داعش مدعی شد که یک «استان» در هند تاسیس کرده است

 عکس از بایگانی ساعاتی پس از آن که مقام‌های هند از درگیری در ایالت کشمیر و کشته شدن یک اسلام‌گرا خبر دادند، گروه داعش مدعی شد که یک استان در هند تأسیس کرده است.
 
وب‌سایت «اعماق»، وابسته به گروه داعش، در اطلاعیه‌ای که شامگاه جمعه منتشر کرد از این استان با عنوان «ولایت هند» نام برده و همچنین ادعا کرده است که تلفاتی به ارتش هند در شهر «اَمشیپور» وارد کرده است.
 
اَمشیپور شهری کوچک از توابع شوپیان در جنوب کشمیر است و پلیس هند روز جمعه اعلام کرده بود که در پی یک درگیری در شوپیان، مأموران امنیتی یک شبه‌نظامی به نام «اشفاق احمد صوفی» را کشته‌اند.
 
ریتا کَتز، مدیر گروه اطلاعاتی «سایت»، اندیشکده آمریکایی که فعالیت‌های آن‌لاین تندروها را رصد می‌کند به خبرگزاری رویترز گفت ادعای داعش در تأسیس یک استان در هند «پوچ و خنده‌دار» است اما «نباید مورد غفلت قرار گیرد».
 
گروه داعش حدود چهار سال مناطقی را در عراق و سوریه تصرف کرد و آن را «خلافت اسلامی» نام نهاد اما دوم فروردین امسال اعلام شد که با پیروزی نیروهای مورد حمایت آمریکا بر آخرین بقایای این گروه در روستای باغوز، در جنوب سوریه، «خلافت اسلامی پایان یافته است».
+1
رأی دهید
-24
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران
  خفه شو . هند مثل پاکستان وابسته به سعودی تروریست نیست که داخلش تروریست ها جولان بدند.
  3
  10
  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
  نظر شما چیست؟