درگذشت بنیانگذار ایرانی رستوران زنجیره ای «خانه کباب موبی دیک»

صدای آمریکا :بنیان‌گذار رستوران زنجیره‌ای «خانه کباب موبی دیک»، که رستوران پرطرفداری در واشنگتن دی سی و حومه آن است، درگذشت.
 
به گزارش واشگتن تاپ نیوز، مایک داریوش، مهاجر ایرانی تباری که ۳۰ سال پیش رستوران «خانه کباب موبی دیک» را راه اندازی کرد، پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت در ۶۶ سالگی بر اثر بیماری قلبی درگذشت.
 
داریوش اولین رستوران خود را در سال ۱۹۸۹ در شهر بتزدا ایالت مریلند راه اندازی کرد. کسب و کار او ابتدا با مشکلاتی همراه بود تا اینکه او تنور سنتی ایرانی و نان تافتون تازه را به رستوران خود اضافه کرد.
 
کسب و کار رستوران او با تغییر منو به لیست غذاهای پرطرفدار ایرانی رونق بیشتری گرفت.
 
دومین شعبه رستوران خانه کباب موبی دیک در سال ۱۹۹۲ در محله جورج تاون واشنگتن دی سی افتتاح شد و پس از آن داریوش به توسعه رستورانها تا رسیدن به بیش از ۲۰ شعبه کنونی در مناطق مختلف ویرجینا، مریلند و دی سی، ادامه داد.
 
روز پنج شنبه، ند داریوش، جانشین رئیس رستوران‌های «خانه کباب موبی دیک» و یکی از پسران آقای داریوش، خبر درگذشت او را اعلام کرد.
 
آقای داریوش چهار پسر دارد.
+33
رأی دهید
-4
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