آیا یک «نرمش قهرمانانه» بزرگ در راه است؟

امیر سماوات، ایران بریفینگ / رهبر جمهوری اسلامی روز چهارشنبه، چهارم اردیبهشت، درباره توقف معافیت به مشتریان نفتی ایران گفت «اولاً تلاش اینها به جایی نمی‌رسد، ما آن ‌قدری که نیاز داریم و خودمان اراده می‌کنیم، می‌توانیم نفت خود را صادر کنیم».
 
به ادعای خامنه‌ای، «دشمن علیه ملت و انقلاب عظیم و جمهوری اسلامیِ ما… بارها اقدام کرده و ناکام شده؛ حالا هم پرداخته به مسائل گوناگون اقتصادی و می‌گویند میخواهیم ملت ایران را به زانو دربیاوریم. اما بدانند ملت ایران در مقابل آنها به زانو درنخواهد آمد»
 
همزمان وزیر امور خارجه ایران تبعیت کشورها از تحریم های یکجانبه آمریکا را اجباری دانست و گفت آمریکا میز را ترک کرده است. میز همانجاست. ما با کشورهای دیگر که همگی منافعی داشتیم و با هم رقابت می کردند، به بهترین قراری که می توانستیم رسیدیم.
 
وی تصریح کرد : ما می دانیم که آمریکا اقتصاد بزرگی است و کشورها نمی توانند بازار آن را از دست بدهند و برای همین از تحریم ها تبعیت می کنند اما امریکا باید بداند که کشورها از روی اجبار و فشار این کار را می کنند. آیا ما می خواهیم سیستم بین الملل را بر اساس اجبار تعیین کنیم؟
 
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران همچنین به صراحت راه گفتگو با آمریکا در تنگه هرمز را مشخص کرد و گفت : راه های مکالمه باز است. آنها می توانند با هماهنگی با ایران وارد تنگه هرمز شوند و با هماهنگی با عمان خارج شوند. این انتخاب آنهاست»
 
وزیر امور خارجه ایران در حالی که پیشتر همواره اعلام می کرد بازداشتهای قوه قضائیه و سازمانهای امنیتی ایران همچون سپاه پاسداران به دستگاه دیپلماسی و دولت ربطی ندارد صراحتا گفت : « من این پیشنهاد را همین الان روی میز می گذارم. درباره تمام ایرانیانی که در آمریکا در زندان هستند و تمامی ایرانیانی که در سراسر دنیا در انتظار حکم استرداد به درخواست آمریکا هستند، بیایید تبادل کنیم من قبلا این کار را کرده‌ام، اختیارش را دارم و آماده مذاکره هستم. همین الآن علنی این پیشنهاد را مطرح میکنم من یک بار این مذاکره را کرده‌ام و به توافق هم رسیده‌ام. باز هم می توانم.
 
اشاره ظریف به سابقه این مذاکره ها احتمالا به پس از توافق برجام و آزادی دو تابعیتی های ایرانی – آمریکایی هست که ایران یکطرفه آنها را آزاد کرد.
 
باور کنید ۶ ماه است که دولت آمریکا را در جریان این پیشنهاد قرار داده‌ایم و هیچ پاسخی نداده‌اند.
 
در همین حال صبح امروز نیز حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران  با اعلام اینکه از مذاکره با ایالات متحده آمریکا ابایی نداریم برای این مذاکره شرط گذاشت که «برداشتن همه فشارها» یکی از این شرط‌ها است.
 
حسن روحانی با باین این‌که «ما همواره مرد مذاکره و دیپلماسی بوده همانطوری که مرد جنگ و دفاع هستیم»، «خواسته فرد چاقوکشی که به زور و به دروغ به دنبال مذاکره است» را غیر قابل قبول خواند.
 
این سخنان روحانی به دنبال تشدید فشارهای آمریکا علیه ایران ایراد می‌شود؛ فشارهایی که به گفته مقام‌های آمریکایی، به دنبال تغییر سیاست‌های تهران است.
+11
رأی دهید
-90

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو

  آیا یک «نرمش قهرمانانه» بزرگ در راه است؟. بستگی به نظر رهبر معظم دارد که ایا پوزیشن مورد علاقه خود را انتخاب کرده است.
  8
  89
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  ایران همینطور که باقی نمی ماند اخوند چاپلوس و فرصت طلب اگر بهانه ای یا فرصتی گیر اوردن حتما" نرمش قهرمانانه انجام خواهند داد.
  4
  78
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  با نرمش و بی نرمش عیب اصلی از خود مردم ایران هست که دنبال سیدالشهدا و اخوند میدوند و خاک کربلا را توتیا میکنند و چشم به در چاه جمکران دارند
  5
  102
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
  ۳۴
  ارژن پارت - شیراز، ایران

