تحلیل یک فرمانده سپاه از وضعیت ناوهای جنگی آمریکا در خلیج فارس: ما این تهدید رو به فرصت تبدیل کرده ایم

تحلیل یک فرمانده سپاه از وضعیت ناوهای جنگی آمریکا در خلیج فارس: ما این تهدید رو به فرصت تبدیل کرده ایم
+27
رأی دهید
-90

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  اگر "مرد" هستی، پس یک بار دست بکار شو!
  9
  94
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۸
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  بدبخت کشوری که تحلیلگر نظامی آن ، چنین سرداری باشد ، در ضمن نباید فراموش کرد که ارتش آمریکا در ۱۰۰ سال گذشته در هیچ نبرد نظامی شکست نخورده است ، شکست امریکا در ویتنام از لحاظ سیاسی و اخلاقی بود ، چرا که از لحاظ نظامی ویتنام ۲۰ برابر بیشتر تلفات داد و کشورش با خاک یکسان شد ، ، خسارت در خاک امریکا در حد به آتش کشاندن چند تا ماشین پلیس و آنهم بدست خود معترضین آمریکایی ها بود ، شکست امریکا در سوریه و عراق هم نه از لحاظ نظامی بلکه از زاویه استراتژیک بود ، چرا که نفوذ روسیه و ایران را در منطقه زیاد کرد ، .
  9
  65
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۱
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  اینا فکر میکنن ناو آمریکایی مثل وانت پرتقال فروشاست . نه بابا اون ناو یعنی چکیده شده ی نیروی هوایی و دریایی و زمینی و تکاوری یک کشور . شما تا بیای تومبانتو بکشی بالا و تهدید رو به فرصت تبدیل کنی مثل پهن گاو روی آب شناور خواهی بود .
  9
  97
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۱
  ۵۲
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا

  حکومت کفتار و متعفن،لکه ننگ ایران و ایرانی،هنر شما ها دزدی،چپاول و نابودیست.ننگ بر جهل دینی و کسانیکه از این حرامیان حمایت می کنند، حکومت دین و جهل تا هست وضعیت از هم بد تر میشه.ادیان دست ساز بشر و برای چپاول مردم ساده اندیشه،به امید ریشکن کردن حکومت دینی،اعتقادات تنها کاربرد شخصی داره.درود بر کسا نیکه بر علیه فاشیست دینی مبارزه می کنند.
  4
  65
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۸
  ۳۵
  ali1g - برگن، نروژ

  مملکت نیستش که دیونه خونه است
  5
  55
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران

  حماس 600 تا فشفشه به سمت فلسطین اشغالی پرتاب کرده، پشمک آهنین با این همه آلاف و بولوف نتونسته 400 تاشو رهگیری کنه، 45 تاش توی مناطق مسکونی فرود اومده . حالا تازه اینا آماری هست که اونا اعلام میکنند اما واقعیتش اوضاع وخیم تر از این حرفا بوده . حالا یه ناو غول پیکر رو آوردن توی خلیج فارس . کاری که دقیقا خواست و برنامه ریزی ایران بوده . تکون بخورن ایران میزنه . اتم بزنن ایران اتم میزنه . اون موقع که خواب بودن بقیه ایران به اندازه کافی کلاهک هسته ای خریداری کرده . ایران تنش رو اینقدر در منطقه بالا میبره و اینقدر آمریکا رو وادار به تحرک و جابجایی نیرو میکنه که قیمت نفت رو بالا ببره و امنیت روانی منطقه رو بهم بریزه . این بازی توسط ایران طراحی شده و توسط ایران مدیریت خواهد شد . ایران تکنولوژی هایی در اختیار داره که آمریکا خواب داشتنش رو هم نمیتونه ببینه . هر وقت که وقتش شد، رو میشه
  70
  12
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
  ۲۹
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  دلخوش باین نباشید .. خمینی
  1
  35
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  اره ارواح ننه جونتون مرد و مسلمون که اینقدر ازش دم میزنید نیستین اگه جرات دارید نزنید تو سرشون که درجا همتون رو مثل سوسک زیر پاهاشون له میکنن
  4
  32
