رسانه‌‌های آمریکا از برنامه اعزام ۱۲۰ هزار سرباز به خاورمیانه سخن گفته‌اند

پاتریک شاناهان، وزیر دفاع آمریکا و بازدید از کابل، ۱۱ فوریه ۲۰۱۹دویچه وله :رسانه‌‌های آمریکا از برنامه اعزام ۱۲۰ هزار سرباز به خاورمیانه سخن گفته‌اند. این یکی از گزینه‌های دولت ترامپ برای مقابله با تهدیدهای ایران اعلام شده است. مسئولان دولت آمریکا تاکید کرده‌اند که خواستار جنگ با ایران نیستند.
 
خبر احتمال اعزام سربازان آمریکایی به خاورمیانه ابتدا توسط "نیویورک تایمز" رسانه‌ای شد. بر اساس گزارش این روزنامه، دولت آمریکا در حال حاضر سرگرم بررسی چند گزینه نظامی برای مقابله با تهدیدهای ایران است.
 
خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت (۱۴ مه) با انتشار گزارشی از واشنگتن از احتمال اعزام ۱۲۰ هزار سرباز آمریکایی به خاورمیانه خبر داده است.
 
در گزارش خبرگزاری رویترز آمده است که آمریکا در حال حاضر دو تهدید را از سوی ایران جدی می‌گیرد. یکی اینکه سربازان آمریکایی و نهادها و مراکز وابسته به آمریکا مورد حمله قرار گیرند و دیگری اینکه ایران مجددا کار بر روی تولید جنگ‌افزارهای هسته‌ای را از سر گیرد.
برنامه اعزام ۱۲۰ هزار سرباز
روزنامه "نیویورک تایمز" برنامه اعزام ۱۲۰ هزار سرباز آمریکایی به خاورمیانه را یکی از گزینه‌های نظامی دولت آمریکا در شرایط کنونی اعلام کرده است.
 
این روزنامه نوشته است که دولت آمریکا در حال بررسی این گزینه و دیگر گزینه‌های نظامی برای مقابله با خطرات و تهدیدهایی است که از سوی ایران یا متحدان این کشور در منطقه متوجه آمریکا است.
 
"نیویورک تایمز" در ادامه گزارش خود نوشته است که خبر مربوط به اعزام احتمالی ۱۲۰ هزار سرباز به خاورمیانه متکی بر اطلاعاتی است که این رسانه از یکی از نمایندگان دولت آمریکا به دست آورده است.
 
گفته می‌شود که پاتریک شاناهان، وزیر دفاع موقت آمریکا در یکی از دیدارهای اخیر خود با دونالد ترامپ این گزینه نظامی را با او مطرح کرده است.
سکوت مقامات آمریکا
این در حالی است که کاخ سفید حاضر به اعلام موضع درباره گزارش "نیویورک تایمز" نشده است. افزون بر آن گفته می‌شود که پنتاگون نیز تا کنون درباره گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های آمریکا و خبرگزاری‌ها سکوت کرده است.
 
خبرگزاری رویترز در گزارش جداگانه‌ای نوشته است که دیدار بین پاتریک شاناهان و دونالد ترامپ روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت (نهم مه) برگزار شده است.
 
بر اساس اطلاعات "نیویورک تایمز" در این نشست از جمله جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، جینا هسپل، رئیس سازمان سیا، دن کوتس، رئیس سازمان "اطلاعات ملی" و جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز حضور داشته‌اند.
+67
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  ایکیوسان - زوریخ، سوییس

  مقدمتان روی چشم ما ست.دوستتان داریم سربازان فداکار که هر جا ظالم وجنایتکار انی چون صدام قذافی ,خامنه ای هست وارد میشوید و انها را به زباله دان تاریخ می فرستید.
  20
  74
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  ماهی های خلیج فارس جشن لاشه خوری می گیرند!
  84
  12
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
  ۵۳
  Hatef - پاریس، فرانسه

  هزینه سنگین این نیروى عظیم را مردم خاورمیانه و مخصوصا ایران خواهد پرداخت.
  12
  46
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
  ۲۰
  باشه مهندس - مادرید، اسپانیا

  او سرباز یا درجه داری که دستش رو سینش گذاشته به اون هم رزمش میگه....ببین خودم سید علی رو از لوله فاضلاب بیرون میکشم ؛همه این هارت و پورتا آخوندها پشمم نیست و بایدتشکر کرد از این سربازهای فداکار خوش آمدید قهرمانان.
  4
  25
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  خنده ام می گیرد بعضی وقتها که چنین خبری را می خوانم یا می شنوم که امریکا خیلی از ادوات جنگیش و ناوهای بزرگ را همراه 120 هزار سرباز به منطقه خلیج فارس اعزام کرده یا میکند و هدف جنگ را هم با هیچ کشوری اللخصوص نظام اخوندی ایران هم ندارد !!
  0
  19
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::ایکیوسان - زوریخ، سوییس::]. درسته میان حکومتهای دیکتاتوری رو به زباله دان تاریخ میفرستن،اما مشکل اینه بعدش اون کشورها تبدیل میشن به کشورهای تخریب شده ،داغون و جولانگاه و پاتوق گروههای تروریستی و جدائی طلب و چریکی مختلف مثل داعش و القاعده و ده ها جور جک و جانور دیگه.و در واقع مردم بدبخت اون‌مشورها از جاله میفتن تو چاه.
  7
  13
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  تقریبا غیر ممکنه ترامپ این تعداد سرباز به منطقه بفرسته چون یکی از بزرگترین وعده های انتخاباتی و دلایل پیروزیش همین برگردوندن سربازها از عراق و افغانستان و کاهش دادن خرج و هزینه هنگفت اونها بود.الان که نزدیک به انتخابات بعدیه اینکار از نظر افکار عمومی و تبلیغات اثر بسیار منفی براش داره.البته راه افتادن یک جنگ دقیقا تاثیر مثبت براش داره اما اعزام نیروی انسانی خیر.
  5
  8
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. جالبه که افرادی از مهدکودک هم به این سایت توجه دارن و درش نظر میدن. .... که میگی تویی نه اون پرنده فراموشکار
  1
  18
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک

