جراح مغز و اعصاب ایرانی تبار در کانادا که همسر پزشکش را به قتل رسانده بود به حبس ابد محکوم شد

دکتر محمد شامجی که دو سال پیش همسر پزشک خود را به قتل رسانده بود، دیروز در دادگاه به حبس ابد محکوم شد.
 
او جراح مغز و اعصاب و استاد دانشگاه تورنتو بود. محمد شامجی 43 ساله تنها چند روز پس از آنکه همسرش النا شامجی 40 ساله تقاضای طلاق کرده بود، او را به قتل رساند.
 
دادگاه حکم داده که او تا 14 سال حق درخواست آزادی مشروط نخواهد داشت.
 
محمد شامجی در روز حادثه در حالی به همسرش حمله کرده که سه فرزندشان در کنار او بخواب رفته بودند او  قبل از اینکه همسرش را خفه کند گردن و دنده های او را شکسته بود . او سپس بدن خرد شده همسرش را در یک چمدان جا کرد و در رودخانه هامبر انداخت.
 
آقای شامجی پس از این کار به خانه بازگشت و بعد از مرتب کردن خانه ، مانند معمول به سر کار رفت و بیمارش در اتاق عمل را نیز جراحی کرد. وی روز بعد گمشدن همسرش را به پلیس گزارش کرد و یک روز بعد از پیدا شدن جسد "النا" بازداشت شد.
 
مادر "النا شامجی" در روز دادگاه با اظهار  اینکه این جنایت خانواده او را نابود کرده است گفت : من باید میمردم ، ولی کودکان دخترم تنها دلیلی هستند که هنوز زنده ام و میخواهم زنده باشم. من دخترم را هر روز در صورت کودکانش میبینم و با او صحبت می کنم.
پدر "النا شامجی " نیز در حالی که اشک میریخت در دادگاه گفت :من یک پیرمرد 74 ساله هستم بنابر این این فقدان و دوری از او زیاد طول نخواهد کشید ولی کودکانش این فقدان و دوری را دهه ها و دهه ها با خود خواهند داشت . من روزی که برای شناسایی جسد او رفتم ، نابود شدم. هیچ پدر و مادری نباید این اتفاق را تجربه کند.
سپس محمد شامجی در اظهارات خود ازدواج 12 ساله اش را ازدواجی از هم گسیخته و نامناسب توصیف کرد و گفت : من باید زندگی خودم را پایان میدادم نه زندگی همسرم را .
 
وی سپس گفت : این آخرین خیانت من به زنی بود که در زندگیش به مردم زیادی به ویژه من اهمیت داده و خیلی چیزها داده بود.
 
هیچ عذر و بهانه ای برای کاری که من کردم وجود ندارد و هیچ عدالتی نمیتواند جوابگوی آن و افرادی باشد که از این اقدام آزرده خاطر شدند.
+49
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران

  فقر خانوادگی و فرهنگی چیزی نیست که با دکترا گرفتن حل بشه. الان تو ایران هر کسی رو می بینی فوق لیسانس و دکترا میخونه ولی چند دقیقه باهاشون که حرف میزنی می فهمی نود و نه درصد ظاهرشون تغییر کرده و در ابتدا با کلاس به نظر میرسند ولی وقتی یکم دقیق تر بشی می بینی این همون سیکل قدیم هم نیست یعنی یه دیپلمه سال 57 رو میشه با یک دکتر 97 مقایسه رفتاری و رشد مغری کرد. دکترهای بیسواد در همه رشته ها که مدرک کشککی گرفتن ولی اصل و اساس هیچ فرقی نکرده و همشون انتظار دارند با دکترا یک میز دستشون بدهند که اینا صبح پاشن برن پشت میز چهار خط دستوری یا نسخه ای بلغور کنند و ساعت 2 هم بیان خونه ...
  12
  171
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  مردهای ایرانی مشکلات بسیاری در روابطشون با همسرانشون دارند. هرکی مخالفه بگه من توضیح بدم
  128
  104
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
  ۳۷
  رقص پرواز - پراگ، چک
  جراح مغز و اعصاب باشی، برای نجات جان انسانها درس بخوانی و دست به تیغ بشی، ولی روزی با قساوت قلب، وحشیانه جان همسرت را، آنهم زمانی که فرزندانت در آغوش امن مادر خفته به قتل برسانی! البته باید دید نظر کارشناس ارشد جرم و جنایت جناب "واقع بین ایرانی" در این مورد چیست!؟ هرچند از نگاه تک بعدی و قرون وسطایی ایشان قطعا مقصر زن بوده!
  105
  108
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران