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  یک سال است تحت فشار. همه شرکت‌های خارجی‌ از ایران خارج. ریال ۸۰% ارزش خود را از دست داده.کمبود. بیکاری. بانک‌ها ورشکسته. حتا عراق هم دیگر از ما گاز نمی‌‌خرد.۳۸۰۰ کشته در سوریه.با پس گردنی از جولان عقب نشینی. تانکر‌های نفت ایرانی‌ در کنار دریا چین آواره. نمی‌‌دانند با نفت چکار کنند. مثل دزد دریاهی در وسط اقیانوس. نفت را از یک تانکر به تانکر دیگر. تا به قول خودشان رد گم کنند.تمامی‌ تانکر‌های ایرانی‌. جهرهت ندارند .رادار خود را روشن کنند. از ترس اینکه کشف نشوند. یک بارول نفت ۷۵ دلاری را به یونان و ایتالیا به قیمت ۳۰ دلار پیشنهاد دادند .نمی‌ خرند.به جای یک ناو هواپیما بر. دو تا فرستادند. این هنوز زر می‌‌زند . چنین می‌‌کنیم. چنان می‌‌کنیم. پس دیگر ترامپ دیگر چکار کند. تا شما نشیمن خود را تکان دهید؟ این نشیمن مصرفش فقط برای مکتب قرهان نیست. پس بزن .چرا اینقدر ور می‌‌زنی‌. ؟ آمریکا که نگفت. ما تنگه را می‌‌بندیم. شما گفتید. .پس چرا دوباره ۶۰ روز عقب انداختید.؟
  4
  41
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
  ۱۰۰
  صمد آقا با لیلا - تهران، ایران
  ::kurosh - گوتنبرگ، سوئد] جناب کارشناس برنده شدن در جنگها را با تعداد کشته ها اندازه نمیگیرند اگر چنین بود میگفتن آلمان برنده هر دو جنگ جهانی بوده چون بیشتر از ۲۰۰ میلیون از نیروهای متفقین را کشتند در حالی که کمتر از ۶ میلیون کشته داد. برنده شدن در جنگ یعنی اینکه ویتنامیها با پای برهنه دست خالی و ساختن تله های شکاری که از نی و بامبو و سلاحهای غنیمتی بدست آمده از سربازهای تکه پاره شده آمریکایی به اصطلاح بزرگترین و قدرتمندترین ارتش دنیا را به زانو دربیارن و بلایی سرشون آوردند که سربازها و فرماندهان و دیپلماتهای آمریکایی روی پشت بام سفارت آمریکا همدیگر را زیر پا له و لورده کردند تا بتونن در آخرین هلیکوپترهایی که حتی جرات نمیکردن روی پشت بام سفارت آمریکا بشینن فرار کنن و توهم شکست ناپذیر بودن آمریکا را برای همیشه نابود بکنن. بزرگ بودن و داشتن اسلحه و تکنولوژی هرگز نتونسته دلیل پیروزی باشه بلکه فکر درست و استراتژی و حرکت به موقع باعث پیروزی میشه. بودجه نظامی روسیه و ایران و چین یک صدم بودجه نظامی آمریکا نیست ولی دنیا شاهد اینکه آمریکا جرات نداره دست از پا خطا بکنه.
  29
  11
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
  ۱۰۰
  صمد آقا با لیلا - تهران، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::] آقای مهندس اولا ارزش ریال ۳۰۰٪ پایین آمده نه ۸۰٪ دوما برای شما که خوب شده رفتی آلمان به دروغ ادعا کردی پناهنده سیاسی و عقیدتی و دگر باش هستی و از دولت آلمان حقوق بیکاری میگیری و در بازار سیاه کار میکنی و پولها را میبری ایران آپارتمان و ملک و زمین و گاو و گوسفند میخری و سرمایه را چند برابر میکنی. اگر خیلی ادعای کارشناسی و متخصص بودن داری و جرات داری پاشو بیا ایران کارها را درست کن. نشستی پای گود میگی لنگش کن.
  27
  9
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. بستگی دارد. که شما خبر خود را از کجا می‌‌آورید. پای منبر.؟ آن که خبر نیست. اولا ۶۰۰ تا نبود. ۷۰۰ تا بود. ۶۸۰ تا اصلا به زمین نرسیدند. توی هوا منفجر شدند. ۱۵ تا در کوه و بیابان سر در آوردند. ۵ تا در منطق مسکونی، به این می‌‌گویند %۹۸ به هدف رسیدند. از جانب اسرهیل . از طرف شما که نگا کنیم. می‌‌گویند. یک در صد به هدف رسیدن. مثل خفاش خود را در بیمارستان‌ها و خانه سالمندان پنهان می‌‌کنید. به امید اینکه اسرهیل بیمارستان را بمب باران نکند. بزدلی. گر بیزه اسلام دارید. پس از سوراخ خود بیرون ایید. و خود را پشت سالمندان و بیماران پنهان نکنید. آمریکا دیروز ناو دوم را هم فرستاد. پس منتظر چه هستید ؟ ببنید. یا منتظر دعوت نامه هستید؟ دیگر چکار کند. .تا شما نشیمن خود تکان دهید ؟ عصبانی کنید ولی‌ جری نکنید، دیگر پیام از این روشن تر ؟ مثل لات کتک خورده با بینی‌ خونین در خیابان عربده کشید. دشمن که آمد .فرار کنید.
