لیگ برتر فوتبال ایران: تساوی صدرنشینان تکلیف قهرمانی را به روز آخر کشاند

بی بی سی :با تساوی تیم‌های مدعی لیگ برتر فوتبال ایران تکلیف قهرمانی این مسابقات به روز آخر کشیده شد و یکی از دو تیم پرسپولیس یا سپاهان این عنوان را تصاحب خواهد کرد.
 
پرسپولیس که در ورزشگاه آزادی میزبان ماشین‌سازی تبریز بود، به یک پیروزی مقابل این تیم و امتیاز از دست دادن سپاهان مقابل پدیده احتیاج داشت.
 
گرچه سپاهان مقابل پدیده به تساوی ۱-۱ رسید اما پرسپولیس هم نتوانست مهمانش را شکست دهد و یک بر یک مقابل ماشین‌سازی متوقف شد.
 
در این دیدار ابتدا ماشین‌سازی در دقیقه ۱۴ توسط کویتونگو به گل رسید اما در ادامه این تیم با خطا روی ماریو بودیمیر صاحب یک ضربه پنالتی شد و علی علیپور در دقیقه ۸۲ تیمش را صاحب گل کرد.
 
به این ترتیب پرسپولیس که مدافع دو دوره قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران است، برای تکرار این افتخار باید تا هفته پایانی منتظر بماند. این تیم که اکنون با سه امتیاز اختلاف در صدر جدول قرار دارد در روز پایانی حتی با کسب یک امتیاز هم قهرمان این دوره خواهد شد.
 
از سوی دیگر تیم‌های استقلال و پدیده نیز با تساوی مقابل حریفان شانس قهرمانی را از دست دادند و حالا فقط یکی از دو تیم پرسپولیس یا سپاهان قهرمان فوتبال ایران خواهد شد.
 
در هفته پایانی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران که پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت برگزار می‌شود و در بازی‌های مهم پرسپولیس باید در خانه پارس‌جنوبی جم با این تیم دیدار کند.
 
سپاهان میزبان تیم استقلال خوزستان است که سقوط آن به دسته پایین از قبل قطعی شده. استقلال در تهران میزبان سپیدرود رشت است و پدیده هم در تبریز با ماشین‌سازی بازی می‌کند.
جدول لیگ برتر فوتبال ایران:
  •     پرسپولیس ۵۸ امتیاز
  •     سپاهان ۵۵ امتیاز
  •     استقلال ۵۴ امتیاز
  •     پدیده ۵۳ امتیاز
 
در پایین جدول هم یکی از دو تیم نفت مسجد سلیمان (۲۱ امتیاز) و سپیدرود رشت (۲۰ امتیاز) به دسته پایین سقوط می‌کند.
نتایج هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال ایران:
  • پرسپولیس ۱-۱ ماشین سازی
  • سپیدرود ۱-۳ نساجی
  • ذوب‌آهن ۳-۱ فولاد خوزستان
  • پدیده ۱-۱ سپاهان
  • تراکتورسازی ۱-۱ پارس جنوبی جم
  • استقلال خوزستان ۱-۲ سایپا
 
پیکان ۱ - ۰ نفت مسجد سلیمان
 
صنعت نفت آبادان ۰ - ۰ استقلال
+4
رأی دهید
-1
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