  [::paksan - ایران، ایران::]. واقعا درست تبیین کردید.
  4
  41
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۹
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران

  بیچاره پدر النا که گفت من یک پام لب گوره ، بیچاره نوه هایم!
  1
  72
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
  ۵۳
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  یک آن جنون افسار گسیخته ممکن است باعث یک جنایت هولناک شود که باعث نابودی زندگی خود و چندین نفردیگر میشود، همه ما باید بخش های تاریک شخصیت خود را بشناسیم و راههای کنترل خشم را فرابگیریم و تمرین کنیم!
  2
  81
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۲
  ۵۰
  PCNation - واترلو، کانادا

  ایشان ایرانی نیست و اسمش Mohammed Shamji است که از نوع نگارش اسم احتمالا هندی یا پاکستانی الاصل باشد.
  14
  136
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۳
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::PCNation - واترلو، کانادا::]. اگر هندی باشه بلاشک قوم و خویش سابق روح الله باید باشه، او هم مثل این خونریز بود.
  56
  68
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  به راحتی از قیافه آدما میشه مشکلات روانی رو درک کرد. این بنده خدا از 3کیلومتری معلومه مشکل روانی داره. با خرخونی و متخصص شدن خیلی چیزا حل نمیشه.
  64
  43
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  در مبحث علت و معلول می‌بینیم، هیچ پدیدهای بدون علت نیست. پس در اینجا باید دید علت اینکه این مرد دست به همچین جنایتی زده است چه هست. در اکثر این موارد واژه خیانت یافت می‌شود.
  47
  48
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. من کاملا با این نظریه شما مشکل دارم و اگر نظرم را جویا باشید، نه تنها مردهای ایرانی با زنها مشکل دارند بلکه همه مردهای اروپایی و جهان اولی که از مهد کودک تا مدرسه و دانشگاه در کنار هم زندگی میکنند و روابط جنسی با هم دارند، دل پری از همدیگر دارند، پس همه با هم مشکل دارند و تنها چیزی که باعث تفاوت این دو فرهنگ میشود "فقط" نحوه بر خورد با مشکلات و راه حل آن میباشد. جان کلام اینکه، هر جا که بری ، آسمان رنگش آبی هست! و اگر نظرم را خواهان باشی، مرد و زن دو جنس گوناگون که فقط برای تولید و مثل مناسب آن میباشند و بعد از آن او به خیر و من به سلامت!
  22
  34
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲
  ۴۳
  arashkamangir - تورنتو، کانادا

  این آقا متولد تانزانیا هستش!!.
  4
  78
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  دوستان: از بی تابی سرم با پاهام بندری میرقصه. منتظرم که اقای کوته بین در صورت امکان تشریف بیاره و این فاجعه تلخ رو آنالیز بکُنه . باید از ایشون سوال کرد. آمیب : لابُد اینجا حَم قضیه مهریه مطرح بود؟ نکنه خانم با { پوزش} فاحشه و خیانت کار بوده ؟ یا مشکل تربیتی داشته و شجره اش بد بود؟ کوته بین کوچولو: مدعی حَستی فقط در باره پست مطرح شده باید نظر داد. خُب باشه حرفی نیست تشریف بیار ! ولی به شرطی کسی رو چون دوستمون تهدید و تحویل به دادگاه بین المللی لاهه نکنی.
  59
  42
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
  ۳۲
  sara-de - برلین، آلمان

