آیا دو زن پیش از توتانخامون بر مصر حکومت می‌کردند؟

دویچه وله :نتیجه آخرین تحقیقات یک مصرشناس حکایت از آن دارد که پیش از آغاز فرمانروایی توتانخامون دو زن به طور هم‌زمان بر مصر حکمرانی می‌کردند. این دو زن، به گفته پژوهشگر کانادایی، خواهران بزرگتر فرعون معروف بودند.
 
پیش از فرعون معروف توتانخامون (توت‌آنخ‌آمون) که از ۱۳۳۲ تا ۱۳۲۳ پیش از میلاد مسیح بر مصر حکومت می‌کرد، احتمالا دو خواهر به طور مشترک بر این کشور حکمرانی می‌کردند.
 
این نتیجه‌ای است که والری آنژنو، پژوهشگر کانادایی از دانشگاه کبک در مونترال، در آخرین مطالعاتش به آن دست یافته است. تحقیقات این پژوهشگر نشان می‌دهد که دو زن پس از مرگ پدر فرمانروایشان به قدرت رسیدند، زیرا برادرشان هنوز برای انجام وظایف فرمانروایی بسیار جوان بود.
 
تا کنون دانشمندان بر این نظر بودند که پیش از توتانخامون یک زن بر مصر حکومت می‌کرد. اما والری آنژنو به این نتیجه رسیده که دو زن مقام فرعونی مصر را با هم تقسیم کرده بودند: "مریت‌آتون" و "نفرنفروآتون تاشریت"، اولین و چهارمین دختر فرعون آخناتون. آنژنو می‌گوید که این دو خواهر تحت نامی مشترک حکومت می‌کردند.
توتانخامون فرزند هفتم بود
آخناتون در مجموع شش دختر داشت و پس از آن دارای یک فرزند پسر شد. هنگامی که خواهران توتانخامون به قدرت رسیدند خود او تازه چهار یا پنج سالش بود. کشف مقبره توتانخامون در سال ۱۹۲۲ باعث شد که نظر و علاقه بسیاری از مردم سراسر جهان به مصر قدیم جلب شود.
 
والری آنژنو پس از معرفی نتایج تحقیقاتش در کنفرانسی در آمریکا گفت: «مصرشناسی رشته بسیار محافظه‌کاری است و با وجود این، ایده و نتیجه کار من به طرزی غیرمترقبه با استقبال روبرو شده است.»
 
او گفت امیدوار است که تحقیقات او به روشن شدن تاریخ مصر کمکی کرده باشد.
+5
رأی دهید
-0
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  بله! زمانی بود که زنان در تمدنهایی چون مصر و ایران فرمانروا بودند و در ایران ما، خدای ما یک زن بود بنام آناهیتا و میترا ها، که این در تاریخ از بشریت زنهای اروپایی برای مردانشان تره خورد میکردند و در اعراب دخترشان را زنده بگور! چی بودیم و چی شدیم و چه بودند و چه شدند! داغانیم ما داغان
  1
  8
  یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۳
  نظر شما چیست؟