پمپئو :هدف ما جنگ نیست، هدف ما تغییر در رفتار حاکمیت ایران است

آقای پمپئو یکشنبه با شبکه «سی ان بی سی» گفتگو کرد. صدای آمریکا :مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در گفتگو با یک شبکه آمریکایی تاکید کرد که آمریکا تهدیدهای جمهوری اسلامی را جدی می‌گیرد اما هدف ایالات متحده ایجاد تغییر در رفتار حاکمیت جمهوری اسلامی ایران است.
 
آقای پمپئو که شنبه شب با شبکه «سی ان بی سی» گفتگو می‌کرد، با اشاره به تهدیدات جمهوری اسلامی گفت: «ایران یک تهدید فعال برای منافع آمریکا در خاورمیانه است با این‌حال، کاخ سفید از فرصت مذاکره با تهران استقبال می‌کند.
آقای پمپئو شنبه شب به سوالات هدلی گمبل از سی‌ان‌بی‌سی پاسخ داد. دیپلمات ارشد ایالات متحده همچنین گفت: شاهد افزایش تهدیدات از سوی ایران هستیم و دولت ترامپ به همین دلیل از ظرفیتش برای واکنش به هرگونه اقدام تهاجمی ایران استفاده می‌کند.
 
آقای پمپئو با بیان اینکه «آمریکا به دنبال جنگ نیست»، یادآور شد: «نمی‌خواهیم محاسبات اشتباهی داشته باشیم: هدف ما جنگ نیست، هدف ما (ایجاد) تغییر در رفتار حاکمیت ایران است.»
 
در ده روز اخیر ایالات متحده در واکنش به تهدیدات جمهوری اسلامی ناو آبراهام لینکن، ناوگروه ضربتی و یگان بمب‌افکن به منطقه خلیج‌فارس اعزام کرد.
 
پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به پرسشی در این مورد که آیا خطر رویارویی نظامی با ایران وجود دارد گفت:‌ «می‌شود گفت این احتمال همیشه هست. من نمی‌خواهم بگویم نه، ولی امیدواریم چنین چیزی روی ندهد.»‌
 
رئیس جمهوری آمریکا در مورد واکنش‌ها به ارسال یگان بمب‌افکن و ناو هواپیمابر یو‌اس‌اس آبراهام لینکلن گفته بود: آن‌ها (ایرانی‌ها) ما را تهدید می‌کردند و ما باید امنیت مناسبی برای این کشور و دیگر نقاط داشته باشیم. ما قدرتمندترین کشتی‌های جهان را داریم که به طور کامل مسلح و آماده هستند.
 
پرزیدنت ترامپ گفته بود:‌ چیزی که من می‌خواهم در مورد ایران ببینم، این است که ببینم با من تماس می‌گیرند.
 
شنبه شب وزیر خارجه آمریکا نیز در گفتگو با شبکه «سی ان بی سی» یادآور شد: «ما تمام کارهای صحیح را با بهترین وضع به منظور بهبود جایگاه امنیتی مان انجام دادیم اما همچنین می‌خواهیم مطمئن شویم که نیروهای بازدارنده را نیز در منطقه در اختیار داریم تا در شرایطی که ایران تصمیم به خطر انداختن منافع ما در عراق یا افغانستان یا یمن یا هر مکان دیگری گرفت، آماده پاسخ به آنها به شیوه‌ای مناسب باشیم.»
 
نگرانی های ایالات متحده از اقدامات جمهوری اسلامی و فشار بیشتر
 
ایالات متحده می‌گوید که توافق هسته ای با ایران در رفتار این کشور تاثیر مثبتی نداشته است. پرزیدنت ترامپ با خروج از توافق برجام در اردیبهشت ۱۳۹۷، در دو مقطع در مرداد و آبان سال گذشته، دستور بازگشت تحریم‌های هسته ای علیه جمهوری اسلامی ایران را صادر کرد.
 
