دستور وزارت خارجه آمریکا به خروج تمام کارمندان «غیراضطراری» از عراق

 وزیر خارجه آمریکا (راست) هفته پیش به بغداد سفر کرد سفارت ایالات متحده در بغداد، پایتخت عراق، روز چهارشنبه در پیامی از خروج تمام کارمندان «غیراضطراری» وزارت خارجه آمریکا از این کشور خبر داد.
 
روز چهارشنبه در وب‌سایت این سفارتخانه پیامی منتشر شد مبنی بر این که وزارت خارجه آمریکا دستور خروج تمام کارمندان غیرضروری خود از خاک عراق را صادر کرده است.
 
این دستور سفارت آمریکا در بغداد و کنسول‌گری این کشور در شهر اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق، را شامل می‌شود.
 
بر اساس این دستور حتی خدمات صدور روادید در عراق نیز «به طور موقت به حال تعلیق درمی‌آید». سه روز پیش سفارت آمریکا در بغداد در پیامی به تمام شهروندان آمریکا در مورد «افزایش تنش» در عراق هشدار داده و از آنها خواسته بود که هشیار باشند.
 
به نظر می‌رسد دستور تازه وزارت خارجه آمریکا نیز پیامد بالا گرفتن تنش لفظی میان ایران و آمریکا در دو سه هفته اخیر باشد، گرچه مقامات هر دو کشور روز سه‌شنبه تلاش کردند نشان دهند که قرار نیست جنگی تازه در منطقه دربگیرد.
+36
رأی دهید
-9
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران

  اینا مثل ما ایرانی ها دلیر و شجاع که نیستند و به اعتقادی به جهان آخرت که جاودانه است ندارند و مثل سگ ترسو هستند.
  48
  7
  ‌چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
  ۴۰
  Zaall - اصفهان، ایران

  زرشک
  43
  6
  ‌چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
  نظر شما چیست؟