آلمان آموزش نظامیان درعراق را به حالت تعلیق درآورد

دویچه وله :آلمان آموزشی نیروهای نظامی درعراق را متوقف کرد. وزرات دفاع آلمان می‌گوید نشانه‌هایی از حمله احتمالی نیروهای متحد ایران در عراق می‌بیند. این در حالی‌است که واحدهای نظامی آمریکا درعراق در آماده‌باش کامل  قرار گرفته‌اند.
 
به نقل از یک سخنگوی وزارت دفاع آلمان، درادامه تنش‌های اخیر بین ایران و آمریکا ، آلمان روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ( ۱۵ مه)  آموزشی‌ نظامیان در عراق را به حالت تعلیق درآورد.
 
 به گزارش خبرگزاری آلمان، این کشور نشانه‌هایی از حمله احتمالی نیروهای متحد ایران در عراق می‌بیند و به همین دلیل برنامه‌های آموزشی خود برای نیروهایی که در عراق با گروه دولت اسلامی ( داعش)  مقابله می‌کنند را متوقف کرده است ولی این برنامه‌ها ممکن است در روزهای آتی از سرگرفته شوند.
 
 دولت آلمان این تصمیم را با هماهنگی کشورهای هم‌پیمانی گرفته است که علیه گروه دولت اسلامی ( داعش) مبارزه می‌کنند.
 
 ارتش آلمان از طریق خاک اردن در جنگ علیه گروه دولت اسلامی درعراق و سوریه مشارکت کرده است و در حال حاضر ۱۶۰ سرباز آلمانی را در خاک عراق مستقر کرده است. از این میان ۶۰ سرباز آلمانی در پایگاه نظامی"التاجی" در شمال بغداد مشغول آموزش  نیروهای ارتش عراق هستند و ۱۰۰ سرباز آلمانی نیز در در مناطق کردنشین شمال عراق مستقر هستند.
 
واکنش احزاب اپوزیسیون به توقف فعالیت‌های آموزشی ارتش آلمان
 
کارشناس نظامی حزب چپ‌ها الکساندر نوی، پس از این تصمیم ارتش آلمان انتقاد کلی از حضور نظامی آلمان در خارج از خاک این کشور را تشدید کرد. او به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما اصلا نمی‌بایست نیروهای ارتش آلمان را به عراق می‌فرستادیم.» او از دولت آلمان خواسته تا بیشتر در مقابل سیاست آمریکا در منطقه ایستادگی کند.
 
حزب چپ‌های آلمان مخالف هرگونه حضور نظامی این کشور در خارج از خاک آلمان است.
 
توبیاس لیندنر نماینده حزب سبزها در پارلمان آلمان نیز خواهان آن شده تا در صورت تشدید درگیری‌ها در منطقه خلیج فارس، تمامی سربازان ارتش آلمان از این منطقه فراخوانده شوند.
این سیاستمدار حزب سبزها در مقاله‌ای که برای روزنامه "صدای هایل‌برونر" نوشته سیاست اطلاعاتی دولت آلمان را به شدت مورد انتقاد قرار داده است.  لیندنر این موضوع را "مسخره" خواند  که دولت آلمان، کمیته دفاعی پارلمان را تنها پس از پرسش این کمیته از تعلیق ماموریت آموزشی نیروهای ارتش آلمان در عراق با خبر کرده است. 
 
آماده‌باش نظامیان آمریکا در عراق
 
 این در حالی است که ارتش آمریکا در عراق هشدارهای امنیتی خود را، به دلیل آنچه آن را تهدید سربازان آمریکایی توسط نیروهای مورد حمایت ایران خوانده‌اند، افزایش داده است.
 
بیل اوربان، سخنگوی فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح آمریکا در خاورمیانه و آسیای مرکزی (سنتکام) دیروز سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت (۱۴ ماه مه) گفت که واحدهای نظامی آمریکا در عراق درآماده‌باش کامل قرار گرفته‌اند.
 
به گزارش رویترز، این مقام نظامی آمریکایی همچنین اعلام کرد که سازمان‌های اطلاعاتی ایالات متحده و مؤتلفان آن به اطلاعاتی دال بر "تهدیدهایی جدی" دست یافته‌اند.
 
سخنگوی سنتکام با تأکید بر اینکه نیروهای نظامی آمریکا در بالاترین سطح هشدار و آماده‌باش هستند، افزود که ایالات متحده این "تهدیدهای جدی" را زیر نظر دارد.
+19
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  کم کم دارد مهیج میشه! دیر بشه، دروغ نمیشه! سید پروستات کله شق بدتر از ترامپ پهلوان یکدنده! آتش بازی قشنگی خواهد شد! نه پروستات شهامت عقب نشینی دارد و نه پهلوان دوست دارد در این بلوف جنگی عقب نشینی کند! فقط حیف محیط زیست ایران که با بمبهای سنگرشکنی خود که حاوی اورانیوم هست، داغان خواهد شد!
  3
  8
  ‌چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
  نظر شما چیست؟