مصرف روزانه آسپرین حتی با دز پائین می تواند احتمال خونریزی مغزی را بالا ببرد

 برخی فکر می کنند با افزایش سن باید اسپرین مصرف کنند. بنا به یک پژوهش جدید، مصرف روزانه آسپیرین حتی با دز پائین برای افرادی که به بیماری قلبی مبتلا نیستند، خطر خون ریزی در مغز را بالا می برد.
 
روزنامه «یو اس اس تودی» نوشت، در این مطالعه که نتیجه آن در مجله انجمن پزشکی آمریکا یا جاما چاپ شده، پژوهشگران دریافتند که مصرف آسپیرین توسط افرادی که شاخص توده بدنی پائینی دارند و یا از نژاد آسیایی هستند، آنها را حتی در خطر بیشتری قرار می دهد.
 
این گزارش به دنبال توصیه انجمن قلب آمریکا منتشر شد که به افراد بالای ۷۰ سال پیشنهاد کرده بود از مصرف آسپیرین با دز پائین، برای جلوگیری از آترواسکلروز قلبی عروقی یا تصلب شرایین قلب، پرهیز کنند. این کارآزمایی بالینی که در ماه مارس انجام شده بود، نشان داد که مصرف آسپیرین در افراد مسن نه تنها به طول عمر آنها نمی افزاید، بلکه خطر خونریزی های عمده را بالا می برد.
 
بنا به انجمن قلب آمریکا، پزشکان گاهی به بیمارانی که دچار سکته مغزی یا قلبی شده اند، مصرف روزانه آسپیرین با دز پائین تجویز می کنند؛ و یا برای پیشگیری به بیمارنی که در خطر بیماری های قلبی عروقی هستند و احتمال خونریزی در آنها کم است.
 
دز پائین توصیه شده آسپیرین بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلی گرم است.
+8
رأی دهید
-0
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  و حتی در موشها باعث جلوگیری از بیماری آلزایمر می‌شود!
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۶
  نظر شما چیست؟