  2
  16
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::صمد آقا با لیلا - تهران، ایران::]. اینقدر چاخان نکن. اولا ۲۰۰ میلیون نبود. ۶۰ میلیون بود. اگر ۱۳ میلیون سرباز روس را کنار بگذریم. تمامی‌ سربازان کشته شده بلوک غرب همه با هم ۷ میلیون بودند. بقیه مردم عادی .که یا توسط بمبارن کشته شدند. یعنی از این ۶۰ میلیون . ۴۰ میلیون مردم عادی . نه سرباز. مثل همین کاری که حزبلا انجام می‌‌دهد. خود را در بیمارستان‌ها پنهان می‌‌کنند. ۷۰۰ تا موشک می‌‌زند. ۲ تا پیرمرد ۸۰ اسراهیلی را که نمی‌‌توانستند بدوند. می‌‌کشد. و شما نعره می‌‌کشید. اسراهیل را شکست دادیم آن زمان هم همین طوری بود. بمب می‌‌ریختند روی سر مردم . ولی‌ ۲۰۰ نبود. سخن پا منبری. هر چه آخوند گوید باور نکن. ۶۰ میلیون. از آن ۷ میلیون سرباز. ۱۳ میلیون روس‌ها حساب نمی‌‌شود. اون حماقت استالین بود. بیشتر از گرسنگی .تیفوس بود.
  3
  14
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
  ۳۰
  پارس 1404 - ایران، ایران
  اینا از نسل سرداران هخامنشی و اشکانی هستند عمریکا هیچ .. نمیتونه بخوره.
  12
  9
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران

  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. 600 تا نظامی امریکایی توی عراق بر اثر تله های انفجاری سپاه کشته شدن اما فعلا ما کوچکترین حرکتی از آمریکا ندیدیم . ایران خیلی وقته ماشه رو چکونده . ایران توی عراق، توی سوریه و توی یمن و توی اسراییل خیلی وقته ماشه رو چکونده . فعلا کسی پیدا نشده جرات کنه نشیمنشو تکون بده . این زارت و زورت ناو جابجا کردن هم 4 تا مثه تورو مگه خوشحال کنه . کسی که عقلش برسه میفهمه ته این بازی یعنی باخت آمریکا . فعلا تو برو بچسب با فشفشه های حماس مقابله کن، ایران پیشکشت جوجه صهیونیست
  28
  6
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::صمد آقا با لیلا - تهران، ایران::]. صمد جان ، المان بطور کامل فتح شد ، و کل ارتش المان اسلحه را با خفت به زمین گذاشتند . یعنی در نهایت هم از لحاظ ایدئولوژیک نازیسم شکست خرد ، هم از لحاظ سیاسی ، هم از لحاظ نظامی . فقط در شهر درسن ۱۲۵ هزار غیر نظامی کشته شدند ، به ۱ تا ۲ میلیون دختر آلمانی تجاوز شد ، از جمله مادربزرگ همکار آلمانی من ، فقط در برلین ۲۵۰ هزار دختر خودفروش شدند ، تو امریکا حتی یک شیشه همبرگر فروشی هم شکسته نشد ، در ویتنام هم ، اولا جنگ نیابتی بود یعنی چین و شوروی که یک سوم جمعیت دنیا را دارند پشت ویتنام بودند . و میلیاردها دلار سلاح دریافت کردند ، شکست امریکا با ۵۵ هزار کشته ،سیاسی بود ، چونکه دنیا و مردم امریکا ضد جنگ بودند ، اون صحنه هلیکوپتر هم مربوط به قسمت غیر کمونیستی ویتنام بود ، پیروزی ویتنام با نابودی و فقر مطلق فقط سیاسی و البته به حق بود ، اکنون هم لنگ برای امریکا می اندازند که به ما وام و سرمایه بدهید تا مثل تایلند بشویم .
