ویدیویی از استقرار بمب‌افکن‌های بی‌-۵۲ در قطر

یورونیوز :نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد که چهار فروند بمب‌افکن‌ بی‌-۵۲ را برای دفاع از منافع آمریکا در منطقه وارد پایگاه هوایی العدید قطر شده‌اند.
کاخ سفید اعزام این بمب‌افکن‌ها به خلیج فارس جهت مقابله با تهدیدات ایران را به تصویب رسانده است. این بمب‌افکن‌ها روز یکشنبه از پایگاه هوایی آمریکا در قطر خارج شدند.
 
پیش از این نیز ستاد فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح آمریکا در حساب توئیتری خود تصاویری منتشر کرده بود که در آن چهار فروند بمب‌افکن بی‌-۵۲ در حال سوختگیری بودند تا عازم خلیج فارس شوند.
 
این هواپیماها به گردان بیستم نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا تعلق دارند که برای دفاع از منافع و نیروهای نظامی ایالات متحده در منطقه مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
 
روز یکشنبه ۱۲ مه ویدیویی توسط نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا منتشر شده که نشان می‌دهد که یک بمب‌افکن بوئینگ بی‌-۵۲ استراتوفورترس از پایگاه هوایی العدید خارج می‌شود. همچنین در این ویدیو تعدادی بوئینگ بی‌-۵۲ استراتوفورترس آماده به پرواز درآمدن در باند یک پایگاه هوایی قطر هستند.
 
بوئینگ‌های بی‌-۵۲ به دستور واشنگتن در خلیج فارس مستقر شده تا با تهدیدهای ایران مقابله کند. این هواپیما در دوره جنگ سرد ساخته شد. هدف ساخت این هواپیما بازدارندگی هسته‌ای بود.
 
روز یکشنبه هفته پیش کاخ سفید اعلام کرد که ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن را برای مقابله با سیاست‌های ایران به منطقه اعزام خواهد کرد.
 
در سالگرد خروج آمریکا از برجام حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران کشورهای اروپایی عضو برجام را مورد خطاب قرار داده و به آنها ۶۰ روز مهلت داد تا به تعهدات‌ خود در چارجوب برجام عمل کنند. اروپا نیز اعلام کرد که ضرب‌الاجل ایران را قبول ندارد. با این حال مقام‌های اروپایی طی چند روز گذشته بارها تاکید کرده‌اند که خواستار حفظ برجام بوده و نمی‌خواهند منطقه از این ناپایدارتر شود. آنها برجام را ستون حفظ امنیت در منطقه می‌دانند. توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های بزرگ جهان که به برجام شناخته می‌شود سال ۲۰۱۵ میان ایران و کشورهای عضو گروه ۵+۱ منعقد شد.
+44
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  بزرگ مردان آمریکایی با بزرگترین هواپیمای جنگی! آرایش بزرگ و دندان شکن جنگی یعنی این!
  29
  38
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۶
  ۱۰۳
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  غولیه برا خودش!
  6
  39
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۱
  ۳۴
  رضا -شیراز - برلین، آلمان

