بهمن باتمانقلیچ سرمایه‌دار معروف ایرانى در گذشت

 بهمن باتمانقلیچ صدای آمریکا :«بهمن باتمانقلیچ» از چهره‌های سرشناس و خیراندیش ایرانى شب گذشته در سن ٨٣ سالگى درپى یک بیمارى طولانى در آمریکا درگذشت.
 
آقای باتمانقلیچ که پیش از انقلاب چندین پروژه بزرگ در ایران از جمله تله‌کابین توچال را احداث کرده بود، در مصاحبه‌ای با روزنامه واشنگتن پست در سال ۱۹۹۶ گفته بود که بیشتر ثروت خود را در ایران از طریق ساخت پیست اسکی و همچنین کارخانه پتروشیمی، کارخانه سیمان و شبکه مخابرات اندوخته بود، اما هنگامى که مجبور به ترک ایران شد بخش بزرگی از دارایى خود را نیز در ایران رها کرد.
 
طبق گزارش واشنگتن پست، آقاى باتمانقلیچ در مقطعی یکی از افراد شاخص در حوزه ساخت و ساز در شمال ویرجینیا، در حومه واشنگتن بود و قصد داشت تا یک مجتمع بزرگ ۳۱۸ هکتاری در نزدیکی فرودگاه بین المللی دالاس واشنگتن بسازد.
 
بهمن باتمانقلیچ پس از انقلاب، مجبور به ترک ایران شد. وى در حومه واشنگتن زندگى می‌کرد.
+23
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  من یه بار رفتم یه مهمونی و قبل شام کاری پیش اومد نتونستم شام بخورم و مجلس رو ترک کردم. تا مدتی افسردگی گرفته بودم که شامه حیف شد. البته خدا رو شکر بعدا متوجه شدم فقط یه جوجه میدادن و شامش باحال نبوده و آرامش گرفتم. این یارو اینهمه صنایع رو در ایران از دست داده رفته به نظر من کاملا دیوانه بوده خودزنی نکرده.
  36
  11
  یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
  ۴۱
  Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان

  باتمانقلیچ یک روستای دور افتاده در دامنه های سهند در سراسکند یا هشترود در آذربایجان شرقی است که در زمستان همه اهالی ان به جاهای دیگر کوچ می کنند و کسی در حال حاصر در ان زندگی نمی کند اما این روستا مردان بزرگی را به جامعه هدیه داده است - باتمانقلیچ همسایه روستایی ماست
  1
  35
  یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۹
  نظر شما چیست؟