  3
  15
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::صمد آقا با لیلا - تهران، ایران::]. ادامه ، من مخالف جنگ هستم ، اما توانایی نظامی امریکا را درک می‌کنم ، امریکا توانایی فتح ایران را ندارد ، اما در عرض چند روز بقایای ویران شده صنعت و از جمله صنعت نفت و بنادر و کشتی های ایران را نابود و ایران را به مانند عصر قاجار می‌کنند ، امریکا تو بدترین حالت فقط چند هزار کشته و از لحاظ استراتژیک شکست خواهد خورد ، حالا دلت به چی خوشه ،
  3
  14
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  حالا مثلابا اون عصاش چی را رو نقشه نشان میداد؟ بیسواد
  2
  15
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  از همون موشکها که اسراییل را با ان نابود کردید،بعد از اینه یک پلیس اسراییلی از اسلحه کمریش یک گلوله به طرف نیروهای سپاه اشتباها در سوریه شلیک کرد. یادتون چقدر میگفتید اگر اسراییل جم بخوره نابود میشه ولی حالامیگید اسراییک جم جم خورده نه جم و فرقش در همینه.راستی پوشاک پاکتی چند`؟ پیاز کیویی چند؟
  3
  12
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  نگفتم عین پریود پیداش میشه
  0
  12
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. تفسیرت عین پشمک حاج عبدالله است. امدن ناو عین خواست ایران بوده؟ من فقط یه دلیل برای پررویی شما جوجه اخوندا میشناسم. اونهم فقط تمرین تو بشکه است. به تمرین ادامه بده، بالاخره یه روز ملیجک خاص میشی . باز هم ..... سر ماه پیدات شد
  4
  15
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  [::همایون شایان - اسلو، نروژ::]. دوباره مینویسم تا امثال تو هم متوجه شوند. اولا شرم از اینکه طرفداری دشمن رو میکنی. ولی، بله، ما منکر قدرت نظامی مستکبرین نیستیم. ولی اومدن تو تیررس ما. درسته اینا کالیبر 50 دارن که از فواصل دور هم دهن صاف میکنه. ما هم داریم ولی نسبت به کالیبر 50، تفنک بادی دیانا مگنوم 350 کالیبر 5،5. از دور اصلا حتی تیرش هم نمیرسه، ولی تو این فاصله که مشرکین اومدن جلو، کشنده هست.
  14
  2
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. اینا از نسل پهن اسب خسرو پرویز هم نیستن. چی بیخود ور میزنی. یه عده بچه صیغه ای
  4
  16
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
  ۳۰
  پارس 1404 - ایران، ایران
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. این جمله بچه صیغه ای رو که گفتی فهمیدم وهابی نجس هستی اول اینکه صیغه زاده حلال زاده است اما شما وهابی ها اتومات ـ... جسمی و فکری هستید. دوما خسرو پرویز خر کیه من گفتم سرداران هخامنشی و اشکانی. سلسله ساسانیان پدران همین آخوندها هستند.
  12
  5
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹
  ۱۰۰
  صمد آقا با لیلا - تهران، ایران
  [zarduscht - فرانکفورت، آلمان] اهل مطالعه نیستی مطلب را درست نخوندی. بنابه اعلام شورای یهودیان که از طرفین جنگهای اول و دوم نبودند ۶ میلیون یهودی فقط در جنگ دوم کشته شدند. منابع واقعی کشته های شوروی را بیش از ۲۶ میلیون ثبت کردن که باعث شکست آلمان شد. انگلیس و آمریکا هیچ نقشی در شکست آلمان نداشتند و فقط با استفاده از قدرت رسانه ای و دروغهاشون تاریخ را جعل کردن و خودشونو ناجی دنیا جا زدن. بیش از ۲۵ میلیون کشته های چین و ژاپن بیش از ۱۰ میلیون کشته های ایران در اثر ایجاد قحطی مصنوعی در ایران توسط انگلیس برای تسلط به منابع مجانی غذایی و نفتی ایران برای تامین سوخت کشتیها و تانکها و هواپیماهای نیروهای متفقین و تامین غذای مردم انگلیس که گرسنگی میکشیدن. بیش از ۱۰ میلیون کشته مستعمرات امپراطوری بریتانیا شامل استرالیا نیوزیلند کانادا باضافه هند پاکستان افغانستان عراق تبت و تمام آفریقا وکاراییب که البته بدلایل نژاد پرستی و استراتژیک از نظر انگلیس فقط برده حساب میشدن و از آمارها پاک شدن . اینها فقط بخشی از آمار جنگ دوم بود. برو کمی تاریخ واقعی را بخون نه تاریخ انگلیسی.