  البته که نرمش ذلیلانه بزرگ دیگری در راه است !!!
  6
  66
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن

  [::tiger.man - لوبومو، کنگو::]. پوزیشن مورد علاقش هرچی که هست باعث فلاکت و بدبختی مردم شده
  2
  51
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن

  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. من یکی فهمیدم و واقعا ایمان اوردم که میگن مردم لیاقت حکومتی رو دارن که میخوان. اگه ما حکومتی دموکرات و مردمی مدار و با فساد کم میخواستیم الان قطعا بهش رسیده بودیم. ولی نه میخواییم نه دنبالشیم. فقط ارزوشو میکنیم و خلاص.
  2
  56
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::tiger.man - لوبومو، کنگو::]. شما خیلی تغییر موضع دادی عزیز دل برادر! قبلا یه جور دیگه حرف میزدی
  2
  28
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  پوزیشن مقام مزاحم رهبری بستگی به مصرف تریاک شاه عباسی دارد. جنسش زمانی‌ که خوب است "مستقیم صادر از فاطمیون افغانی" دیگر هیچ کس حریف آقا نیست. عربده می‌‌کشد. من همانم که پدرش حمزه شیر کوش بود. خماری که آمد. کی‌ ما ؟ ما پیرو امام حسن هستیم.
  6
  23
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  (چو عظما ببیند که شد عرصه تنگ - کُنَد قمبلش را هوا جای جنگ) (نخواهد ببندد دگر تنگه را - دگر جا ببیند طرف چاره را) ( بگوید که این چاره اش جنگ نیست - و قمبل نمودن به ما ننگ نیست!) ( که روحانی شیعه از بچگی - ز طوسی بیاموخت دلبستگی!)( سبکبال هم چونکه اینرا شنید - به شیپور شعرش دو سه بار دمید!)
  5
  31
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. اخوی نه عزیزم ولی تعجب نمیکنم متوجه لحن متلک گونه من نشدین قصور از منه چون باید علاما سوالی چیزی بعد ررهبر میذاشتم . بهر حال این کامنتم ادامه کامنتی بود که مدتها پیش گذاشتم ترامپ دنبال یک کنش از طرف ایرانه که یه واکنش تمام کننده را انجام بده بخاطر همین انگولک میکنه. و امیدوارم این انگولک کردنها جواب بده و آمریکا را وادار به واکنش بکنه.رهبر البته کماکان در حال تمرین پوزیشن های مختلفه تا کم دردترین قمپل قهرمانانه را انتخاب کند اماااین تو بمیری از اون تو بمیری ها نیست.
  2
  16
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. کاش فقط فلاکت و بدبختی که دنیایی را به خون و اتش کشیده
  2
  11
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  من که فکر نمیکنم. ترامپ و دختر یهودی اش ملاها را نابود میکنند
  9
  12
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. حزب باد که میدونی چیه این ساندیس خور هم طرفدار حزب باد است احتمالا جیره اش قطع شده و بابت مزدوری اش دیگه چیزی بهش نمی ماسه برای همین تغییر موضع میدهند این قبیل مفت خورها
  3
  15
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. عجب شعر توپی گفتی نمره ات بیست
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. تبادل نظربا دیگران همیشه کمک کرده جانم من خوشحالم
  3
  7
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. (شما لطف دارید ای محترم - هر از گاه فکری زند بر سرم) ( اگر شد که منظوم مُشتی زنم - من آنرا به روی علی میزنم)( علی هم نباشد کسی جز همان - چلاغشاه، گدا علیِ خودمان !)
  3
  4
  جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۶
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  سعید طوسی رو واسه یه همچین شبایی تو بیت نگه داشته، داره باهاش تمرین میکنه کم درد ترین پوزیشن رو سعید جون روش امتحان کنه که بعد بره رو تشک برای نرمش قهرمانانه!
  0
  2
  جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۱
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  لاشخور اعظم حکومت ایران را میخوان به زانو در بیارن نه ملت !!
  1
  2
  جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۹
  ۱۰۳
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. خیلی ساده لوحی.ترامپ یه شارلاتان هست،به محض اینکه ملاهای ایران قبول کنن دیگه موشک هوا نمیکنن و دیگه انگشت تو ماتحت عربستان و اسراییل نمیکنن،دست از سرشون بر میداره و اتفاقا کوچکترین اهمیتی هم به وضع مردم ایران،بگیر ببند ها و حجاب زوری و نبود آزادی این چیزها که امثال تو نگرانش هستین نخواهد داد. اصلا علنا همین رو گفته.همونطور که عربستان وضع حقوق بشر و حقوق زنانش ۱۰۰ برابر بدتر از ایرانه و هیچ کاری هم باهاش ندارن.