  حمله را شروع کنید که مردم از گرسنگی دنبال هندوانه دزدی و زباله گردی برای سیر کردن شکم خود وبچه هایشان هستند.
  16
  45
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۲
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::scandal - برلین، آلمان::]. ضمن احترام همیشه گی به نظرات شما ، بمب های ب ۵۲ هدفمند نیست و هدف نابودی زیر ساخت های شهر ها ، پل ها ، پالایشگاه ها و صنایع می‌باشد ، و در حاشیه آن مردم و کارگران بیگناه ، به امید نابودی سپاه ارتجاعی پاسداران ، اما ب ۵۲ راه حل آن نیست ، با سپاس
  8
  47
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۳
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. دوست گرامی و فهیم من، فرمایش شما کاملا درست میباشد! ولی آلترناتیو دیگری شما سراغ دارید که ما را از دست فاشیست های مذهبی نجات دهد!؟ با سپاس از شما
  10
  28
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۳
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. من این راه قبول ندارم.که راه حل نیست. هیچ کس نمی‌‌داند. چه پیش خواهد آمد.ولی‌ پرسش. اگر جنگ خیر . پس چه راه حالی‌؟ مخالفان که بین خود آنقدر اختلاف دارند.که حسابی‌ نیست. چه باید کرد.؟ ۴۰ سال دیگر تحریم اقتصادی؟ دیگر از ایران چیزی باقی‌ می‌‌ماند؟جنگ که این نیست.یکی‌ بمب بر سر ما ریزد.ما ۴۰ سال است در جنگ هستیم. روسیه خزر را برد. چین خلیج را برد.بقیه آن راه هم که آخوند پلید چوب حراج زده. ما در حال حاضر مستعمره عراق.لبنان.فلسطین. چین و روسیه هستیم جنگ دوم دو تا بودند. روسیه و انگلیس. امروز ۱۰ تا هستند. خوب آمریکا هم سرش.چرا تا اسم آمریکا می‌‌یاد. همه داغ می‌‌کنیم. ولی‌ شده روسپی مجانی‌ الودترین دلتهای دنیا.من امید دارم که حمله سپاه را نابود کند.دشمن کشور ما ترامپ نیست. سپاه و آخوند است.ترامپ دو سال است بر سر کار.بله دیکتور .زورگو. ولی‌ برای مریکا.زورش هم می‌‌رسد.این علی‌ آخوند است.که ۴۰ سال است ایران را ویران کرده
  5
  25
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۶
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  اینایی ک فکر میکنن امریکا با بمب افکن و جنگ میخواد این حکومت رو سرنگون کنه و خوشحالی میکنن ایرانی نیستن ؟؟ فامیل نزدیک و کسی رو در ایران ندارن ؟؟؟ چطوره که همه جای دنیا حکومت ها باید با اعتراضات گسترده سرنگون بشن ولی در خاورمیانه با جنگ و ویرانی و خونریزی ؟؟؟
  11
  23
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۳
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  هیچ کس جنگ نمی‌‌خواهد.فراموش هم نکنید. که جنگ در بعضی‌ موقع شروع دمکراسی است. بیشتر از همه اگر شما یک رژیم فاشیست دینی دارید. تاریخ گذشته نشان داد. آلمان فاشیست در عرض یک ماه بعد از شکست بهترین قانون اساسی‌ دنیا را بدست آورد.فرانکو فاشیست را در اسپانیا آمریکا بر کنار کرد. ضد آمریکا بودن همیشه نشانه پیشرفت و دمکراسی نیست.عیدی امین در اگاندا یک تخت طلا درست کرده بود.که توسط سربازان اسیر انگلیسی و آمریکا حمل می‌‌شد. از عیدی امین خونخارتر داشتیم؟ خمر سرخ را در کامبوج فراموش کرده.که ویتنام و امریکا با هم این خمر سرخ .که در حقیقت یک نمونه آخوند خونخوار کمونیست بودند .به درک واصل کردند.
  7
  24
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳
  ۵۴
  دانای نادان - زووله، هلند
  کاری نداره. بسیجی‌‌های ما همه اینارو با ژ۳ میزنن میندازن
  1
  6
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::raha1984 - هامبورگ، آلمان::]. من تا الان نمی دانستم که بستگانم خارج از کشورند!؟ جریان چیه!؟
  11
  1
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::] 1- زرتشت اَزیز: فاکت حای شما از گذشته است . حال چه زمان جنگ المان ,یا اسپانیا, حتی اوگاندا. اخه دوست خوب : نباید خونه را اتش زد چون خاکستر ارزش داره! در اکثر کشورحای عقب افتاده چون اوگاندا ;مالی; سنگال و غیره هنوز نیروحای مستعمره وجود دارند و به عنوان نیروی واکنشی عمل میکنند. حالا دقت کنید به سیستم فدرال یوگسلاوی: از یک کشور با ۶ جمهوری خود مختار (بعد از حمله ناتو و همین ب ۵۲ حا که صرب ها یکی رو سرنگون کردن) ۷ کشور درست کردن. کشور را بمباران و تکه پاره کردن. تمام زیر بنا پل حا و غیره رو داغون و از بین بردن. تازه این کشور اروپاییه. پرسشم اینه لیبی چه شد؟ عراق چه شد و به کجا میره؟ چرا این حایی که با زور دمکراسی رو تجویز میکنند. در مقابل ایرلند کاری نمی کنند؟ 
