تشخیص سرطان پستان پنج سال قبل از ابتلا، با استفاده از هوش مصنوعی

صدای آمریکا :پژوهشگران دانشگاه «ام آی تی» - مؤسسه فناوری ماساچوست - با استفاده از هوش مصنوعی راهی برای مطالعه ماموگرافی (پستان نگاری) کشف کرده‌اند که با استفاده از آن می توان سرطان پستان را در زنان تا پنج سال قبل از بروز آن شناسایی کرد.
 
به گزارش «انگجت»، این مدل توسط یک تیم پژوهشگر از بخش علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی دانشگاه «ام آی تی» و بیمارستان ماساچوست ساخته شده که با کمک آن و با استفاده از تنها یک تصویر ماموگرام از یک زن می توان تشخیص داد که آیا در آینده به سرطان پستان مبتلا می شود یا خیر.
 
در این پژوهش، دانشمندان در ابتدا ماموگرام های ۶۰ هزار بیمار را که در بیمارستان ماساچوست تحت درمان قرار گرفته بودند مورد مطالعه قرار دادند و سپس در این گروه زنانی را که ۵ سال بعد از انجام ماموگرافی، به سرطان پستان مبتلا شدند را پیدا کردند.
 
با استفاده از این داده‌ها، پژوهشگران مدلی خلق کردند که می تواند الگوهای تغییرات نامحسوس در بافت پستان را، که نشانه‌های اولیه سرطان است، شناسایی کند.
 
نتایج این پژوهش، این هفته در ژورنال پزشکی «رادیولوژی» چاپ شد.
+12
رأی دهید
-0
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