ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا: از خبر خرابکاری در کشتی‌های تجاری در امارات آگاهیم

صدای آمریکا :به دنبال انتشار خبر خرابکاری در چند کشتی تجاری در سواحل امارات متحده عربی در روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا گفت از این خبر آگاه است.
 
وزارت امور خارجه امارات پیشتر در روز یکشنبه، و بدون اعلام جزئیات بیشتر، اعلام کرده بود چهار کشتی تجاری غیرنظامی در بندر فجیره هدف عملیات خرابکارانه قرار گرفتند.
 
به گزارش رویترز، مسئولان ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده در بحرین در پاسخ به این خبرگزاری گفتند از این موضوع آگاهند، اما جزئیات را باید از مقام‌های امارات پرسید.
 
بیانیه دولت امارات در حالی منتشر می‌شود که تنش میان ایران و ایالات متحده اخیرا بالا گرفته و آمریکا اقدام به اعزام ناو هواپیمابر و بمب‌افکن‌های ب۵۲ به خلیج فارس کرده است.
 
رسانه‌های ایرانی پیشتر در صبح یکشنبه از قول المیادین، تلویزیون عرب زبان نزدیک به ایران، از انفجار در بندر فجیره و آتش گرفتن چند نفتکش خبر داده بودند؛ خبری که تکذیب شد.
+21
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  به نظر من عربستان و امارات و اسرائیل این خبر خرابکاری رو دقیقا بعد از اطلاعیه آمریکا ساختند . خیلی تابلوست که نه عکس نه فیلمی هیچ منبع موثقی هم این خبر رو تایید نکرده فقط دو تا مقام آمدند و ادعاهایی رو مطرح کردند ولی مدرک مشخصی از خرابکاری دیده نمیشه. عربستان رو نمیدونم ولی امارات ریسک بسیار وحشتناکی رو داره میکنه. امارات و عربستان قبلا بدون سروصدا همین کارها رو برای صدام انجام دادند و سرنگونش کردند و داریم می بینیم که همین امارات دوباره از طرفداران صدام حمایت مالی میکنه و خیلی هاشون در امارات زندگی میکنند در حالی که یکی از ارکان حمله آمریکا به عراق همین امارات بود و صدام هم چندتا موشک زد ولی افاقه نکرد ولی اینبار فک کنم ریسک بسیار بزرگی کرده و میکنه و نمیدونم فکرشون چیه شاید هم فکر میکنند راحت میتونند جزیره های ایرانی رو سریع اشغال میکنند و سیستمهای پاتریوت نجاتشون میده یا جنگ مثل جنگ عراق بسیار کوتاه خواهد بود ولی نمی فهمند داستان خیلی متفاوته و جنگ اگر طولانی بشه شاید 50 سال به عقب برده بشوند
  2
  5
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
  نظر شما چیست؟