با تذکر خامنه ای و مکارم، مسابقه برنده باش از صدا و سیما حذف شد

 محمدرضا گلزار، ستاره سینمای ایران، مجری «برنده باش» یک روز پس از تذکر رهبر جمهوری اسلامی به تلویزیون حکومتی ایران در مورد «ترویج بخت‌آزمایی»، وب‌سایت خبری جماران از حذف مسابقه جنجالی «برنده باش» با مجری‌گری محمدرضا گلزار خبر داد.
 
آیت‌الله علی خامنه‌ای روز چهارشنبه، چهارم اردیبهشت، در سخنرانی برای شماری از کارگران گفته بود که «... روش‌هایی شبیه بخت‌آزمایی را ترویج نکنیم که دستگاه‌های مختلف از جمله صداوسیما باید متوجه این معنا باشند».
 
پیشتر آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید در قم، در پاسخ به یک استفتا درباره جوایز یک مسابقه تلویزیونی آن را به قمار تشبیه کرده بود. در پی تذکر این دو مقام مذهبی، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، در حساب توییتری خود خبر داد که «طی دستوالعملی، مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه را موظف کردم شخصا بر روند مسابقات غیرمشروع بخت‌ آزمایی در تلویزیون و غیر آن نظارت کنند و جلوی این پدیده سوء را بگیرند».
 
حال وب‌سایت جماران در این باره نوشته است: «پیرو فتوای آیت‌الله مکارم شیرازی و تذکر مقام معظم رهبری مبنی بر حذف برنامه‌های بخت‌آزمایی صداوسیما، برنامه جنجالی "برنده باش" بدون هیچ توضیحی تاکنون از کنداکتور شبکه ۳ صداوسیما حذف شده است، اما بنر آن در سایت موجود است.»
 
شرط حضور در مسابقه تلویزیونی «برنده باش» خرید سؤال و پاسخ درست به آنها از طریق اپلیکیشنی مخصوص است و در صورت درست بودن جواب‌ها چهار نفر به مسابقه حضوری دعوت می‌شوند.
 
این مسابقه در اسفندماه سال ۹۷ هم زمانی جنجالی شد که نامش به جای نام برنامه «نود» با اجرای عادل فردوسی‌پور به عنوان برنامه منتخب مردم اعلام شد.
+56
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  محمدرضا گلزار دزد سرگردنه بیکار شد
  19
  67
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
  ۴۰
  Aria samimi - رم، ایتالیا
  بااین قیافه ت......ش خوبش شد: )) نمیدونم کی اینو خوشتیپ میدونه جز چهار تا خز و خیل : ))مثل خودش؟
  12
  27
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  چون قادر نیستند مشکلات اساسی مردم را حل کنند این موضوعات فرعی و بی اهمیت را پیش می کشند تا سر امت گرم شود
  6
  43
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  جالبه اختلاس و دزدی شرعی و حلال است ولی مسابقات حرام و قمار به حساب میایند .چقدر این حکومت عقب مونده و احمقه
  6
  26
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  ای پدرسگ
  2
  9
  جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۳
  ۳۴
  ارژن پارت - شیراز، ایران
  اما دزدی خوردن حق مردم حلال است . با سرمایه های ملی ساختن و طلال کاری قبر حسن و حسین و تقی و نقی حلال است خرج لبنان کردن از جیب مردم کرسنه حلال است . امیدوارم که این پولها بشه خرخ سرطان ناعلاج حزب الله لبنان و حسن خرس الله . امیدوارم که حق خورده شده مردم مظلوم ایران بشه چرک وخون و از حلق حزب الله ودار دستشون بزنه بیرون .
  1
  6
  جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
  نظر شما چیست؟