داماد وزیر کار در دادگاه : من داماد شریعتمداری ام نه نتانیاهو

هادی رضوی در دادگاه گفته "من داماد شریتمعداری ام نه نتانیاهو" بی بی سی :دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال‌گران و مفسدان اقتصادی در حال محاکمه هادی رضوی، یکی از تهیه کنندگان سریال شهرزاد و داماد محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، است.
 
اتهام آقای رضوی پرداخت رشوه به مدیران بانک سرمایه با هدف خارج کردن حدود ۱۰۷ میلیارد تومان از این بانک بدون تودیع وثیقه و تحصیل مال نامشروع است. این پرونده متهم دیگری به نام احسان دلاویز دارد.
 
نماینده دادستان یکی از مصادیق اتهامات هادی رضوی را دریافت ۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان وام از بانک سرمایه بدون اعتبارسنجی و تودیع وثیقه عنوان کرده و گفته او با این مبلغ "اقدام به خرید گوشت و مرغ از شرکت پشتیبانی دام استان تهران کرده و سپس در بازار به فروش رسانده و بانک مذکور را با چالش جدی مواجه کرده است".
 
به گفته نماینده دادستان متهم در یکی از موارد ملکی را با گرفتن وام از بانک سرمایه خریداری کرده اما در صدد بوده با پرداخت رشوه به کارشناس قیمت‌گذاری، چهار برابر بیش از قیمت واقعی آن را به بانک بابت تسویه بدهی هایش، بفروشد.
 
آقای رضوی از تهیه کنندگان سریال شهرزاد بود. او متهم است که با سوءاستفاده از سرمایه صندوق ذخیره فرهنگیان که از سهام داران اصلی بانک سرمایه است، به این بانک خسارات وارد کرده است.
رئیس دادگاه گفته است "بیان سوابق و خوش‌نامی‌ها در رسیدگی ما بی‌تأثیر است" و از متهمان خواسته "سعی شود دفاعیات حقوقی باشد" نماینده دادستان در زمان قرائت کیفرخواست متهمان گفته که آنها اتهامات دیگری هم دارند که رسیدگی به آن در صلاحیت دادگاه رسیدگی به جرائم اقتصادی نیست و قرار است در دادگاه دیگری به آن پرداخته شود. نماینده دادستان در خصوص این اتهامات جزئیاتی ارایه نکرد.
 
اسدالله مسعودی مقام قاضی دادگاه در ابتدای جلسه از متهمان خواست "تا از مسائل حاشیه‌ای پرهیز کنند" و گفت "بیان سوابق و خوش‌نامی‌ها در رسیدگی ما بی‌تأثیر است و سعی شود دفاعیات حقوقی باشد".
 
هادی رضوی در این جلسه همه اتهامات علیه خود را رد کرده و گفته "از برگزاری دادگاه علنی خوشحالم و از شما می‌خواهم که بدون ترس و لرز مطالبم را بگویم". او گفته من داماد (محمد) شریتعمداری ام نه داماد نتانیاهو (نخست وزیر اسرائیل). آقای شریعتمداری که در حال حاضر وزیر کار ایران است در سال های گذشته معاون وزارت اطلاعات، از اعضای بیت رهبری و وزیر بازرگانی در دولت محمد خاتمی بوده است.
 
دادگاهی که در تهران در حال برگزاری است در ادامه رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه است که پیشتر سه نفر از مدیران آن به بیست سال حبس و هفتاد و چهار ضربه شلاق محکوم شدند. پرویز کاظمی یکی از مدیران محکوم شده بانک سرمایه وزیر کار دولت محمود احمدی نژاد بوده است.
 
چهارمین متهم این دادگاه که رسیدگی به پرونده او پایان گرفته حسین هدایتی است که در ایران رسانه‌های ورزشی به او لقب "عابر بانک" داده اند. اتهامات او "پولشویی، تحصیل مال نامشروع و خیانت در امانت" بوده است. قاضی مسعودی مقام گفته که حکم دادگاه درباره پرونده آقای هدایتی هم به زودی اعلام خواهد شد.
 
حسین هدایتی در جریان دادگاهش از یک "وکیل با نفوذ" نام برده بود که این فرد چند روز بعد، با ضربات گلوله در تهران کشته شد.
+15
رأی دهید
-46

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  وقتی رسول علنا و با افتخار دزدی و راهزنی و برده فروشی میکرد و ان ها را غزوه های مقدس می نامید، من اگر امتش دزدی نکنند تعجب میکنم
  7
  45
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  تو نه داماد اینی، نه داماد اون، تو از انسانهای نخستینی!
  4
  43
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۰
  ۵۴
  gholi.irani11 - ایران، ایران

  یعنی داماد اونی خود شریعتمداری هم که در جریان کار های زد وبند توبوده باید محاکمه شود. تمام دزد ها و اختلاس گرها از بستگان وکیلان و وزیرانند بعلاوه ننه زاده و آقا زاده
  2
  30
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۱
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  بله میدونیم جیره خوار اون بربر بی وجدان هستی. کاش داماد نتانیاهو بودی چون حداقل میدونیست گرگ زاده ای ولی شریعتمداری دزد قاچاقچی فاسد که مسئول کردن کلفت کردن تعاون سپاه و آوردن نظامی ها و آیت الله ها و آقازاده ها به اقتصاد و بانک داری و غیره هستش و این فرد از بقل دلالی هاش میلیاردها به جیب زده و جیره خوارهایی رو پرورش داده که امروز تبدیل به کروکدیل های نظامی و مذهبی شدند.
  0
  10
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۲
  ۳۳
  loder - شیراز، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. این همونی نیست که اطلاعات غلط بهت میداده حالا بابت اطلاعات غلط بولتون دنبالته واست جایزه تعیین کرده سگ سیبیل بند قیتونی جایزه گذاشته هر کسی ازت خبری بهش بده خخخخخخ
  8
  2
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::loder - شیراز، ایران::]. لوده جان، نه، این اون نیست.
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۳
  ۵۰
  savash1398 - آمستردام، هلند
  پول مفت رسید ما هم باهاش سریال و دوریال تولید کردیم . این یه کار جهادیه دیگه """"ما که پول هارو هاپولی نکردیم.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۹
  نظر شما چیست؟