  این آدم ایرانی‌ نیست اگه هست منبع خبر رو بگذار با ذکر اینکه ایرانی‌ بوده،این بار دوم که اینجا این مطلب رو به اسم پزشک ایرانی‌ قاتل میگذارین بدون اثبات ایرانی‌ بودنش،تازه اگر هم ایرانی‌ باشه مگه جنون انی‌ ایرانی‌ خارجی‌ میشناسه؟اختلافات خانوادگی معمولا در دنیا عامل این جنایت بده و هست این اولی‌ نیست آخری هم نیست،اینقدر سیاه نمائی نکنید
  6
  81
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۸
  ۵۹
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان : در بحث ٭ زن خائن شوهرش را کشت تا با شوهر خواهر او ازدواج کند ٭ بنده و یکی دیگر از دوستان را متهم کردید که از کاربران سینه چاک طرفدار خیانت و جنایت هستیم. ولی در این پست این بار انهم در کانادا شوربختانه جنایت توسط یک مرد رُخ داد. که کودکان , مادر, خانواده, و خودش را به فنا داد. امیدوارم بطور خلاصه (نه داستان نهج البلا غه ای) این تراژدی را به روش کاراگاها نه خود کالبد شکافی کرده. تا بیش از این بنده مبلغ جنایت نشوم. (اصلا مهم نیست پزشک ایرانی باشد یا خیر . جنایت رخ داده)
  42
  43
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
  ۳۷
  رقص پرواز - پراگ، چک
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. دوست عزبز ایشان را دست کم گرفتید. کارشناس جرم و جنایت سایت در جمعه 16 خرداد 1393 اینگونه وقوع جرم را آنالیز کردند؛ (مرد ها در تمام دنیا دارای صفات خاص مردانگی هستند این زنها هستند که چنین صفتی را ندارند و برای دل خودشان زندگی میکنند . اصولا زن با خیانت اجین شده و با خیانت فکر و زندگی میکند و از خیانت لذت میبرد. خلاصه بگویم فعلا 4 دین رسمی در دنیا با حدود 7 ملیارد همراه و باور دارنده این دین ها وجود دارد که هیچکدام از این ادیان زن را انطور که باید و شاید برسمیت نمیشناسند. این ادیان معتقدند زن همزمان با تولد همراه با یک شیطان متولد میشود. زن همزاد شیطان بوده و از شیطننت لذت میبرد و بدون خیانت نمیتواند زندگی کند. شما باین تصویر ها خوب دقت کنید. زن اگر خیانت نکند خیال میکند یک انسان کامل نیست. تمام در گیری های دنیا را همین زنهاسبب هستند باور ندارید بروید روی تمام پرونده های جنائی مطالعه کنید. ریشه همه خیانت ها را همین دختران حاجیه حوا خانم مسبب هستند). وعده دیدار دادگاه بین المللی لاهه!
  46
  46
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۴
  ۴۵
  tabatabayi - آلمان، آلمان