  ایول، بیان. فقط یادتون باشه یجوری نفرها رو تنظیم کنین که تعداد کنیزا بیشتر از غلاما بشه.
  27
  1
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
  ۳۶
  Revolver_Ocelot - رشت، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. معلومه زمانی که ایران بودی ، کنیز پرورش میدادی، هان ‌!!‌و در اختیار دیگران قرار میدادی ؟؟؟
  1
  20
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
  ۳۲
  ایکیوسان - زوریخ، سوییس
  [::Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا::]. مگر اکنون ایران از لیبی و عراق و سوریه بهتره؟
  6
  22
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
  ۳۰
  پارس 1404 - ایران، ایران
  برید تلفات نبرد حران رو نگاه کنید عمریکا غلط زیادی کنه از کراسوس بدتر سرش میاد.
  8
  3
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::ایکیوسان - زوریخ، سوییس::]. از نظر نبود آزادی،بی حساب کتابی،خوردن حق مردم و گرانی و ظلم مدنی در همون حده.ولی برو تو خیابونهای مخروبه و جنگ زده سوریه و لیبی و عراق یه دور بزن (البته اگه زنده موندی و تو بمب گذاری یا حمله تروریستی لت و پار نشدی و داعشیها نخوردنت) بعد برو ایرانم یک دور بزن جوابت رو میگیری. مشکل امثال تو اینه فکر میکنی وقتی حمله به ایران بشه فقط آخوند و بسیجی و سپاهی و آقا زاده و پایگاه سپاه و بسیج نابود میشن و بعد هم خیلی شیک،یه دولت مردمی و سکولار میاد رو‌کار انگار نه انگار. کاش اینطور بود. ولی واقعیت اینه،اول ایران میشه مثل عراق داغون و نیمه ویران،تمام ساختارها نابود میشه ،مردم زیادی کشته میشن و بقیه هم گرفتار قحطی و خاموشی و بیماری و فقر و ناامنی مطلق. بعدم هر گوشه اش یه بزغاله ای ادعای جدایی طلبی میکنه و هر کدوم هم بخاطر منافع سیاسی یکی از کشورهای حسود همسایه ساپورت میشن بعدم بین مریم لچکی کمونیست اسلامگرا،طرفداران پهلوی،باقیمونده های رژیم و اصلاح طلبانه مورد حمایت انگلیس و خیلیای دیگه جنگ و هرج و مرج سر این که کی بشه حاکم. واقعا فکر میکنی این تصویر مثبتیه؟
  2
  3
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
  ۳۳
  loder - شیراز، ایران
  من جای روحانی بودم در مقابل دوربینها چای میخوردم و واسه ترلامپ شیشکی میکشیدم بازم میگم جنگ نمیشه چون اینا حریف ایران نمیشن و نخواهند شد لحظه ای که حماقت کنن 1 ساعت بعدش اسراییلی وجود نخواهد داشت پس جنگ منتفیه برید اسوده بخوابید ی دیوانه سنگی میندازه تو چاه که 100 تا عاقل هم نمیتونن در بیارن حالا نه مال این ........ هستنکه جنگ کنن نه روی اینو دارن که ناوهاشونو برگردونن با طناب پمپ اب و سگ سیبیل تو چاه رفتن حماقته
  8
  1
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
  ۳۳
  loder - شیراز، ایران
  [::باشه مهندس - مادرید، اسپانیا::]. فلک زده اون داره به اون میگه دست بزار رو قلبم هنوز نرسیدیم ....... به خودم خدا کنه پوشکها زود برسه خخخخخخخ
  5
  2
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  در ضمن ترانپ زردنبو اگر خواستی صحبت از صلح بکنی ما اهل پیپ نیستیم، باید بیای اینجا زانو بزنی بغل منقل، به ملانیا جونمم بگی وایسه زغال بندازه تو آتیش گردون که خوب قرمز شه.
  6
  1
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۳
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  راستی ترانپ از این آفریقایی، سرخپوست و مکزیکییا نفرستیا. فقط سفید و موطلایی، کمی هم چاق، کاریتم نباشه، خودمون محجبشون میکنیم.
  6
  1
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  هیچگاه ایران بعد از جنگ لیبی و عراق و سوریه نخواهد شد زیرا ما ایرانی هستیم و کسی نیست که خواهان کمک نظامی و سیاسی پست مانده های این رژیم شود! افغانستان، عراق و سوریه از سر نعمت پول مفت ایران اینگونه شد که مشاهده میکنیم و نیروهای اسلامی که همان آخوندهای مخالف این رژیم پوشالی هم برای جان ترامپ پهلوان نماز میخوانند!
  3
  2
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  هیچ گربه اى براى رضاى خدا موش نمیگیره ، آمریکا دلش به حال مردم ایران نسوخته ، همونجور که دلش به حال مردم عراق و لیبى و تونس و … نسوخت آمریکا تا حالا با حمله به کدوم کشور باعث نجاتش شده که ما دومیش باشیم ، حتى براى خلاص شدن از دست آخوندها هم هرگز نخواید که آمریکا به ایران تجاوز کنه ، ایرانی یى که خواهان حمله و تجاوز به ایران باشه بى غیرت و بى شرفه
  0
  1
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۶
  نظر شما چیست؟