درآمدهای میلیونی دی جی های ایران : برندها سالی یک میلیارد تومان درآمد دارند

خبرگزاری ایرنا گزارشی از درآمد دی‌جی‌های موسیقی در ایران منتشر کرده که به گفته آن، رقمی بین چهار میلیون تا ۳۰ میلیون تومان در ماه است.
 
این خبرگزاری از قول یک دی‌جی در تهران به نام «افشین» نوشته که «متوسط درآمد دی‌جی در تهران برای افراد تازه‌کار بین سه تا چهار میلیون تومان در ماه است. افرادی هم هستند که بسیار معروف‌اند و هر ماه بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان سود از اجرای مراسم مختلف دریافت می‌کنند».
 
وی درباره دستمزد گروه‌های موسیقی هم گفته که رقم آن از «هفت میلیون تومان» آغاز می‌شود.
 
دی‌جی دیگری با نام «سهیل» می‌گوید: «افرادی که برند هستند تا سالی یک میلیارد تومان هم می‌توانند درآمد داشته باشند. این حرفه پولساز است اما افرادی که درآمد بالایی دارند، برای رسیدن به جایگاه‌شان تلاش کرده‌اند».
 
بر اساس اظهارات وی، دی‌جی‌ها در مراسم مختلف از مهمانی‌ها گرفته تا «عروسی»، «جشن فارغ‌التحصیلی»، «ختنه‌سوران»، «مهمانی خداحافظی» و حتی «تولد سگ» برنامه اجرا می‌کنند.
 
خبرگزاری ایرنا در گزارش خود به شهرت یک دی‌جی به نام «حسین فسنقری» اشاره کرده که «به ‌جای لباس رسمی، یک تی‌شرت سبز به تن داشت و با حرکات عجیبش پشت کیبورد و به لطف آهنگ "شراره" معروف شد».
 
به نوشته ایرنا، این شهرت حتی باعث شد تا از او برای بازی در یک فیلم سینمایی نیز دعوت شود. «فردی که به نظر می‌رسد مدیر برنامه‌هایش باشد، می‌گوید: ایشان برای اجرای مراسم عروسی در تهران چهار میلیون تومان دریافت می‌کنند».
 
در ایران به دلیل محدودیت‌های حکومت جمهوری اسلامی، شغلی به نام «دی‌جی» به رسمیت شناخته نشده است و افرادی که وارد این شغل می‌شوند خطر بازداشت را نیز به جان می‌خرند. علاوه بر این، در ماه‌های محرم، صفر و رمضان محدودیت اجرا وجود دارد ولی آن گونه که برخی از دی‌جی‌ها گفته‌اند، «نزدیک به عید نوروز و ماه شعبان» اوج کار آنهاست.
+5
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