  هر چند ما در ایران قاتل کم نداریم، ولی این فرد پاکستانی یا هندی تبار است. به نظر می رسد ایرانی خواندن او نوعی دسیسه برای تخریب وجهه ایرانی ها در کانادا است.
  3
  36
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۳
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  خب بعداز هفت سال آزاد میشه این جانی پست فطرت روانی،قیافشو
  2
  16
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::scandal - برلین، آلمان::]. دقیقا کاربر محترم. همین هست که خودتون گفتید. مردان ایرانی زن را به چشم یک انسان مستقل و دارای اختیار نمیبینند.
  21
  6
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۸
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. دقیقا مسلمان ناب و اصیل خود خودتی🤮
  24
  8
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۹
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::scandal - برلین، آلمان::]. فرق مردهای ایرانی این است که خودشون را به کوچه علی چپ میزنند. حاضر نیستند در موردش صحبت کنند یا چیزی را قبول کنند و لی در ظاهر کسی با کلاس تر و با شخصیت از مردهای ایرانی نمیشه پیدا کرد.
  24
  5
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۱
  ۵۵
  Vatanparastan - گلندل، ایالات متحده امریکا
  از چهره ایشان کاملا" مشخص است که اصلا" ایرانی نباشند و نیستند. یا هندی، پاکستانی باشند.
  1
  18
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۲
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::رقص پرواز - پراگ، چک::] باور کن تا این حد به خشک مغزی ایشون پی نمی بردم. بعد این اقا برای خودش اسم کاربری واقع بین گذاشته ; و بقیه رو تهدید میکنه؟ با خوندن این کامنت برایم یقینا مشخص شد . که یک ضد زنِ بدون چون و چرا هَستش. اینطوری از متن پیدایه; که انگاری با tom28 از یک ابخوری تزریق میشن. با سپاس از شما
  26
  27
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۳
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  واقعا حتی کارگران و قشر طبقه پایین کشورهای پیشرفته احترام برای زن قائلندو نه متلک می اندازند نه خودشون را میمالند نه نشکون و . میگیرند و نه هیچ وقت زن را برای اتفاق های ناهنجاری که می افتد سرزنش میکنند و مقصر می دانند. نه انتظار پخت و پز و کارهای خانه را از زن دارند. واقعا آقایان ایرانی کی میخواهین به این نتیجه برسین که دنیای پیشرفته امروز بر اساس قانون و انسانیت است و یکیش هم حقوق انسانی زنهاست. تا به حقوق زن درجامعه ای احترام گذاشته نشه آن جامعه پیشرفت نمیکنه و به آزادی مطلوبش نمیرسه. یک زن خوشبخت و دانا می تواند ده ها خانواده ای را که باهاش ارتباط داره خوشبخت کنه و یک زن بدبختی که مورد سو استفاده خانواده اش و جامعه قرار گرفته برعکس خانواده هایی را که باهاشون ارتباط داره به قعر بدبختی میکشاند. حق طلاق حق محل زندگی حضانت فرزند و حق کار یعنی عملا تمام حقوق پایه ای یک انسان و زن بدست مرد سپرده شده تا بتوند زنش را مثل یک برده کنترل کنه. و شما آقایان باید اولین کسانی باشید که از حقوق زنان جامعه تون دفاع میکنید. ما زنان باید بتونیم به شما مردان اعتمادکنیم و آزادانه عمل کنیم
  24
  10
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۵
  ۱۰۳
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. از فیافه؟ شما برو این نظریه رو یه جایى مطرح کن شاید یه جایزه اى، چیزى، شامل حالت شد! خیلى حرفه اى بود! کمر علم روانپزشکى رو رگ برگ کردى! میگن فروید از تو قبر اومده بیرون رفته بالاى درخت، شاه توت بچینه بعد از شنیدن نظر شما!!!
  4
  8
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۷
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. شما میتوانید مثل یک خلبان پرواز کنید ؟ نه ! آری ! سوال دوم شما استعداد گرفتن تصدیق یک خلبان را دارید ؟ ندارید ؟ خوب جوابش مشخص هست ! استعداد گرفتن تصدیق یک خلبان را دارید ؟ خوب خوشحالم اما شما بفرمایید کی و کجا تصدیق زناشویی تون رو گرفتید !؟ جواب از دکتر نصرت پزشکیان متولد سال ۱۹۳۳ در ایران یک متخصص مغز و اعصاب و روانپزشک مقیم در آلمان است. جواب از کتاب ۳۳ فرم در رابطه زناشویی
  2
  7
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۱
