کره زمین ۲۳ میلیون زن کم دارد

بر اساس یک پژوهش انجام شده، غلبه فرهنگ پسردوستی در بسیاری از مناطق پر جمعیت جهان باعث کمبود جنس مونث شده است.
 
به گزارش اعتمادآنلاین، راشاتودی خبر داد رواج فرهنگ پسردوستی در کشورهایی همچون چین و هند در کنار فشار مسئولان این کشورها برای محدود کردن فرزندآوری باعث افزایش میانگین سقط جنین‌های دختر در این کشورها شده تا امروز با رقم فاجعه‌بار کمبود 23.1 میلیون دختر در جهان مواجه شویم.
 
براساس این گزارش، 10.6 میلیون نفر از این کمبود به دلیل سقط جنین‌های صورت گرفته در هند و 11.9 میلیون نیز در چین به وجود آمده است.
 
نتایج این پژوهش که طی پنچ سال توسط یک موسسه سنگاپوری انجام گرفت، حاصل جمع‌آوری اطلاعات از 202 کشور جهان از جمله کشورهایی است که جوامع آن در برهه‌ای از تاریخ پسران را به دختران ترجیح می‌دادند.
 
در نتیجه‌گیری‌های پژوهش هم تاکید شده ادامه این روند باعث شده نسبت جنس مذکر به مؤنث امروز 118 به 100 شود، به این معنی که از هر 200 نوزاد به دنیا آمده، ترجیحا 105 نوزاد پسر است، این در حالی است که تنها جزئی از جهان بشریت که قادر است نسل جدیدی از انسان‌ها را ایجاد کند، زنان زیر 45 سال هستند و تعداد آنها به‌تدریج رو به کاهش است.
+4
رأی دهید
-4
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  همیشه خوش خبر باشید (شوخی عزیزان)! اگر یک روزی زنی در کره زمین نباشد، دنیا چگونه دیده می شود!؟
  5
  4
  شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۷
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  میگم چرا من مجرد موندم. مطمئن باشید اگه کره زمین 1زن هم کم داشت من مجرد بودم. چون اساس در قرعه کشیها باید چنتا اضافی هم باشه تا به منم برسه. اونم عیب دارش. یه روزی .... چون خیلی از مردها بیگاری میکشن. فقط هم به خاطر اینکه مردها برده .... هستن.
  4
  5
  شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
  نظر شما چیست؟