مخروبه توجه نیروهای انتظامی را به خود جلب کرد که کیسه پلاستیکی پاره ای نیز روی خاک ها قرار داشت. وقتی ماموران با دقت به خاک ها نگاه کردند ناگهان چشم و دماغ انسانی را دیدند که از زیر خاک بیرون آمده بود. ماموران کلانتری سناباد بلافاصله بخشی از خاک های نرم را کنار زدند که ناگهان جوانی از دل خاک خود را بیرون کشید اما مجال فرار نیافت و در چنگ پلیس گرفتار شد. این جوان همان سارق فراری بود که تحقیقات مشخص کرد برادر دزد مجروح است و او نیز همانند برادرش چند فقره سابقه کیفری سرقت و شرارت دارد. بنابر گزارش خراسان، با انتقال این جوان 28 ساله به کلانتری، بررسی های تخصصی در این باره آغاز شد. تحقیقات پلیس بیانگر آن بود که دو برادر 28 و 30 ساله از سارقان حرفه ای هستند که چند ساعت قبل خودروی پراید را از شهرک عسگریه مشهد سرقت کرده اند و با آن به اموال و قطعات خودروهای پارک شده دستبرد می زدند!
از سوی دیگر نیز بررسی ها مشخص کرد: دو برادر سارق، پرونده مفتوح سرقت در شعبه 404 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد دارند و یکی از آن ها به تازگی از زندان آزاد شده است.

بنابراین گزارش، ماموران در بازرسی از خودروی پراید به اموال سرقتی دیگر و همچنین آلات و ادوات جرم و ابزار سرقت خودرو دست یافتند که تحقیقات در این باره ادامه دارد.
+16
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  جالبه اگر دقت کنید صدی نود داستان این دزدی ها و فسادها و قتل ها از استان مقدس رضوی علم الهدی هستن
  0
  47
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۴
  ۳۴
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  یعنی محدوده میدان امام زمان اونم در مشهد مقدس جای دزدیه تازه با خنجر حمله بمامور که بعدم بیمارستان ثامن الائمه ،عجب ماعجونی شد
  0
  35
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::raha1984 - هامبورگ، آلمان::]. جالب تر اینکه نیمی از این ها بسیجی هستند!
  1
  32
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
  ۳۵
  در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا
  تیترهای خبری رو جوری مینویسند که خواننده کنجکاو بشه و مطلب رو بخونه. در واقع این دزد خودش رو زنده به گور نکرده بلکه مقدار خاک روی خودش ریخته تا پنهان بشه.
  0
  7
  جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۲
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  فساد در قوه فسادیه همین هستش. دزدی میکنند دوباره آزاد میشن و دوباره همون و مردم بدبخت هم باید اسیر قوه فسادیه ای باشند که اینا رو آزاد میکنه تا هرکاری میخوان بکنند. دزدی در این سطح و ماشین دزدیدند باید قطع دست بشوند باید اتفاق بیافته تا این جرایم آزاردهنده و نا امن کننده کشور از بین بره
  4
  3
  جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۴
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  از استان دکتر رضا شفابخش چقدر مجرم فارغ التحصیل میشوند
  0
  1
  جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶
  نظر شما چیست؟