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. شما فقط یک بعد قضیه را میبینید ،زنان جامعه ما هم عموما شریک این فجایع هستند ، از اون مادری که به دخترش فرهنگ سوختن وساختن و حتی با یک بیمار روانی را تشویق می‌کند تا اون خانواده و محیطی که به نوجوانان فرهنگ آشنایی و یا جدایی را نمی اموزند ، .
  7
  6
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۲
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. گرامی، باور بفرمائید که همه مردهای ایرانی باید خودشو خوشبخت احساس کنه که یک همسر ایرانی دارد، زیرا تربیت و مهربانی در خانواده های ایرانی بمراتب بیشتر از جهان غرب است و اگر امروزه باعث پسرفتی این روابط شدیم، دلیلش کاملا آشکاره که همان تربیت اسلامی میباشد!
  2
  12
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۸
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::آزاذه - تهران، ایران::] دوست اَزیز: من مجبورم این جمله زیبای شما رو مجددا تکثیر میکنم { تا به حقوق زن درجامعه ای احترام گذاشته نشه آن جامعه پیشرفت نمیکنه و به آزادی مطلوبش نمیرسه } با شما کاملا موافقم! و تا وقتیکه قانون واپسگرا ی قرون وسطایی عوض نشه ; زن و مرد دارای حقوق مساوی در جامعه نگردن. این فجایع ادامه خاهد داشت. وقتی قانون مرد سالارانه به پایین کشیده بشه. امکان اگاهی خانمها و فضای اموزشی مناسب در رابطه با حق انتخاب برای ازدواج ,حق طلاق و زندگی مناسب فراحَم بشه. دیگر جایی برای زور گویی مرد سالارها نمی ماند. هزاران درود و افرین برشما
  26
  22
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۲
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  [::آزاذه - تهران، ایران::] نه تمامیشون !! بستگی داره از چه خانواده و گذشته ای میان مثل تمامی افراد جابجای دنیا .
  0
  6
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۶
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::آزاذه - تهران، ایران::] من دقیقا از متن دوست خوب RAHSHENAS - برلین، آلمان چیزی متوجه نشدم. چون شما مخاطب ایشون حَستی موضوع رو گرفتی ؟ ممنون
  22
  16
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۹
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::scandal - برلین، آلمان::] افرین افرین! افتاب از کدوم طرف چشمک زد؟ صد شادباش به تو به خاطر کامنت اخری؛ پس ببین: وقتی که سرحال و شنگولی از راه دور حَم میتونی گُل بزنی . دستت رو می بوسم
  22
  16
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. هانی گرامی به اعتقاد دکتر نصرت پزشکیان زنان و مردان برای بهبود در زندگی شون نیاز به تصدیق و یا گواهینامه ازدواج دارند قبل از ازدواج چه تئوری و یا چه عملی . در این صورت آمار طلاق به مقدار قابل توجه ای کم میشود. برای آموزش صحیح میشود یاد گرفت و مورد استفاده قرار داد کتابها متاسفانه فقط به زبان آلمانی وجود دارد.
  0
  11
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. هانی گرامی به اعتقاد دکتر نصرت پزشکیان زنان و مردان برای بهبود در زندگی شون نیاز به تصدیق و یا گواهینامه ازدواج دارند قبل از ازدواج چه تئوری و یا چه عملی . در این صورت آمار طلاق به مقدار قابل توجه ای کم میشود. برای آموزش صحیح میشود یاد گرفت و مورد استفاده قرار داد کتابها متاسفانه فقط به زبان آلمانی وجود دارد.
  0
  8
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::scandal - برلین، آلمان::]. دقیقا. در تربیت اسلامی زنان حق بردگی دارند و به ازاء مهریه تمام حقوق انسانی شون به مرد داده میشود.
  10
  6
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. بله و همان مادری که جامعه و خانواده ازش سو استفاده کرده باعث بدبختی دخترش و خانواده های دیگر میشود. زنان موتور پرورش و رشد افراد اجتماع هستند.
  10
  6
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::RAHSHENAS - برلین، آلمان::]. روابط انسانی میان دو نفر و میان زن و مرد دو طرفه است و فهم متقابل از حقوق انسانی هم است. چیز پیچیده ای نیست که تصدیق بخواهد. اگر هر دو طرف به حقوق انسانی هم احترام بگذارند و به هم به عنوان یک انسان حق آزادی انتخاب و عمل را بدهند این رابطه دوام پیدا میکند.
  11
  10
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. نمونه اش را در کشور های پیشرفته می توان دید که حتی حضور زنان در مراحل بالای مدیریتی در جامعه شون را بسیار سود آور میدانند. و به زنان جامعه شون گوش میدهند و حق میدهند. بالا رفتن انسانیت و پیدایش قوانین انسانی برای زنان و قدرتمند کردن زنان در این جوامع کشورهای پیشرفته کلید موفقیت آنهاست چون آنها از تمام نیروهای جامعه شون بهره میگیرندو این تا حدی است که اعتقاد دارند اگر زنان قانونگدار بودند اینقدر جنگ در دنیا بوجود نمی آمد.
