فدراسیون جهانی جودو: مسئولان ورزش ایران برای رقابت جودوکاران ایرانی با تمام کشورها توافق کرده‌اند

سعید ملایی جودوکار ایرانی که در چند رقابت برای رویارو نشدن با رقیب اسرائیلی مجبور به باخت مصلحتی شد.
صدای آمریکا :فدراسیون جهانی جودو از حصول به توافقی تاریخی با فدراسیون جودوی ایران برای رقابت بدون تبعیض ورزشکاران جودوی ایران با نمایندگان همه کشورها در مسابقات جهانی و المپیک خبر داده است.
 
فدارسیون جهانی جودو با انتشار تصویری از یک نامه که به امضای رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون جودو رسیده است، اعلام کرده که براساس یک «توافق تاریخی» جودوکاران ایران قرار است بدون تبعیض در تورنمنت‌های جهانی و المپیک با همه ورزشکاران پیکار کنند.​
 
همچنین حساب توئیتر فارسی اسرائیل نیز با اشاره به مصدومیت‌ها و باخت‌های ساختگی جودوکاران ایران در رقابت ها اعلام کرد «در یک توافق تاریخی، فدراسیون جودوی ایران تعهد داد که ورزشکاران ایرانی از امروز فارق از هرگونه تبعیض، در برابر رقبای اسرائیلی به میدان بروند.» هنوز مسئولان ورزش جمهوری اسلامی به صورت مستقیم به خبری که از سوی فدراسیون جهانی جودو منتشر شده، واکنشی نداشته‌اند.
 
اما برخی خبرگزاری ها، از جمله فارس در گزارشی تاکید کرده که «دستگاه ورزش یعنی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک هیچگاه نهاد قانونگذار نیستند و به سیاست های کلی نظام همیشه پایبند و تابع خواهند بود.»
 
ورزشکاران ایرانی از زمان انقلاب سال ۵۷ از رویارویی با ورزشکاران اسرائیل خودداری می‌کنند اما در سال‌های اخیر حاضر نشدن ورزشکاران ایرانی مقابل ورزشکاران اسرائیلی حساسیت‌های بین المللی را در پی داشته و خبرساز شده است.
 