  9
  3
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۷
  ۴۰
  اسپیسر - لندن، انگلستان
  فعلاً که قرار بر این شده که از بستن تنگه هرمز کوتاه بیان و بجاش افغانی ها رو از ایران بیرون کنن. اما ساندیس خورا این رو نشونه قدرت میدونن :)
  1
  12
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
  ۴۷
  Gire3Pich - هامبورگ، آلمان
  یه موشک برای کل کشتی کافی‌ است
  11
  1
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸
  ۱۰۰
  صمد آقا با لیلا - تهران، ایران
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد:: اینکه شما دوست داری آمریکا برنده باشه اشکال نداره ولی واقعیت اینکه شوروی آلمان را به مرحمت زمستان و سرمای وحشتناک و خیانت انگلیس به آلمان شکست داد . خانواده سلطنتی انگلیس در اصل آلمانی هستند و بصورت سری با هیتلر به توافق رسیدن که به شوروی حمله کنه و شکستش بده تا بعد دنیا بین آلمان و انگلیس تقسیم بشه ولی پشت پرده همین معمله را با استالین کردن تا آلمان را نابود بکنن ولی به هر دو از پشت خنجر زدن. امروز هم شاهد این هستیم که بر خلاف آرزوی انگلیس و آمریکا آلمان صاحب قدرتمندترین اقتصاد صنعتی و دانش فنی دنیا ست و بیش از ۵۰۰۰ تن ذخیره طلا داره بدون یک دلار بدهی. ولی آمریکا نه تنها یک گرم ذخیره طلا نداره بلکه ۱۴ تریلیون دلار بدهی داره باضافه بیش از ۲ میلیون زندانی و با کوچکترین اشاره آلمان و روسیه و حتی چین که چیزی نیست نابود میشه. این سه کشور این ضربه را بصورت آنی و یا جنگ نمیزنن چون احمق نیستند بلکه به آرامی آمریکا را در مسیر فروپاشی اقتصادی قرار دادن که اجتناب ناپذیره.
  6
  1
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۹
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. منم فهمیدم خیلی پرتی از مرحله. کل الله مدینه و محمد و چهار خلیفه از هر طرف که نگاه کنی و تیم فوتبال ١٤ معصوم و ذخیره هاش، کلا چرتی بیش نیستن، این جواب اولت که بفهمی کجا وایستادم. دوما صیغه از نظر شماها با کلاه شرعی حلاله، وگرنه همون فاحشه گری است و گرفتن پول به ازای فروش قسمتی از بدن.
  3
  7
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Gire3Pich - هامبورگ، آلمان::]. نه بابا؟ من فکر کنم امشی بزنی کافیه
  0
  8
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::صمد آقا با لیلا - تهران، ایران::]. من نه تنها طرفدار آمریکا نیستم .بلکه همیشه سیاست های جنگ طلبانه نعو کان های آمریکا را محکوم کردم. اما در بررسی جنگ ها قضاوت بر اساس احساسات نیست . تمام ارقام شما از جنگ جهانی دوم درست ؛ اما ظاهرا بعد از ۷۵ سال نفهمیدی که برنده واقعی چه کشوری بود .کشوری که با محدود ترین تلفات ابر قدرت جدید شد یعنی آمریکا/ در جنگ ایران و عراق هم نه ایران برنده شد و نه عراق ؛ بلکه اسراییل برنده بازی جنگ بود . توجه داشته باش که باز بحث حقانیت مثلا اسراییل نیست .