  12
  9
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  تمام آرزو ها و ایده ال هایی که در کامنت های شما خواندم در عصر پهلوی جزو قوانین کشور محسوب میشدند. مسلماً هنوز مردانی بودند که تحت تاثیر فرهنگ منحط اسلامی تلاش میکردند که حقوق بانوان را زیر پا بگذارند، اما بانوان تحت حمایت قانون به پیشرفت های بیشماری دست یافته بودند. فقط باید گفت: افسوس.
  3
  3
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
  ۲۶
  Dubai darling - دبی، امارات متحده عربی
  آزاده تهران،،،ولئ من میگم درسته مردائ ایرانی مشکل دارن ،،ولئ یه اگه یه ذره بهتر به زن ایرانی نگاه کنی دلیلش رو میفهمی،،، بخاطر اینکه نود درصد همین مردا رو زنهای ایرانی پرورش دادن،،،جمع کن بساط روشن فکریتو
  8
  13
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::RAHSHENAS - برلین، آلمان::] دوست خوب: ممنون از توضیح شما! ولی اگه بر فرض مثال هم چنین چیزی یعنی گرفتن تصدیق عملی بشه; و این امتحان بر عرف دمکراتیک و خط مشی برابری زن و مرد گرفته بشه. یقینا بسیاری از اقایون توی حَمون تئوری رد میشن.
  20
  17
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::ایرانفردا - لندن، انگلستان::]. اگه امروز نظرم رو نپذیری یه روزی میپذیری. فقط باید تجربت بره بالاتر. روانشناسی چهره و حالات بدن کم خرجترین و مطمئنترین روانشناسیه اما نه برای قضاوت و دادگاه و تصمیم گیری بلکه برای پیش داوری. همینکه هنوز اجازه ندادن کتابهای کامل و جامع روانشناسی چهره و رفتار در جوامع منتشر بشه و فقط در مراکز پلیس جنایی و امنیتی در دسترس هست نشان از اهمیتشه.
  7
  2
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::آزاذه - تهران، ایران::] دقیقا در تمام کشورحای دمکراتیک مثلا نروژ پُست حای بالا چون نخست وزیری; وزیر برنامه و بودجه ; دفاع; در دست خانم حا بودن و حستند . زنان دقیقا چون مردان در پیشرفت جامعه خود شریکند. در حالی که از قدیم تا حال در منطقه خاورمیانه و دیگر نقاط دور دست عوامل جنگ مردان بود ه اند و هنوز هم تشریف دارن! و زندگی زن فقط در چهارچوپ منزل و بچه داری خلاصه شده. با سپاس از شما سالم باشی
  17
  20
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::Dubai darling - دبی، امارات متحده عربی::]. شما مردها بهتره ژست روشن فکریتونو بذارین کنار و در زیر لوای ملاها زندگی کنید. مواردی که من گفتم کاملا در کشورهای پیشرفته حل شده است. و برای سالهای درازی است که اعمال میشود. اگر این مادرانی که میگی از طرف جامعه حمایت میشدند و حق و حقوق انسانی خودشان را داشتند شما مردها را بدبخت و بیچاره بزرگ نمیکردند وشماها با یک مادر فهمیده و روشن الان زندگی بهتری داشتید.
  10
  10
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::Dubai darling - دبی، امارات متحده عربی::]. با اجازه از خانم آزاذه بنده ورود میکنم! -دوست اَزیز: این چه فلسفه ای که شما برای خودتون اینجا دارین; که مردا رو زنها پرورش دادن؟ زنها مرد حا رو پرور ش دادن که بزرگ شدن; اونها رو تحقیر کنن؟ پرورش دادن برایشون قانون ارتجاعی اسلامی تصویب بکنن؟ پرورش دادن که حق و حقوقشون نصف بچه پسر خودشون باشه؟ یعنی میخاهی بگی کرم از خود درخته؟ مگه زن حای اروپایی بچه های خودشون را توسط فرشته حای تخیلی میکُنن؟ دوست خوب: تکرار میکنم قانون باید برای مرد و زن چون دول مدرن باید مساوی نوشته شده باشه. با پوزش! ایا زیبنده شما حَست, که به شما بگویم جمع کنید بساط تنگ نظری و سُنتی خودتون رو ؟ پس اصولِ یک بحث حدالامکان باید رعایت بشه! شاد و شنگول باشی.
  16
  17
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::Dubai darling - دبی، امارات متحده عربی::] معذرت: بخاطر از قلم افتادگی{ بزرگ} تصحیح میکنم. مگه زن حای اروپایی بچه های خودشون رو توسط فرشته حای تخیلی بزرگ میکنن؟
  13
  14
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
  ۵۹