  2
  13
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  ۲- دوست اَزیز: در دیکتاتور بودن اخوند حا حرفی نیست! ولی فلاکت و بدبختی بعد از جنگ فقط گریبانگیر مردم عام خاهد شد. ما باید خودمون حق سرنوشت رو از زور گویان بگیریم. ایا تضمینی حَست بعد از حمله نظامی به ازادی برسیم؟ ایا تضمینی حَست که بعد از حمله نظامی ایران تکه و پاره نشه؟ که دقیقا حدسم بر اینه که این چنین میشه. لطفا چشم امید خود رو به ترامپ و جنگ نبندید در جنگ حلوا تقسیم نمی کنن. جنگی را که اعراب و اسراییل ان رو به پیش ببرن برای ما سازنده نیست. قربونت
  2
  17
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::] البته سوء تفاحم پیش نیاد. منظورم از ایرلند بحث دیکتاتوری نیست. فقط برای رسیدن به حقوق خودشان که چندین ساله میجنگن .
  1
  13
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::] تصحیح مجدد صربها هواپیمای جنگیf 117 را سرنگون کردن. پوزش
  1
  10
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  برایم شگفت انگیزه که پاسخ پرسشم را از سبکسران شنیدم! آیا آن پرسش کننده با نامهای گوناگون در سایت منو طعمه قرار داده که به او پاسخ دادم و منتظر پاسخی از او بودم! برای آخرین بار هست که فقط به چند کاربر گلچین پاسخ بدهم و تحویلشان بگیرم!
  9
  1
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۹
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. گرامی. امیدوارم که حق با شما باشد و من در اشتباه باشم ، اما به باور من نه عربستان و نه امریکا ونه اسرائیل خواهان دمکراتیزه کردن ایران نیستند ، نقش این جماعت در لیبی ، عراق و سوریه تو زرد از آب در آمد ، چرا باید باور داشته باشیم که ایران برای این جماعت عزیز تر است ، در خاتمه ترکیه ، چین و روسیه هم دوستان واقعی ایرانزمین نیستند . لذا سرنوشت کشور مان را باید خودمان در دست داشته باشیم ، .
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۰
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. سخن شما درست. با اسرهیل.آمریکا .عربستان. شما یک جنگ میان ایران و یهودی‌ها نشان. دهید. یک جنگ که یهودی ۲ ایرانی‌ را کشته؟ و حساب کند کشتن ایرانی‌‌ها توسط اعراب در طی‌ ۱۵۰۰ سال گذشته. ما چه دشمنی با اسراهیل داریم؟- چه کسی‌ چه کسی‌ را به نابودی تهدید می‌‌کند؟ ما دنبال چه هستیم؟ ۶۰۰۰ کیلومتر به دور از مرز خود؟ این عربستان و اسرهیل هستند که در کنار مرز بازرگان مرتب موشک می‌‌زننند یا ایران در کنار مرز آنها؟ شما همین امروز نیروهای ایران را بر گردانید. و بگوهید. فلسطین ربطی‌ به ما ندارد. خودشان مشگل خود را حل کند. ۸۰ میلیون ایرانی‌ بازیچه دست یک شیخ شیره کش شده . که می‌‌خواد. امپراطور شیعه شود. نه پول دارد. نه اقتصاد درد. نه نیروی نظامی.ولی‌ ما با انگشت به اسرهیل نشان می‌‌دهیم. بعد از تشگیل دولت اسراهیل .متحد واقعی‌ ما در مقابل جا طلبی‌های عبدل ناصر مصری.پدر همین اسد. بکر عراقی .اسرهیل بود، بدون کمک اسراهیل در جنگ اول ایران و عراق سال ۱۳۵۱. این ۳ نفر خوزستان قورت می‌‌دادند. وطن جدید برای فلسطینیها. جنگی که ۶ ساعت طول کشید. با شکست کامل عراق با کمک موساد .
  11
  1
  ‌چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۶
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. گرامی ، من شخصا نه تنها دشمنی با اسراییل ندارم ، بلکه این کشور را به عنوان دمکراتیک ترین کشور منطقه ستایش می‌کنم . اتفاقا چندی پیش هم میهمان یک دوست اسراییلی بودم و از اکثر ما ایرانیان اطلاعات بیشتری از تاریخ کهن ما داشت . اما واقعیت اینه که یکسری افراطی در اسراییل تحمل هیچ کشور نیرومندی در خاور میانه را ندارند ، ایران / عراق / سوریه / لیبی ۴ کشور تهدید کننده به منافع اسراییل مطرح میشدند ، و سرنوشتشان و نقش اسراییل در این میان قابل توجه است
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰
  نظر شما چیست؟