  0
  2
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::صمد آقا با لیلا - تهران، ایران::]. واقعیت اینه ، که خوب یا بد ، قطب های جدیدی در دنیا در حال شکل گیری می‌باشد . یکی از بد ترین حالت ها برای ابر قدرت امریکا ، خطر نزدیک شدن روسیه و المان می‌باشد . بزرگ‌ترین کشور دنیا ، و غنی ترین کشور دنیا از لحاظ منابع معدنی با جمعیت چشمگیر یعنی روسیه با غول تکنولوژی دنیا یعنی آلمان هم پیمان بشه . این تحلیل مربوط به ۵ تا ۱۰ سال آینده نیست ، اما اگه مثلا در ۳۰- ۵۰ سال آینده رابطه اروپا و امریکا تیره تر بشه ، سناریو تغییر می‌کنه ، پروژه اوکراین و صیغه کردن آن توسط ناتو و امریکا تصادفی نبود ، چرا که فاصله بین روسیه و آلمان ایجاد می‌کرد ؛( این کامنت را من چند ماه پیش نوشتم. )
  1
  2
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
  ۴۰
  Pir00z - آخن، آلمان
  خفه بابا با همین دروغهاتون دارین مملکت رو به خاک سیاه میشونین.بخدا اگه بتونین بیشتر از یک هفته دووم بیارین،فقط میخوایدبا جنگ عمر خودتون رو بیشتر کنید،امیدوارم ما مردم بتونیم عاقلانه و به موقع عمل کنیم
  2
  3
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
  ۶۱
  samak - پاریس، فرانسه
  با سردارانی از این دست، دیگر تردید ندارم که در صورت بروز درگیری، کارمان زار است
  0
  1
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۲
  ۵۰
  motefaker - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  [::صمد آقا با لیلا - تهران، ایران::]. جناب نام کاربری شما همه رو بیاد دوران بد طاغوت میندازه و این تصورایجاد میشه نعوذبالله طاغوتی هستید عزیزم نامی استفاده کن که یادآور دوران طللایی جمهوری اسلامی باشه مثل « سعیدطوسی و آقا مجتبی »
  1
  2
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۲
  ۶۱
  samak - پاریس، فرانسه
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. اجالتاً دروس مربوط به جنگهای آمریکا را در 160 سال اخیر را مرور اجمالی بفرمایید. اگر مرادتان مثلاً جنگ علیه عراق است، بهتر است مجدداً سر کلاس بروید، چون کار شما با مرور درست بشو نیست.
  2
  1
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۱
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::صمد آقا با لیلا - تهران، ایران::]. قرار نشد دبه در آورید؟ گفتید . ۲۰۰ میلیون نیروی متفقین.کشته شدند. نیروی متفقین یعنی کل سربازان کشته شده. ۶ میلیون یهودی سرباز نبودند. ۲۵ میلیون روس هم سرباز نبودند. حتا اگر این‌ها را هم حساب کنیم. همه با هم می‌‌شوند. ۱۰۰ میلیون، ۱۰۰ میلیون دیگر از کجا آورده؟ آن همه ایرانی‌ کشته شده هم در جنگ دوم نبود. در جنگ اول بود. ۱۹۱۷ تا ۱۹۱۹ . توی جنگ هم نبود. گرسنگی. تیفوس.وبا. هنگام اشغال ایران توسط انگلیس. در جنگ دوم ایرانی‌ بیشتر از ۸۰۰ کشته نداشتند.شوروی هم دیگر وجود ندارد. روسیه است. کسی‌ هم نمی‌‌خواهد. کشته‌ها شوروی سابق را انکار کند. هر چند که این استالین بود. که قراداد صلح با هیتلر بست. و لهستان را بین خود تقسیم کردند. نه امریکا. شما هم بهتر است منابع خود از بنیاد کتاب پتروس روسیه نیاورید.شوروی تمام شد. نیست. چیزی از روز اول شنیده؟ پیاده شدن نیروهای متفقین در نرماندی فرانسه؟
  0
  2
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۵
  ۳۰
  پارس 1404 - ایران، ایران
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. خب دیگه وهابی نجس هستی حکم خدا هم بخاطر حرف شما جاهل ها حرام نمیشه بهتر نیست وطن پرست باشید تا اینکه برای دشمن...کنید.
  3
  9
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::samak - پاریس، فرانسه::]. اگه نظری داری بیان کن ، اگه سوال شفاف داری مطرح کن ،اما با ابهام کامنت ننویس، جنگ های ۱۶۰ سال گذشته امریکا هم گواهی ظهور و رشد یک کشور امپریالیستی است ، و مورد تایید من نیست ، اگه دلت به مانند اپوزیسیون به ترامپ خوش است ، برات متاسف هستم ، اگر هم کاسه لیس رژیم ارتجاعی و قاسم گچکار هستی که حرفی باهات ندارم .
  0
  0
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. وهابی واقعی اون پیامبر خونریز شما بود‌، پرونده اون امامان زنباز و شکم پرست هم شرم اوره
  4
  2
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
  ۳۰
  پارس 1404 - ایران، ایران
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. بری بالا و پایین وهابی (ناصبی) هستی دروغ بستن به پیامبر خدا و خلیفه های خدا هم مثل این هست که داری به خدا کفر میگی توبه کن تا شاید خدا بهت ترحم کرد.
  2
  5
  دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. حکم خدا فعلا خشت هست، بی بی و سرباز داری بنداز زمین
  1
  0
  ‌سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
  نظر شما چیست؟