ازدحام در خیابان وزرا بعد از ارسال انبوه پیامک های احضار به اتهام کشف حجاب در ماشین

 
بی بی سی :ارسال پیامکی از جانب پلیس امنیت اخلاقی برای تعدادی از زنان در تهران در ارتباط با کشف حجاب در داخل خودرو و احضار آنها به ساختمان پلیس امنیت اخلاقی در خیابان وزرا (خیابان خالد اسلامبولی)، باعث ترافیک در این منطقه شد.
 
تعدادی از زنان در تهران ظرف یک ماه اخیر، پیامک‌هایی را مبنی بر "کشف حجاب" در خودرو از سوی پلیس امنیت اخلاقی دریافت کردند. به گفته تعدادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی برخی از صاحبان خودرویی که این پیامک را دریافت کرده‌اند، "مرد بوده‌اند."
تعداد زیادی از دریافت‌کنندگان این پیامک امروز در مقابل ساختمان پلیس امنیت اخلاقی در وزرا حاضر شدند.
یک شاهد عینی که خود از دریافت کنندگان پیامک بوده است، به بی‌بی‌سی گفت: "چندی پیش پیامکی با این مضمون دریافت کردم که سرنشین یا راننده ماشین مرتکب جرم کشف حجاب شده و به منظور جلوگیری از تکرار جرم به شما تذکر داده شده است. به فاصله چند ساعتی پیام دیگری دریافت کردم که باید ظرف ۷۲ ساعت به پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود مراجعه کنم."
یکی از افرادی که امروز مقابل ساختمان پلیس امنیت اخلاقی در وزرا حاضر شده بود، گفت: "گروه اول را برای پرداخت خلافی فرستادند وقتی جمعیت زیاد شد تعدادی کاغذ تعهد در میان حاضران پخش کردند و زمانی که جمعیت هر لحظه بیشتر شد، ماموران پلیس در میان جمعیت حاضر شدند و گفتند که تمام پیامک‌های ارسال شده دیلیت شده و دیگر نیازی به حضور شما نیست."
 
یک زن در تهران که این پیامک را دریافت کرده به بی‌بی‌سی گفت:"در تاریخی که این پیامک برایم ارسال شده، من در بخش زنان یک بیمارستان بستری بودم. مدارک پزشکی‌ من هم موجود است."
 
زن دیگری در واکنش به دریافت این پیامک می‌گوید: "این اعتراض مدنی است، خلافی هم نکرده‌ام. انتخاب نوع پوشش حق من است."
 
بحث اعتراض به حجاب اجباری در سال‌های اخیر در قالب حرکت‌های مختلف مدنی تشدید شده است.
حرکت اعتراضی دختران خیابان انقلاب موضوع حجاب اجباری را به یکی از موضوعات اصلی فضای سیاسی و اجتماعی ایران بدل کرد.
 
پیامک‌های حجاب و ازدحام در خیابان وزرا‎
عکس منتشر شده از تجمع خیابان وزرا. رادیو فردا :به گفته شماری از کاربران توئیتر، تعدادی از شهروندان در تهران در دو روز اخیر پیامکی دریافت کرده‌اند که آنها را به «کشف حجاب در خودرو» متهم کرده و خواستار مراجعه آنها برای «پرداخت خلافی» شده است.
 
بنابر همین گزارش، روز پنج‌شنبه در برابر ساختمان «پلیس امنیت اخلاقی» در خیابان وزرا شمار زیادی از مراجعان حضور داشتند که چنین پیامکی دریافت کرده بودند.
کاربرانی در اینستاگرام ویدئوهایی از تجمع شهروندان در این منطقه به نمایش گذاشتند و شماری از کاربران توئیتر نیز با اشاره به دریافت این پیامک، احتمال داده‌اند که این اس‌ام‌اس‌ها به طور تصادفی (رندوم) ارسال شده است.
 
هفته گذشته حسین ساجدی‌نیا، رئیس پلیس تهران، از آغاز «گشت نامحسوس پلیس امنیت اخلاقی» با استفاده از بیش از هفت‌هزار نیروی زن و مرد خبر داده بود.
+10
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  Liberte - ارومیه، ایران

  دشمن این افراد کیست؟ پومپئو ؟ ترامپ؟ ولیعهد عربستان ؟ ناتانیاهو ؟ . دشمن این افراد همان کسانی هستند که آزادی و مهمتر از همه عزت نفسشونه خدشه دار کردند.
  10
  53
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  خدایا ما را از شر دیوانه های زنجیری نجات بده
  24
  48
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
  ۳۳
  ارشک110 - مشد، ایران
  ای وای ای وای این از پایتخت نشینان به ظاهر ناراضی ما !!!!واقعا چه قدر ترسو که با دیدن همچین پیامک تابلویی به خود خیسیدن و بدو بدو رفتن تا مبادا براشون درد سری درست بشه .ای ترسوها!!!! تا زمانی که ما ملت اینطوری باشیم هیچ امیدی نیس باید رفت
  34
  52
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱
  ۳۶
  amirpalang - لندن، انگلستان
  [::ارشک110 - مشد، ایران::]. دقیقا مثل داستان همون شهری که مردمش را به نوبت (...) بعد یک مدت فقط یک شکایت از مردم رسید. و آن اینکه چرا کسانی که مارا (...) انقدر تعدادشان کم است و باید صف بایستیم. این ملت به جربزه لایق چنان حکومت و اتفاقا همین قانون حجاب هم هست
  5
  20
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  خود ملت بعلت اسلام پرستی و امام زمان خواهی در کمال بلاهت آخوند را سر کار اورده اند. اخوند هم هر وقت در اداره ی مملکت به مشکل بر میخورد سر مردم را به حجاب گرم میکند
  2
  19
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۳
  نظر شما چیست؟