در آخرین مورد از باخت‌ها و مصدومیت‌های ساختگی، سعید ملایی جودوکار ملی پوش ایران در رقابت‌های جودوی گرنداسلم پاریس ۲۰۱۹، مقابل روسلان موسایف جودوکار گمنام قزاق که رنکینگ ۲۰۹ جهان را دارد شکست خورد تا در نیمه نهایی مقابل جودوکار اسرائیل قرار نگیرد.
+34
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  اره ارواح ننه شون .اولین کسی که با یه اسراییلی مسابقه بده بفرموده روباه مکاره مرتد شناخته میشه.
  3
  27
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  فاکتور زمان! همانطوریکه در مورد تابعیت فرزندهای ایرانی که مادر ایرانی و پدر خارجی دارند! فاکتور زمان را آویزه گوش خود کنید!
  3
  13
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  من جغرافیایم زیاد خوب نیست، یکی توضیح بده این اعزراییل کجاست!
  47
  5
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
  ۳۰
  پارس 1404 - ایران، ایران
  اسرائیل اصلا کشور نیست یک زمین 15 کیلومتری هست که یک سری نژاد پرست رفتند داخلش و میگند تمامی مردم جهان نوکر آنها هستند. این حرف خاخام اعظم اسرائیل هست.
  9
  5
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  [::Zaall - اصفهان، ایران::] همون جاییه که شما قرانتون رو از روی کتابشون کپی کردین. همون جاییه که براش ساعت گذاشتین 25 سال دیگه نابود میشه ، همون جایی که بیشتر از 250 بار در سوریه بمبارانتون کرده و شما جرات نداشتین غیر از عربده کشیدن و شعار دادن حتا یک گلوله بطرفشون شلیک کنید، همون جاییه که کماندوهاش از وسط اتاق خواب رهبر چلاقتون نیم تن مدارک محرمانه بمب اتم ساختنتون رو برداشتن بردن تو سازمان ملل نشون دادن ، همون جاییه که از شرق تا غربش با هواپیما 9 دقیقه بیشتر نمیشه اما با امریکا اقتصاد و صادرات نفت ایران رو به صفر رسونده و رهبرتون از این ببعد باید بشینه تو میدون گمرک گدایی کنه و تو خیابون جمشید 5گرمی بفروشه. همون جاییه که ارتش سه تا کشور بزرگ مسلمون رو در 6 روز تسلیم کرد، همونه که حزب الله و لبنان رو بیست روزه نابود کرد و شما مجبور شدین 15 میلیارد از ملت بدزدین تا دوباره بسازینش ، همونه که روی فشفشه هاتون مینویسین مرگ بر اسرائیل اما جرات ندارین حتا تو چشمش نگاه کنید.. باز هم بگم اگر هنوز یادت نیومده!!!؟ الزایمر نگیرین شماها با این حافظه درخشانتون نابغه!!!
  5
  16
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  [::Zaall - اصفهان، ایران::] فقط جعرافیت بد نیست عزیز برادر ، تنها چیزی که شماها بلدین اسید پاشیدن به صورت دخترهاست و از پشت حمله کردن و دروغ گفتن و ناجوانمردانه زندگی کردنه. دزدی ، قاچاق مواد ، دروغگویی، مسخرگی و بیسوادی تنها مشخصه شما شیعیان ولایی ست.
  5
  17
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مخ هائیکه از 1400 سال قبل تاکنون به روز نشده اند اغلب کپک زده و هنوز فرهنگ وحوش عربستان در 1400 سال قبل را دارند. این توافق نامه روی کاغذ هست اما در میدان عمل از شدت بلاهت یا طرف عمدا می بازد و یا خودش را به مریضی میزند. گفتم بلاهت زیرا فلسطینی ها با اسرائیلی ها تیم فوتبال مشترک دارند و در پارلمان اسرائیل ده ها عرب نشسته و قرارداد مشترک برای احیای دریاچه ی مرده دارند. اما این ابلهان کاسه ی داغ تر از اش هستند. مشکلشان هم اسلام و فلسطینی نیست بلکه این ها خودشان را اقای خاورمیانه دیده و بشدت به اسرائیل حسادت میکنند
  3
  7
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
  ۳۵
  kiarash88 - تهران، ایران
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. بی سوادی بد دردیه! مرگ بر خامنه ای!
  5
  15
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
  ۴۶
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. اسراییل جاییه که ۹۰٪ ایرانیا حالا دوستش دارن فقط بخاطر تنفرشون از اخوندا
  5
  7
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. جدی بیا بگو واسه چی با إسرائیل بد هستین و میخواین نابودش کنین؟ چطور روسیه که چندین استان خودمون رو گرفته باهاش کاری ندارین؟ این تکلیف إسرائیل ستیزی رو کی روی دوش شما گذاشته؟ جان خودم اگر جواب درست بتونی بدی
  5
  8
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک::]. بهنام جان. مرسی برای این کامنت کوبنده. این زالزالک را کبود کردی.
  4
  3
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. اسراییل کشوری است که نیم قرن بمب اتمی داره ؛ و همه دنیا این را میدانند ؛اما هنوز هیچکس اجازه اشاره به آن را ندارد . نش....ی شب درازه
  2
  2
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. یک روز مجبور می شوند همه را بگذارند و فرار کنند، دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره! ..... شنا یاد بگیرند چون به موقع مجبور شدند طول مدیترانه را برای فرار شنا بکنند
  0
  0
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۲
  ۵۳
  shahab46 - هانوفر، آلمان
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. من میگم مشکل فقط جغرافیت نیست شما کلا شعور و فهم و عقلتم خوب کار نمی‌کنه
  0
  0
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
  نظر شما چیست؟