معلم بازنشسته ۷۰ ساله در کوچه های کرکوک کلاس درس برپا کرد+ ویدیو

یورونیوز :خمیس علی، معلم بازنشسته‌ای است که در کوچه محل زندگی خود در شهر کرکوک عراق برای کودکان محله‌ کلاس درس برگزار می‌کند.
او در این کلاس‌ «فوق برنامه» و رایگان علاوه بر درس ریاضی و علوم به آموزش ارزش‌های اجتماعی نیز می‌پردازد.
 
خمیس علی هدف خود از برگزاری این کلاس‌ها را دور نگاه داشتن کودکان از «دردسر» و همچنین بازی‌های کامپیوتری می‌خواند. او می‌گوید: «فکر می‌کنم که برای بچه‌ها بازی در کوچه بهتر از سرگرم شدن با آی‌پد یا بازی‌های ویدئویی جنگی مانند پلیرآن‌ناونز بتل‌گراندز است که پس از حمله آمریکا به عراق به بازار آمدند.»
 
کرکوک در شمال عراق ودر ۲۳۸ کیلومتری بغداد، شهری چند قومیتی و چند زبانه شامل کرد،عرب، ترکمن‌، آشوری‌ و کلدانی است. آقای علی به دانش‌آموزان خود می‌آموزد که «کرکوک» شهر برادری و در کنار هم زیستن است.
+31
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  egoiest - لندن، انگلستان
  کرکوک قلب کردستان است. شهر چند قومی نیست. صدام ۴۰ سال کردها را کشت و بجاشون عرب از جنوب میاورد. حال شهر چند قومی شده? دزدی در روز روشن. همان اعرابی که ۸ سال از ما و شما کشتند و بعدن حاج قاسم شما نیرو آورد که همان عربها را کمک کند در کرکوک.حال بعد از این همه بذل و بخشش به برادران شیعه تون, تیمهای فوتبالتون رو کتک میزنند و بعد در تویتر مینویسن که دستهاتون رو با آب زم زم بشورید که ایرانیها نجس هستن.
  3
  15
  شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
  نظر شما چیست؟