دادستان اصفهان به نیروی انتظامی دستور داد تا با دوچرخه سواری زنان برخورد کند

صدای آمریکا :آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران، در سال ۹۵ در پاسخ به پرسشی درباره دوچرخه سواری زنان، آن را در اماکن عمومی و در معرض دید نامحرم، حرام دانسته بود.
 
پس از انتقاد امام جمعه اصفهان، دادستانی این استان، به نیروی انتظامی دستور داده است تا جلوی زنان دوچرخه سوار را بگیرد و دوچرخه آن‌ها را به پارکینگ منتقل کند.
 
گزارش‌ها حاکی است که برخورد با زنان دوچرخه سوار در اصفهان شدت گرفته و سایت رویداد ۲۴ روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت، نوشت که دادستانی اصفهان به نیروی انتظامی دستور داده تا برخورد جدی با دوچرخه سواری زنان صورت بگیرد.
 
براساس مدرکی که این سایت از دادستانی خطاب به پلیس منتشر کرده است، دادستانی از پلیس خواسته تا «زنان دوچرخه سوار را متوقف و مدارک شناسایی آنان را جلب کند و در صورتی که مدرک شناسایی نداشته باشند، دوچرخه آنان توقیف و به پارگینگ منتقل شود.»
 
پیش از این ابوالحسن مهدوی، امام جمعه موقت اصفهان در خطبه ‌های نماز جمعه این شهر در فرودین با انتقاد شدید از شهرداری اصفهان، گفته بود که عده‌ای با شادی مردم را به گناه آلوده کرده‌اند و «دوچرخه سواری زنان» در چهارباغ اصفهان «ترویج» می‌شود.
 
او از شهرداری و دادستان اصفهان خواسته بود با دوچرخه سواری زنان برخورد کند.
 
احمد عبدالهی‌نژاد دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان هم در شهریور ۹۷ گفته بود که «دوچرخه‌سواری بانوان بدون فراهم شدن زیرساخت‌های لازم در ملأ عام اشکال شرعی دارد.»
 
در ادامه انتقادها به دوچرخه سواری زنان در اصفهان، مهدی مقدری، عضو شورای شهر اصفهان در ۲۱ فروردین امسال در پست اینستاگرامی خود اعلام کرد به خاطر «دو توئیت انتقادی» با حکم دادگاه انقلاب به مدت شش ماه از حضور در جلسات شورای شهر اصفهان منع شده که از جمله این توئیت‌ها انتقاد از محروم شدن زنان از «دوچرخه سواری» بوده است.
 
اما پیش از این نیز آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران در سال ۹۵ در پاسخ به پرسشی درباره دوچرخه سواری زنان، آن را در اماکن عمومی و در معرض دید نامحرم، حرام دانسته بود.
 
در ایران اگر چه قانونی مبنی بر ممنوعیت دوچرخه سواری زنان وجود ندارد، اما هر از چندگاهی مقامات قضایی و پلیس با این موضوع در خیابان‌ها برخورد می‌کنند.
+6
رأی دهید
-82

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  اگر چنین دستوری در یک نقطه دیگر دنیا بود، از پیر و جوان تا مرد و زن، سوار دوچرخه میشدند! لامذهب، سینه زنی یادم نره!
  3
  63
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
  ۵۰
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  سایت های ایرانی داخل ایران همچون انتخاب، تابناک و آفتاب نیوز نوشتن: "عده‌ای شادی مردم را به گناه آلوده کردند." ولی صدای امریکا و رادیو فردا که بازوی رسانه ای CIA هستن نوشتن: "عده‌ای با شادی مردم را به گناه آلوده کرده‌اند". همین اضاف کردن یک "با" جمله رو دگرگون میکنه و ماشین شایعه پراکنی امریکا کارشو خوب بلده. سازمان CIA در گذشته نیز علیه منافع و امنیت ملی ایران کار کردن: کودتای 28 مرداد علیه دولت دکتر مصدق و همچنین کمک به ترور دامنداندان ایرانی...
  10
  18
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
  ۵۰
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  بدبختها همین روزها همچین میزننتون که رَب و روبتنون رو بیاد بیارین, اونوقت شما هنوز تو فکر دوچرخه سواری خانومها و موهاشون هستین؟؟؟؟؟ بهتر بجای این چیزها دنبال سوراخ موش بگردین!!!!!!!!!!
  3
  48
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
  ۴۹
  Botol - آلمان، آلمان

  در کشورهای صنعتی برای جلوگیری از آلودگی هوا و ترافیک و غیره به دوچرخه خیلی اهمیت میدن و در واقع ورزش هم هست. در ایران وقتی اسلام به خطر بیفته ، آلودگی هوا بی خیال.
  1
  35
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  در صدر اسلام نیز روزی ...... ۹ ساله را از دوچرخه پایین کشیده و ضمن خواباندن یک کشیده بیخ گوشش فرمودند: دختر خجالت بکش، لمبرت حین پا زدن بالا و پایین رفته، مسلمین را تحریک میکند!
  3
  17
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  ولی به تجاوز و اسیدپاشی و اختلاس برخورد نشه
  2
  24
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
  ۳۶
  Revolver_Ocelot - رشت، ایران

  آمریکا داره 120 هزار نیروی نظامی میفرسته به حوزه خلیج فارس برای منهدم کردم این ا‌ ، اونوقت اینا به دچرخه سواری مردم گیر میدن ، فلان فلان شده های....خطا
  2
  23
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
  نظر شما چیست؟