قدیمی‌ترین مومیایی جهان در شیلی کشف شد

قدیمی‌ترین مومیایی‌ها در شیلی کشف شدند، شیلی‌ها درصدد هستند که این کشفیات را در یونسکو به عنوان تمدنی باستانی ثبت کنند.
 
بر اساس گزارش «سی ان ان»، چهارشنبه 1 مه 2019، اولین انسان‌هایی که مردگانشان را مومیایی می‌کردند در خشک‌ترین نقطه دنیا زیست می‌کردند.
 
مردم چینچورو که در سواحل خلیج صحرای آتاکاما زندگی می‌کردند و امروزه سرزمینشان به نام شیلی شناخته شده است، برای اولین بار مردگان خود را مومیایی کردند.
 
شیلی‌ها حدود پنج هزار سال قبل از میلاد مسیح، از روش مومیایی کردن مردگان استفاده می‌کرده‌اند و این بدان معناست که دو هزار سال قبل از مصری‌ها، با این فن آشنا بودند، حال که قدیمی‌ترین مومیایی‌ها در شیلی کشف شده است، شیلی‌ها درصدد هستند این کشفیات را در یونسکو به عنوان تمدنی باستانی ثبت کنند.
+16
رأی دهید
-0
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  Zaall - اصفهان، ایران
  می گویند روی تابوت به زبان ترکی چند جمله نوشته شده بود
  5
  6
  شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
  نظر شما چیست؟