معلم بازنشسته ۷۰ ساله در کوچه های کرکوک کلاس درس برپا کرد+ ویدیو

یورونیوز :خمیس علی، معلم بازنشسته‌ای است که در کوچه محل زندگی خود در شهر کرکوک عراق برای کودکان محله‌ کلاس درس برگزار می‌کند.
او در این کلاس‌ «فوق برنامه» و رایگان علاوه بر درس ریاضی و علوم به آموزش ارزش‌های اجتماعی نیز می‌پردازد.
 
خمیس علی هدف خود از برگزاری این کلاس‌ها را دور نگاه داشتن کودکان از «دردسر» و همچنین بازی‌های کامپیوتری می‌خواند. او می‌گوید: «فکر می‌کنم که برای بچه‌ها بازی در کوچه بهتر از سرگرم شدن با آی‌پد یا بازی‌های ویدئویی جنگی مانند پلیرآن‌ناونز بتل‌گراندز است که پس از حمله آمریکا به عراق به بازار آمدند.»
 
کرکوک در شمال عراق ودر ۲۳۸ کیلومتری بغداد، شهری چند قومیتی و چند زبانه شامل کرد،عرب، ترکمن‌، آشوری‌ و کلدانی است. آقای علی به دانش‌آموزان خود می‌آموزد که «کرکوک» شهر برادری و در کنار هم زیستن است.
+31
رأی دهید
-0
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  egoiest - لندن، انگلستان
  کرکوک قلب کردستان است. شهر چند قومی نیست. صدام ۴۰ سال کردها را کشت و بجاشون عرب از جنوب میاورد. حال شهر چند قومی شده? دزدی در روز روشن. همان اعرابی که ۸ سال از ما و شما کشتند و بعدن حاج قاسم شما نیرو آورد که همان عربها را کمک کند در کرکوک.حال بعد از این همه بذل و بخشش به برادران شیعه تون, تیمهای فوتبالتون رو کتک میزنند و بعد در تویتر مینویسن که دستهاتون رو با آب زم زم بشورید که ایرانیها نجس هستن.
  2
  15
  شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
  نظر شما چیست؟