«لباس شخصی ها » به تجمع دانشجویان دانشگاه تهران حمله کردند + ویدیو

 تجمع اعتراضی امروز در دانشگاه تهران
رادیو فردا :بنابر گزارش‌ها، شماری از دانشجویان دانشگاه تهران روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت در اعتراض به برخوردهای اخیر حراست دانشگاه درباره نوع پوشش دانشجویان تجمع کردند اما شماری از «بسیجی‌ها» و «لباس شخصی‌ها» با حمله به این تجمع، مانع از ادامه آن شدند و شماری از دانشجویان نیز در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده هنرهای زیبا محبوس ماندند.
بنابر تصاویر و ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، دانشجویان با در دست داشتن نوشته‌هایی در اعتراض به محدودیت‌های اخیر درباره پوشش، از جمله شعار می‌دادند: «پوشش انتخابی حق مسلم ماست» و «آزادی انتخاب حق مسلم ماست». در ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، گروهی از لباس شخصی‌ها که در بین آنها چند روحانی و افرادی در سنین مختلف دیده می‌شود، با سر دادن شعارهایی از قبیل «الله اکبر» و «بی‌قانون حیا کن، دانشگاه رو رها کن» تجمع دانشجویان را برهم می‌زنند.
 
خبرگزاری دانشجو، وابسته به بسیج دانشجویی، حمله‌کنندگان را «دانشجویان دانشگاه» تهران خوانده و مدعی شده است که تجمع‌کنندگان «تعدادی از فعالین چپ‌گرا» بودند که «علیه برخی احکام دینی و قوانین کشور» شعار می‌دادند.
 
با بر هم خوردن تجمع دانشجویان در برابر پردیس دانشکده‌های هنرهای زیبا و فنی، آنها به سالن آمفی‌تئاتر دانشکده هنرهای زیبا پناه بردند اما لباس شخصی‌ها نیز به آنجا هجوم بردند.
 
در تجمع دانشجویان در صحن دانشگاه و همچنین سالن آمفی‌تئاتر همچنین شعارهایی با مضمون «دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد»، «بیکاری، بیگاری، حجاب زن اجباری» شنیده می‌شد و برخی دانشجویان نیز تصاویری از مرضیه امیری، دانشجوی بازداشت‌شده، در دست داشتند.
 
دانشجویان شماری از دانشگاه‌های تهران در هفته‌های اخیر از سخت‌تر شدن محدودیت‌های مربوط به حجاب اجباری خبر داده بودند.
 
هر ساله همزمان با گرم شدن هوا در ایران، مقام‌های انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی طرح‌هایی را برای مقابله با آنچه «بدحجابی» می‌خوانند به اجرا می‌گذارند.
 
حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، حدود سه هفته پیش از آغاز طرح کنترل پوشش شهروندان خبر داد که وی از آنها به عنوان «طرح‌های امنیت اخلاقی و اجتماعی» نام برد.
 
فرمانده پلیس ایران همچنین هفته گذشته اعلام کرد که نیروی انتظامی همراه با «سازمان بسیج» تا پایان امسال «گشت‌های محله‌محور» به راه خواهد انداخت که به گفته او، «یکی از اهداف آن ارتقاء امنیت مردم است».
 
