آیین آدمخوارهای آزتک؛ فربه کردن اسپانیایی‌ها پیش از خوردنشان

فرادید : اعضای بدن صد‌ها اسپانیایی که در یک منطقه باستانی متعلق به آزتک‌ها در مکزیک پیدا شده است، نشان می‌دهد، این افراد توسط زندان‌بانان خود، اول به اندازه کافی چاق و بعد خورده شده اند.
 
جسد ۴۵۰ نفر شامل ۱۵ مرد، ۱۰ کودک و ۴۵ سرباز پیاده نظام، در منطقه باستانی Zultepec-Tecoaque یا مکزیکو سیتی امروزی پیدا شده است. کارشناسان می‌گویند، این افراد که در میان آن‌ها زنان و کودکان نوپا هم بوده اند، ۶ ماه قبل از آن که خورده شوند، توسط زندان بانان غذا خورانده شده اند تا فربه شوند و برای یک مراسم آیینی که ظاهرا باز آفرینی صحنه هایی افسانه ای در فرهنگ آزتک بوده است، آماده شوند.
 
اجساد پیدا شده متعلق به اسپانیایی‌هایی است که در سال ۱۵۲۰ از کوبا وارد قلمرو آزتک شدند تا برای پادشاه اسپانیا هرنان کورتز و نیروهای تحت فرمانش Conquistador Hernan Cortes آذوقه ببرند.
اما از بخت بد به دست آزتک‌ها اسیر و به سرنوشت شومی دچار شدند. آزتک‌ها اسرای خود را به زندان‌هایی بدون در و پنجره منتقل می‌کردند به آن‌ها غذا می‌دادند تا برای قربانی شدن آماده شوند. مطالعه استخوان‌های پیدا شده نشان می‌دهد آن‌ها ۶ ماه قبل از آن که خورده شوند، خوب غذا خورده اند.
 
باستان شناسان این یافته‌ها را از بزرگترین دستاورد‌های خود در زمینه مطالعه جمعیت بومی مکزیک در زمان حمله اسپانیایی‌ها توصیف کرده اند.
  آزتک‌ها جمجمه‌های قربانیان خود را  در ردیف‌هایی منظم روی هم می‌چیدند.
 
در یکی از آخرین اکتشافات باستان شناسی در منطقه، ردیف‌هایی از جمجمه‌های زنان پیدا شده است که اندازه استخوان هایشان می‌گوید، حامله بوده اند.
 
باستان شناسان می گویند، آزتک‌ها این افراد را به صورت تصادفی یا فقط برای انتقام نکشته اند بلکه آن‌ها را بر اساس یک مراسم آیینی که مربوط به «بازآفرینی صحنه‌های خلقت» بوده است، قربانی کرده اند.
 
برای مثال، بر اساس یکی از افسانه‌های آزتک به نام El Quinto Sol یا خورشید پنجم، یکی از مردان اسپانیایی بعد از مثله شدن، سوزانده شد تا سرنوشت افسانه‌ای خدایان آزتک بازسازی شود.
 
به نظر می‌رسد که ساکنان آزتک، اسب‌ها را هم خورده اند، اما نسبت به خوک ها دچار تردید بوده اند و فقط آن ها کشته و رها کرده اند.
قربانیان آزتک که به دستور پادشاه اسپانیا، هرنان کورتز، از کوبا وارد منطقه آزتک‌ شده بودند، همگی پیشینه آفریقایی و کوبایی دارند.
 
آن ها یک سال بعد از آن که هرنان کورتز به همراه نیروهایش در مکزیک مستقر شد، با هدف تامین آذوقه، وارد آزتک شدند.
بعد از آن که هرنان کورتز از ماجرا مطلع شدن، نیروهایش را به قصد انتقام عازم شهر آزتک کرد. ساکنان آزتک نیز بقایای اجساد را در چاه‌های کم عمق و در سراسر شهر مخفی کردند و پای به فرار گذاشتند.
 
کورتز در سال ۱۵۲۱ پایتخت آزتک را فتح کرد.
+20
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  چرا در این گزارش از این جنایتکار هرنان کورتز، بعنوان شاه یاد شده؟! او سردار و فرمانده نیروی ۱۸۰ نفری بود که باعث قتل و عام آزتک ها شد و چرا آزتک ها که تعداد آنان در حدود ۵۰ هزار نفر بوده و به او تسلیم شدند و نجنگیدند، بدین جهت که از نسل های گذشته همیشه منتظر ناجی خود بودند که اگر در آسمان ستاره و سیاره اینگونه در کنار هم باشند، زمان ظهور ناجی ما میباشد و وقتیکه کورتز را سوار بر اسب دیدند که تا به آن روز نه اسبی دیده بودند و نه انسان سفیدپوست (چون آنموقع اینترنت و فیسبوک نبود)، پس فکر کردند که آنان خداشان میباشد و خود را دو دستی تحویل آنان دادند و و و!
  8
  24
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۵
  نظر شما چیست؟