  2
  5
  جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. خیلی باحالید. خوشبحال همسایه هاتون اسباب خنده خوبی هستید. امیدوارم همانطور که اسباب خنده ما را فراهم میکنید خودتان هم شاد و خنده بر لب باشید.
  4
  4
  جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. اولا ساده لوح کلمه درستی نیست. بعد اگر ملاها میخواستند چیزی را قبول کند تا الان میکردند. شکست برجام اعتماد بینشون را حتی با اروپا به هم زده و به راحتی چیزی را قبول نمیکنند. با تمام این تحریمها و اعتراضات مردم فقط یک جرقه کافی است.
  0
  2
  جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::tiger.man - لوبومو، کنگو::]. بخندید بهتر از اینه که .....و بپرید به هم. یک کم احساس همفکری کردن شخصیت و غرورتان را پایین نمیاره.
  0
  2
  جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::tiger.man - لوبومو، کنگو::]. هرچند مردهای ایران عارشون میاد حقیقت را قبول کننند انگار مردونگیشون کم میشه. حتما بابد یکی سرشون کلاه بذاره و دروغ بگه مثل ملاها تا براش جون بدهند میگن آدم میمیره و اخلاقش عوض نمیشه.
  0
  3
  جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. اگر برداشت من از کامنت شما اشتباه بود که امیدوارم اینطور باشه من عذرخواهی میکنم اعتراف میکنم تند رفتم اما اینکه عرض کردید همفکری منم هیج مشکلی ندارم که هیچ بلکه خوشحال میشم به شرطی که دست از توهین به قومیت من بردارید . قبول دارم سخت است ذهنیت را عوض کرد و اینکه از قومیت من متنفرید مشکلی نیست بنده هم انتظار ندارم ذهنیت خودد را عوض کنید اما انسان عاقل هر چیزی را که در ذهن داره به زبان نمیاره. وقتی دشمن من و شما ( صرفنظر از قومیت و هر ذهنیت و زبان و اعتقاداتمان )یکی است عاقلانه ترین کار اینست که ماها دشمن یکدیگر نباشیم.
  4
  2
  جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  فقط دو کلام. آقا امام زمان عج حامی رهروانش هست.
  10
  0
  جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. کدوم امام زمان؟ همونی که باهاش ملاقات کردی؟
  0
  5
  جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::tiger.man - لوبومو، کنگو::]. دوست عزیز من از قومیت شما حرفی نزده ام. تمام اقوام ایرانی قابل احترام هستند. ممنون از جوابتون
  1
  2
  جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::tiger.man - لوبومو، کنگو::]. ایران و فرهنگش و تمدنش غنی و قشنگ است به خاطر تمام اقوامش. چیزی به غیر از این را باور ندارم. موسیقیها و آوازهای سنتی ایرانی, غذاهای سنتی ایرانی و اصالتش هیچ جای دنیا دیده نمیشه. درود بر شما
  0
  2
  جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. حالا این مشتی بچه کجاست، اینجوری تعریف و تمجید میکنی؟ انگاری با اقوام کابلیت میونه خوبی نداری!
  3
  0
  جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. من اقوام کابلی ندارم. من ایرانی هستم. اگر فقط همین را تو زندگیت بفهمی خیلی هنر کردی!
  0
  2
  جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۴
  ۳۶
  amirpalang - لندن، انگلستان
  ایندفعه باید بزنن تو کار "چربش" قهرمانانه
  0
  1
  جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵
  ۶۴
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  خودش را عقل کل به حساب مى آورد ولى با یک کپى قرآن از طرف پوتین دست و پایش را گم مى کند و چشمش را به نقش روسها مى بندد که جاى خالى نفت تحریمى ایران را پر کرده اند و اینکه از سوى دیگر باعث خفت و خفقان جمهورى اسلامى در رابطه با حملات اسرائیل به سپاه گشته اند. آمریکا را مظهر قلدرى و بهم زدن معاهدات معرفى مى کند در حالى که اینها با همین اندک قدرتى که دارند صد ها خدعه و نیرنگ ودزدى حق الناس و قلدرى در حق ملت ایران روا داشته اند. سردارانش افکار مالیخولیائى تسلط بر دنیا را در سر مى پرورانند٬ تصورش را بنمایید اگر جا پاى امریکا بگذارند چه بر سر خلق دنیا خواهند آورد. در عین حال تجارب ٤٠ ساله حیات ننگین جمهورى اسلامى نشان مى دهد که تحت شرایطى دشوار و سخت رهبران اسلامى به قنبل هاى قهرمانانه روى مى آورند و آن را در عین حال پیروزى اسلام بر کفر تبیین مى کنند. به امید پیروزى ملت بر غاصبان این سرزمین باستانى و پایدارى ایران
  0
  0
  شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۹
  نظر شما چیست؟