طرح‌های کنترل پوشش شهروندان و محدودیت‌هایی که بر زنان در ایران اِعمال می‌شود همواره با انتقاد نهادهای مدنی و سازمان‌های مدافع حقوق بشر روبه‌رو شده است.
+99
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  میگو دولا دولا شتر سواری نمیشه. نمیشه هم مسلمان بود هم آزادی خواست. تنها راه نجات ایران و ایرانی دور انداختن کتابشون قران است. همه کتاب قرانشون را به کوچه ها بیندازید و این ماه مرضان را با خوردن بیرون از خانه بایکوت کنید
  10
  72
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  مگه این آزادی را زمان محمد رضا شاه نداشتید؟ این آزادی را رضا شاه بزرگ بزور به مردم کج فهم مسلمان داد. بعدش انقلاب کردید که مسلمان هستید و حجاب زن در قران هست و حکم خداست. حالا دوباره آزادی میخوایید؟ نمیشه هم مسلمان بود و هم عاقل. نمیشه هم روزه گرفت و هم بی حجاب بود. نمیشه هم سینه زد و بر حسن و حسین خون گریه کرد و هم آزادی خواست. یکیش را باید انتخاب کرد. یا باید آزاد شد و عاقلانه در مورد هر چیز فکر کرد و تصمیم گرفت و یا باید مسلمان عرعری بود و با شاش و پشگل شتر تبرک کرد.
  8
  66
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
  ۳۶
  Revolver_Ocelot - رشت، ایران
  هر چی این ملت میکشه از همین دانشجوهاست ( آدم های به ظاهر روشن فکر ) که همه چی داخلشون پیدا میشه ، 40 سال پیش هم امثال اینا از در و دیوار سفارت بالا رفتند ، مملکت رو هوا دادن ، الانم دارن در مورد حجاب اجباری و هزار تا کوفت دیگه ، که به نظرم خیلی هم مهم نیستند صحبت میکنن !!! گوشت شده کیلویی 100 هزار تومان ، والا الان نان رو دونه 1500 باید بخری ، سبزی خوردن ( علف ) رو کیلوی 10 تومان باید بخری ، اونوقت اینا گرمشونه ، میخوان درآرن لباساشونو ، مخالف این حرکت این جماعت نیستم ولی خیلی از این مهمتر ها هست . فقط میتونم بگم از ماست که بر ماست .
  17
  29
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  بهتره که گفته بشه حمله سگ های ولگرد وحشی به دانشجویان معترض
  4
  45
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  مثل همیشه خوش خبر باشید! آخوند شپشو هیچ غلطی نمی تواند بکند!
  5
  40
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
  ۴۰
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  [::scandal - برلین، آلمان::]. اره فقط یه چهل سالیه حکومت ی کنن :
  1
  21
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
  ۳۶
  Revolver_Ocelot - رشت، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. درود بر شما
  5
  22
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
  ۳۰
  پارس 1404 - ایران، ایران
  حجاب اجباری چیز مسخره ای هست که دولت های غربی اونو بزرگ نمایی میکنند بزرگترین مشکل ما آخوند / اسرائیل هست که هر دو لبه یک قیچی هستند.
  21
  6
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  مگر انرژی اتمی اوایل حق مسلم شما ها نبود ،حال تنبان وپشیدن معمولی نه اخوندی شده حق مسلم ماست،برای اگاهی از دانشجوهای که افتخارشون این بود در ۱۳ ابان برای افتضاح اسلامی جلوی ارتش شاهنشاهی به قول خودشون ایستادند و شهید دادند ،اگر نگاهی به گذته پر افتخار اخوندهای سقطپرست بیندازید خصوصا در دوران قاجار میبینید تنبان اکثر ملت مثل تنبان اخوندها بود، شما هم برگردید به این دوران پر از افرخار که مملکت را مثل ناموسشون به این و اون هدیه کردند،بعد از ان خوند با شما کاری نداره.
  5
  14
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
  ۴۶
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  دو تا اخوند با ۴ تا خرمذهب بسیجی٫ ۲۰ تا عراقی ولبنانی جیره خوار دنبالشون٫ صدای صدها ایرانی رو تو کشور خود ایرانیا خفه میکنن؟
  5
  26
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. حالا شما کمی کوتاه بیا، همینکه اعتصاب را شروع کردند خودش کلی ه ، کتاب قرآن را آتش زدند رژیم را بیشتر قوی میکنه در این موقعیت حساس
  4
  7
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان::]. ریشه مشکلات را باید از بیخ وبن کند. اتفاقا اگر این رژیم ببیند دیگه با اسلام نمیتونه مردم را گول بزنه فرار را بر قرار ترجیح میده
  2
  8
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۱
  ۳۰
  پارس 1404 - ایران، ایران
  اینا هیچ..... نمیتوند بخورن چون تفکراشون مثل .... یک مشت بچه سوسول مرفع . / اونایی که میتونند کاری بکنند قشر زحمت کش کارگر هست که شاه رو انداختند بیرون
  7
  3
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۰
  ۱۰۳
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. سپاه .....خودش رو نمیتونه پاک کنه! ٧٠٠ تا موشک بطرف اسراییل شلیک کرد، خسارتش؟ یه پیرمرد هفتاد ساله، اونم فکر کنم از ترس سکته کرد و مرد!!! اونوقت اسراییل تو یه حمله، تارو پود سلیمانى رو بهوا فرستاد و کلى کشته و زخمى و خسارت به پایگاه نظامى و خلاصه..... به هیکل سپاه و قاسم خانتون!! حالا زرزر میکنى اینجا؟ برو ....
  5
  8
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۵
  نظر شما چیست؟