هفته نامه «صدا» به بهانه عکس و تیتر روی جلدش توقیف شد

صدای آمریکا :هفته نامه «صدا» پس از اعتراض شدید رسانه‌های حکومتی ایران، روز شنبه ۲۱ اردیبهشت از سوی شعبه ۴ دادسرای فرهنگ و رسانه توقیف شد. مرجع قضایی دلیل اتهام این نشریه را اعلام نکرده، اما از اعتراض‌ها می‌شود حدس زد که عکس و تیتر روی جلد آخرین شماره آن بهانه توقیف بوده است.
 
شماره جدید این هفته نامه با تیتر «دوراهی جنگ و صلح» و زیر تیتر «میانه‌روها شکست خوردند یا بار دیگر ایران را از جنگ نجات می‌دهند» روی عکسی از ناو و ناوچه‌های آمریکایی منتشر شده بود.
 
حامیان حکومت در رسانه‌های خود و همچنین در شبکه‌‎های اجتماعی مدعی شده‌اند که این اقدام در راستای «تبلیغ» و «بزرگنمایی» خطر جنگ بوده و قصد «تشویق» به صلح و مذاکره با آمریکا را داشته است. نشریه صدا پیش از این با سردبیری محمد قوچانی و از سوی حزب کارگزاران سازندگی، از حامیان دولت حسن روحانی منتشر می‌شد، اما در شماره‌های اخیر سردبیری آن به محمدجواد روح، عضو حزب «اتحاد ملت ایران اسلامی» واگذار شده بود.
 
در گزارش سالانه رده‌بندی آزادی مطبوعات جهان در سال ۲۰۱۹، ایران از میان ۱۸۰ کشور، در رتبه ۱۷۰ قرار گرفته است.
+18
رأی دهید
-2
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  اسلام فقط با جنگ و دشمنی زنده است! صلح و آشتی و شادی بلای درد آنان!
  3
  30
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۵
  نظر شما چیست؟