نیروهای مسلح ایران به‌زودی می‌توانند مجانی بمیرند!

ایران بریفینگ: پرسنل نیروهای مسلح ایران اعم از ارتش و نیروی انتظامی و سپاه پاسداران همگی تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) هستند.
 
وزارت دفاع در راستای حمایت از کارکنان و خانواده‌های نیروهای مسلح و بازنشستگان در ۱۰ سال گذشته طرحی را به اجرا گذاشت به نام «حکمت» که تمامی خانواده مشمول این طرح می‌شدند، بیمه تأمین اجتماعی و خدمات درمانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و همچنین تسهیلات دیگری همچون بازدید رایگان از موزه‌ها، استفاده از کتابخانه‌های عمومی و همچنین استفاده از مترو و اتوبوس‌های درون‌شهری به‌صورت نیم‌بها را شامل می‌شد.
 
تمامی بیمارستان‌های نیروهای مسلح نیز مشمول طرح حکمت می‌شدند، یعنی هر پرسنل نیروی مسلح می‌توانست از تمامی این بیمارستان‌های ارتش، نیروی انتظامی و سپاه به‌صورت رایگان استفاده کند البته این خدمات رایگان برای کارکنان و بازنشستگان هزینه‌هایش قبلاً از محل حقوق آن‌ها کسر شده بود، به روایت دیگر یک بازنشسته ارتش در طی ۳۰ سال خدمتش ماهانه ۴% حقوقش کسورات بیمه داشته است.
 
با آغاز دولت حسن روحانی، حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درحالی‌که مدعی خدمت و کرامت نیروهای مسلح بود در اولین اقدام بخش عمده‌ای از خدمات طرح حکمت را فقط مختص به کارکنان نیروهای مسلح یا بازنشسته اعلام کرد نه تمامی خانواده‌های آنان.
 
ضمن آنکه بیمه‌شدگان نیروهای مسلح که پیش‌تر تمامی خدمات درمانی‌شان رایگان بود مجبور به پرداخت ۴۵% درمان و دارو شدند.
 
در دولت دوازدهم روحانی این تجلیل و کرامت نیروهای مسلح بیشتر شد حالا کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح درحالی‌که تمامی آن‌ها زیر نظر وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هستند اما هرکدام فقط باید به بیمارستان‌های خودشان بروند، امیر حاتمی وزیر دفاع دولت روحانی در دفاع از این طرح گفته است: «پرسنل نیروهای مسلح و بازنشستگان هر نیرو ازآنجاکه با کارکنان خود مودت بیشتری دارند بهتر است در بیمارستان‌های خود درمان بشوند»
 
در تازه‌ترین اقدام وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بخشی از بیمارستان‌های ارتش و سپاه و نیروی انتظامی با عنوان «خودگردان» خصوصی اعلام‌شده است و حتی پرسنل نیروهای مسلح و خانواده‌هایشان را پذیرش نمی‌کنند و فقط هزینه تخت مشمول بیمه می‌شود و برای دیگر خدمات درمانی باید به‌صورت خصوصی پرداخت شود.
 
گفتنی است اکنون ستاد کل نیروهای مسلح و کانون بازنشستگان این نهاد که زیر نظر  وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است بیش از ۳۶ میلیارد تومان به بازنشستگان نیروهای مسلح مقروض هستند.
 
امیر حاتمی وزیر دفاع اسفندماه سال ۱۳۹۶ در تجمع #بازنشستگان_نیروهای_مسلح در مقابل وزارت دفاع «قول شرف» داده بود که تا خرداد ۱۳۹۷ تمامی بدهی‌های معوقه حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح را پرداخت نماید که نه‌تنها انجام نداد بلکه از اردیبهشت سال گذشته تحت عنوان یک تبصره گنگ و نامعلوم بدون آنکه توضیحی داده شود بازنشستگان نیروهای مسلح در فیش‌های حقوقی کاغذی و آنلاین خود شاهد درج کسورات ۴ تا ۹ درصدی حقوق خود تحت عنوان تبصره ۱۸ بوده‌اند.
 
این تبصره که البته شامل حال بازنشستگان سپاه پاسداران نمی‌شود از محتوای آن هیچ‌کسی همچنان اطلاع ندارد.
 
ورای بازنشستگان، کارکنان ارتش ایران نیز وضعیتی مشابه و چه‌بسا به‌مراتب نابسامان‌تری از بازنشستگان نیروهای مسلح دارند.
 
سرتیپ میقانی جانشین معاون اشراف ستاد کل نیروهای مسلح ایران سال گذشته در گفتگویی با ایرنا اعلام کرده بود: وضعیت رفاهی کارکنان نیروهای مسلح به سطح عالی «خواهد رسید» در حدی که خدمت در نیروهای مسلح برای همگان افتخار و آرزو شود، وی در همان گفتگو البته اعلام کرد حدود ۶۸ میلیارد تومان بدهی کارکنان نیروهای مسلح است که به دلایلی تاکنون پرداخت‌نشده است!
 
باگذشت یک سال از خبرهای خوبی که وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح ایران به نیروهای مسلح وعده‌اش را داده بودند ماه گذشته وزیر دفاع ایران باافتخار اعلام کرد: طرحی در دست اقدام است تا «خدمات کفن‌ودفن پرسنل نیروهای مسلح و بازنشستگان به‌صورت رایگان انجام شود»
+45
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اما این تبصره شامل حال فرمانده کل قوا، گدا علی مافنگی، نمیشود.
  7
  63
  ‌سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
  ۲۲
  Great Void - بریستول، انگلستان

  مشکل اصلی ما کمبود سنگ پای قزوین هستش.
  13
  58
  ‌سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
  ۲۹
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  ونزوئلا کودتا شد . نیروهای مسلح که از نیکلاس مادرو برائت میکردند به خوان گوایدو پیوستند . نوبت ایران هم میرسد ..درو برترامپ قوی
  11
  40
  ‌سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
  ۲۹
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  Great Void - بریستول، انگلستان . وای غش کردم . عالی گفتی.
  6
  22
  ‌سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Great Void - بریستول، انگلستان::]. جوجه بسیجی های این سایت مسئول واردات سنگ پا هستن
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  ارتشی که شاهنشاهِ خدابیامرز درست کرد به چه روزگار بدی افتاد 😪😪😪😪😪😪افسوس
  2
  2
  ‌چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۳
  ۵۲
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا
  شرم بر کسانیکه با تکیه بر ادیان بر مردم ساده دل ایران چیره شدن.ماهیت ....دین بر همگان مشخص شده و مرگ این لاشخوران نزدیکه.
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۷
  نظر شما چیست؟