قصد دادستان های فرانسوی برای استرداد یک مهندس ۴۱ ساله ایرانی به آمریکا

مهندس ایرانی به تلاش برای خرید قطعات قابل استفاده در صنایع نظامی متهم شده است بی بی سی :دادستان های فرانسوی از دادگاهی در این کشور خواسته اند تا حکم استرداد یک شهروند ایران به ایالات متحده را تایید کند.
 
پرونده استرداد جلال روح الله نژاد، مهندس ۴۱ ساله ایرانی سه شنبه در یک دادگاه تجدیدنظر در فرانسه مورد بررسی قرار گرفت.
 
آقای روح الله نژاد دوم فوریه، ۱۲ بهمن سال گذشته هنگام ورود به فرانسه در فرودگاه نیس بازداشت و حکم استردادش به درخواست مقام های قضایی آمریکا صادر شد.
 
دادستان های فدرال در واشنگتن او را به دور زدن تحریم ها و تلاش برای انتقال وسایل صنعتی قابل استفاده در تولید تسلیحات فوق دقیق در فاصله سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ متهم کرده اند.
 
آقای روح الله نژاد متهم به همکاری با شرکت رایان رشدافزار است که به گفته مقام های آمریکایی با سپاه پاسداران در ارتباط است.
 
در صورت تایید اتهام های وارد شده در دادگاه های آمریکا، آقای روح الله نژاد می تواند تا ۶۰ سال به زندان محکوم شود.
 
وکلای آقای روح الله نژاد اتهام های آمریکا را رد می کنند و آن را بخشی از تلاش این کشور برای افزایش فشار اقتصادی بر ایران دانسته اند.
 
اما دادستان های فرانسوی می گویند اتهام های وارد شده از سوی مقام های قضایی آمریکا مطابق با قوانین فرانسه است و منعی برای استرداد آقای روح الله نژاد وجود ندارد.
 
حکم دادگاه تجدیدنظر قرار است ۲۲ مه، دوم خرداد صادر شود.
+10
رأی دهید
-3
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  سریع بفرستن
  2
  3
  ‌چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
  نظر شما چیست؟