ایالات متحده می‌گوید که جمهوری اسلامی بزرگترین دولت حامی تروریسم است، برنامه موشکی بالیستیک خود را برخلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ادامه می دهد، و عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه است.
 
آزمایش‌های موشکی ایران پیش از این نیز با واکنش کشورهای غربی مواجه شده بود و آنها بارها از جمهوری اسلامی خواسته بودند تولید و آزمایش این موشک‌ها را متوقف کند.
 
ایران طی سال‌های اخیر دست به انجام آزمایش‌های موشکی زده است که روی برخی از آنها به زبان‌های مختلف (از جمله عبری) شعار «نابودی اسرائیل» نقش بسته بود.
 
در سال ۹۷ همچنین چند نقشه افراد وابسته به جمهوری اسلامی برای ترور مخالفان سیاسی در اروپا نیز کشف و منجر به اقدام دیپلماتیک از سوی کشورهای فرانسه،‌ آلمان، دانمارک، و هلند علیه رژیم ایران شد.
 
وزیر خارجه آمریکا اول خرداد سال گذشته با اعلام راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران، ۱۲ شرط ایالات متحده برای توافق با جمهوری اسلامی را برشمرد که در واقع فهرست خواسته‌های ایالات متحده از جمهوری اسلامی یا به عبارتی جزئیات تغییر رفتار رژیم ایران است.
 
برخی از این شروط شامل توقف حمایت از تروریسم و خودداری از اقدامات مخرب در منطقه نظیر حمایت از حزب الله لبنان و دخالت در کشورهای منطقه است.
 
آمریکا در ابتدای سال ۹۸، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد. این نخستین بار بود که ایالات متحده نیروی نظامی یک کشور را در چنین فهرستی در کنار گروه‌هایی چون القاعده و داعش قرار می‌داد.
+7
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  خاک بر سرتون با این شُل کن، سفت کُنتون.
  7
  17
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک