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  [::آزاذه - تهران، ایران::] خانم محترم: شور بختانه در امور روز مره خودمان, گویا امید به درایت و مرام و اخلاق و شعور والا یک انتظار بیهود ه ای است ! ولی توهم و نادانی و افکار واپسگرایانه با سرعت نور فرا گیر شده. ما مردان باید یاد بگیریم که زدن عینک سواد نمی اورد. ما مردان تا وقتیکه با خط و مشی بنیادی زنان را همگام خود, و در تمام امور جامعه شریک ندانیم ,و از اندیشه های مرد سالارانه خود را پاک نکنیم. براستی لیاقت ما همین انگل های ۴۰ ساله هستند. دوست والا: براستی قابل تحسین و افتخار هستی ! از کنایه و نافهمی مردان شیرین عقل ازرده خاطر مشو. پس گرمترین درودهای بنده را پذیرا باشید. با شما هستم. ایام بکام
  11
  15
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  یعنی خاک تو سرتون . از ته دل خاک تو سرتون. عجب دکترایی داره این سایت من نمیدونستم. نه این ایرانیه نه داعش مسلمونه. مسلمونا کم بودن اینام پیداشون شدن. یه عمره این مسلمونا گوشمونو پر کردن که داعش مسلمون نیست و مسلمون چاقو نمیکشه ترور نمیکنه سر نمیبره. حالا این یه عده که معلوم نیست چند سالشون کجان پیدا شدن. با هندیها صحبت کردم. هندیها گفتن این اقا هندی نیست. هندیها قتل نمیکنن اصلا. با ترکیه هم صحبت کردم. ترکیه هم گفتش ترکها قتل نمیکنن پس این اقا ترکیه ایی هم نیست. ای بابا نشد که. خمینی هندیه؟ همه عالم میدونن ایرانیا از قدیم الایام هند سکونت داشتن. خمینی ملعونو به هند نچسبونین. خمینی یکی از ایرانیای هند بود
  1
  3
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۱
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::بلوچ اسلو - اسلو، نروژ::]. مرسی عزیز! خانمها قوی هستند و این ظلم مردان به خودشون برمیگرده و سر خودشان بی کلاه میمونه. زنان قدرت بالایی در انجام کارهای مختلف و بصورت همزمان دارند وتوانایی مقابله باسختی ها هم بمراتب در خانمها بیشتر از آقایان هست. این مردان هستند که باید فکر خودشان را بکنند که چطوری بدون زن زندگی کنند و دوام بیارند.
  6
  7
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. قبول خویشتن به شما کمک میکند دیگر وقت و انرژی خود را صرف تحلیل، سرزنش و اصلاح خود نکنید. در عوض به خود انتخاب خود ، مرد مورد نظر خود و رابطه خود اعتماد خواهید کرد. زنانی که به مرحله قبول خویشتن میرسند، هنگامی که در جنبه ای از زندگی با مشکلی مواجه میشوند، به آن توجه میکنند پس تغییرات لازم ( برای حل مشکل ) را بر میگزینند و اقدامات لازم را به مرحله اجرا میگذارند. چنین زنانی با این توجیه که با تمام خصایل نیک متولد شده اند،وقت خود را با احساس اندوه و سرزنش خویش یا عدم امنیت تلف نمیکنند. برای قبول خویشتن تمرین های موجود هست که بهتره بخاطر بسپارید. ۱- برای قول خود ارزش قائل شوید، به وعده و توافق و تعهدات خود پایبند باشید. ۲- با شکست ها و آسیب های گذشته خود کنار بیایید. ۳-فهرستی از ارزشها، تعهدات (اخلاقی) و اهداف خود در زندگی تهیه کنیدو مطابق معیارها و استنداردهای خودتان زندگی کنید. ۴- از رقابت بپرهیزید، چون رقابت (ظرافتهای) زنانه شمارو میگرد و در نتیجه به صورتی مداوم خود را با دیگر زنان مقایسه میکنید.بجای اینکه برمبنای استاندارد های خود زندگی کنید
  0
  4
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  ۵-اعتماد به نفس داشته باشید به زنی که درون شماست وبا ندایی آرام ولطیف با شما سخن میگوید،گوش فرا دهید. ۶- در زندگی خود با زنان معتمدی رابطه داشته باشید که به شما قوت روحی میبخشند وقادرید با آنها صریح و بی پرده و صادقانه صحبت کنید. ۷- روحیه زنان دیگر را تقویت کنیدو به وقت مشکلات برای گره گشایی در دسترسشان باشید. ۸- زنانه رفتار کنید( شمع روشن کنید ، گل بخرید،لباسهای صورتی رنگ بپوشید. ۹- از اصرار دل خود با خبر و نصبت به آنها صادق باشید. اگر برای شناخت خود و کنار آمدن با ذات وقت صرف نکنید. هنگامی که مرد رویاییتون از راه میرسد شماهنوز با احساسنا امنی دست و پنجه . نرم میکنیدیا به ارزش های خود شک خواهی کرذو یا شخصیت مرد مورد نظر را زیر سئوال میبرید( میخوام به هنگام آشنایی با او ) آماده باشیدو آنگونه که هستید، ذات و طبیعت خود را باور داشته باشید.
  0
  5
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲
  ۴۰
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس
  عکس الناز خانم بیامرز با مربی جودوش بازگوی همه چیز است
  6
  4
  ‌چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس::]. بیشتر از این هم ازت انتظار نمیره. با اون عقل ناقصی که داری جنایت وقتل را در حد زیر شکمت میبینی
  4
  6
  ‌چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
  نظر شما چیست؟