سریع‌ترین خودروهای جهان + تصاویر

رادیو فردا :، جواد عسگری
سال‌هاست رقابت شدیدی برای به‌دست آوردن مقام سریع‌ترین خودرو در جهان وجود دارد. درباره سریع‌ترین خودروها، همچنان اما و اگرهایی وجود دارد چرا که برخی شرکت‌ها ادعاهایی کرده‌اند که البته ثابت نشده است.
 
اما سریع‌ترین خودرو آنگونه که مقام‌های شرکت سوئدی کوئنیگزگ می‌گویند خودرو جسکو ساخت این شرکت است. برخی دیگر از منابع هم این خودرو را فعلا سریع‌ترین خودروی جهان می‌دانند.
 
رقابت بر سر سریع‌ترین خودرو چند سالی است بین چند شرکت در حال پیگیری است. شرکت سوئدی کوئنیگزگ، شرکت فرانسوی بوگاتی، شرکت هنسی پرفومنس و اس‌اس‌سی نورث آمریکا چند سالی است بر سر سریع‌ترین خودرو رقابت دارند.
 
البته در میان این چهار شرکت دو شرکت اول خودرو ساز و دو شرکت دیگر بیشتر تقویت کننده محصولات شرکت‌های دیگرهستند. گذشته از این چهار شرکت، شرکت‌های مک لارن، زنوو، پاگانی و آستون مارتین هم برای قرار گرفتن در لیست سریع‌ترین خودروها با هم رقابت می‌کنند.
 
بر اساس بیشتر گزارش‌ها آخرین ساخته شرکت سوئدی کوئنیگزگ سریع‌ترین خودروی جهان است. جسکو در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۹ معرفی شد و بیش از ۴۸۰ کیلومتر در ساعت سرعت و سه میلیون دلار قیمت دارد.
جسکو با سوختی خاص می‌تواند به این سرعت زیاد دست پیدا کند. سوختی که ترکیبی از اتانول و بنزین است و با استفاده از این سوخت این خودرو ۱۶۰۰ اسب بخار قدرت دارد.
 
موتور این خودرو افسانه‌ای هشت سیلندر است و پنج لیتر حجم دارد. این موتور می‌تواند گشتاور هزار و پانصد نیوتن متری را تولید کند. این خودرو برای رسیدن به چنین سرعتی از یک گیربکس خاص هشت سرعته اتوماتیک بهره می‌برد. این جعبه دنده یکی از اسرار شرکت سوئدی کوئنیگزگ است. این سیستم با استفاده از تلفیق چندین کلاچ می‌تواند با سرعت بسیار بالایی تعویض دنده را انجام دهد.
کونیگزگ آگرا RS دیگر خودرو سریع جهان است. این خودرو با قدرت هزار و ۳۶۰ اسب بخار می‌تواند به سرعت ۴۴۷ کیلومتر در ساعت دست یابد.
 
کونیگزگ آگرا RS دارای پیشرانه‌ هشت سیلندر خورجینی با حجم پنج لیتر و توئین توربو است.اس‌اس‌سی تواتارا دیگر خودرو سریع جهان است. این اتومبیل حدود ۴۴۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارد. این محصول را کارخانه تقویت خودروها اس‌اس‌سی نورث در ایالات متحده ساخته است.
 
هنسی ونوم جی‌تی دیگر خودروی سریع جهان است. این ماشین می‌تواند به سرعت ۴۳۵ کیلومتردر ساعت دست پیدا کند. این خودرو بالاترین شتاب صفر تا ۳۰۰ کیلومتر جهان را در میان خودرو‌های دورن‌سوز دارد. شتاب صفر تا ۳۰۰ کیلومتر این محصول ۱۴.۵ ثانیه است.
 
بوگاتی ویرون سوپر اسپرت با سرعت ۴۳۰ کیلومتر در ساعت از دیگر خودروهای سریع جهان است.
 
بوگاتی شیرون دیگر خودرو سریع جهان، با قدرت موتور باورنکردنی نزدیک به هزار و پانصد اسب بخار که قدرتی معادل دو خودرو فورمول یک و ۱۵ خودروی سواری معمولی است، می‌تواند طی مدت حدود دو و نیم ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و طی مدت ۱۵ ثانیه به سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. سرعت نهایی این خودرو حدود ۴۲۰ کیلومتر در ساعت است.
 
در میان خودرو‌های برقی هم محصول پنین فارینا از همه قوی‌تر و سریع‌تر است. این خودرو با نام باتیستا هزار و ۹۰۰ اسب بخار قدرت را توسط چهار موتور الکتریکی تولید می‌کند. هر کدام از این موتورها در یکی از چرخ‌ها قرار گرفته‌اند. شتاب صفر تا ۳۰۰ کیلومتر این محصول ۱۲ ثانیه است.
سریع‌ترین خودروهای جهان
+7
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