  وضعیت مشرکین خیلی خراب شد! آخه این دیگه چه وضعیه، خبرنگاره با این لباس تنگ و چسبون که برجستگی‌های پوشش الزامی رو کاملا آشکار کرده، مگه میشه باهاش مصاحبه کرد؟ از قیافه مشتاق پمپی کاملا مشخصه. تو دلش داره خدا خدا میکنه که اون پاش خسته بشه، بعد این یکی پاش رو بلند کنه بزاره رو اون یکی، یعنی یه مانور غیر عنفی بیاد. باور نمی‌کنید! نیگاه کنید چجوری با دستاش داره فشار حاصل از افکار متحمل شده بخاطر کمپوشی خبرنگار را کاهش میده.
  27
  4
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. عزیز جان، گر صبر کنی ز غوره حلوا سازیم! میدانم، دلمان پر است از انتقامجویی و دلمان پر می کشد برای آزادی ایران؛ ولی جنگ مقدمات و ملاقات اولیه خودش را دارد و ترامپ پهلوان هم دل پری از ایران دارد و منتظر اشتباه شپشی هست که کار را یکسره کند! ۴۰ سال صبر کردیم، چند ماه و سال هم رویش!
  3
  11
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
  ۴۰
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  فردا رفتارش رو تغییر می ده :
  3
  3
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. روزه ات باطل شد!
  1
  15
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::scandal - برلین، آلمان::]. عزیز جان، من از انتظار خسته نشدم، از بازی سیاست و خوشباوری هم میهنان خسته ام. چرا فراموش میکنیم که سیاست خارجی آمریکا با تعویض ریاست کاخ سفید عوض نمیشود. چرا یادمان رفته که اروپا و آمریکا از روح الله برای ما بت ساختند؟چرا امیدوار هستیم که قدرت های نیازمند به نفت نان خود را سنگ بکنند و به ملت ما کمک کنند تا محمد رضا شاه دیگری را بطلبیم تا رهبر اوپک شود و نفت را به نفع کشورش گرانتر بفروشد؟ چرا با وجود اینکه بعد از چهل سال محرز شده که فقط ما هستیم که میتوانیم حکومتمان را تغییر بدهیم هنوز دست به دامن این و آن هستیم که نجاتمان بدهند؟
  2
  9
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. عزیز جان گرامی، از اول تا پایان تجربه شما از تاریخ و سیاست جهان سومی بسیار درست میباشد، ولی به یک نکته حیاتی و کلیدی در کامنت جنابعالی فراموش نمودید که از آن یاد کنید و آن "پایان مصرف" هر وسیله میباشد! با وجود و پیدایش ایران اسلامی، باعث شکست شوروی شدند که از سر نعمت پایین آمدن قیمت نفت متلاشی شد و از طرفی با هر شعار مرگ بر اسرائیل به وسعت این سرزمین معلون اضافه شد و در حال حاضر محور روسیه، چین و ایران موی دماغ ترامپ شدند که دلار را حذف کنند و با هم متحد شده و با آمریکا بجنگندند، پس ترامپ پهلوان از یکسو کره شمالی را بسوی خود کشانده تا زیاد با چین نپرد و از اینطرف هم قصد شکستن قدرت محور شرارت را دارند و اگر آمریکا ایران را آزاد کند، پولی که از فروش "فقط" هواپیمای مسافربری به جیب میزند، بمراتب بیشتر از زمان کنونی میباشد و سیستم آینده ایران هم یاد گرفته که دیگر تک نپرد و همانند قاره اروپا و آمریکا همه در یک روستای جهانی زندگی میکنند!
  2
  3
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. و چرا ما منتظر دیگران هستیم، زیرا اینرا بخوبی تجربه کردیم تا افراد پشت پرده، کمکی به مردم نکنند و صدای آزادیخواهی ما را ندیده بگیرنند، آبی از آب تکان نمیخوره! تاریخ مصرفی و موی دماغ شدن را همیشه مد نظر خود داشته باشید! با سپاس از شما و به امید شعرهای زیبا و متفکر شما‌. به درود گرامی
  1
  3
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  امریکا بهیچ صورت قصد حمله به ایران را ندارد بلکه هدف اصلی کشیدن دندان افعی هست تا از خیال "صادرات انقلاب" که همان صادرات فرهنگ عقب افتاده ی تشیع و تسری باور پنهان شدن مسخره ی یک طفل 1400 ساله در ته چاه هست دست بکشند و اینقدر نخواهند با کلاشینکف این باور مسخره را صادرات انقلابی نمایند. اگر ایرانیان مسلمان اندیشه ای بهینه داشتند خودش پخش و صادر میشد ولی در دنیای امروز مطاع بنجلی مثل اسلام و تشیع مشتری ندارد. دوستان این ها یعنی چین و روسیه در اقلیم خودشان تخم مسلمانان عقب افتاده را کشیده اند. هم اکنون روسیه در سوریه درگیر هست که مسلمانان روسی به روسیه بر نگردند زیرا مغز این ابله ها در فرهنگ وحوش عربستان فسیل شده است. تسخیر ایران هم مثل تسخیر عراق کوچکترین فایده ای برای امریکا ندارد که مشکل ده ها برابر میشود. مشکل اصلی ایرانیان خودشان هستند. هر وقت از پرستش اخوند و حسین و اسلام دست کشیدید و اخلاقیات نیکو پیشینه کردید بدون حمله ی امریکا همه چیز بهینه میشود. با دودوزه و دولایه بودن هم چیزی حل نمیشود. هم مسلمان و هم زمان ایران پرست فقط تاریخ 1400 ساله را تکرار میکنید.
  1
  7
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷
  ۲۷
  boysboys - مونیخ، آلمان
  این خانومه هدلی گمبل عجب باسنی داره
  2
  4
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۲
  نظر شما چیست؟